TikTok może generować utwory AI, ale prawdopodobnie nie powinien


TikTok wypuścił wiele piosenek, które przez lata stały się wirusowe, ale teraz testuje funkcję, która pozwala większej liczbie osób ćwiczyć umiejętności pisania piosenek… z pomocą sztucznej inteligencji.

AI Song generuje utwory na podstawie podpowiedzi tekstowych przy pomocy dużego modelu językowego Bloom. Użytkownicy mogą wpisywać teksty w polu tekstowym podczas tworzenia postu. TikTok zaleci następnie AI Song dodanie dźwięków do posta i umożliwi zmianę gatunku utworu.

Krawędź poprosiłem TikTok o komentarz. Funkcję tę po raz pierwszy zauważono w zeszłym tygodniu.

AI Song nie wydaje się jeszcze dostępna dla wszystkich, ale niektórzy użytkownicy TikTok zaczęli już z nią eksperymentować. Dotychczasowe wyniki nie są świetne. Wiele z nich nie jest dostrojonych pomimo dostępności automatycznego dostrajania wokali. Weź to od użytkownika TikTok Jonaha Manzano, który stworzył piosenkę, która w jakiś sposób próbowała sprawić, aby słowo komedia miało więcej sylab, niż potrzeba. Inny użytkownik, Kristi Leilanijakby odtworzył piosenkę Britney Spears, ale znowu z mocno przestrojonym wokalem.

TikTok nie jest jedyną platformą, która opiera się na funkcjach generatywnych sztucznej inteligencji dla swoich użytkowników. YouTube rozpoczął testowanie funkcji tworzenia muzyki, która pozwala użytkownikom tworzyć utwory na podstawie podpowiedzi tekstowych lub nuconej melodii. Ścieżka marzeń pozwala na 30-sekundowe fragmenty w stylu innych popularnych artystów.

Aby zachować większą przejrzystość, TikTok wprowadził inne funkcje pomagają identyfikować treści stworzone przez sztuczną inteligencję w aplikacji i zaktualizowała swoje zasady wymagające od użytkowników bezpośredniego informowania o korzystaniu ze sztucznej inteligencji w swoich treściach.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...

„Zakaz” TikToka ponownie przechodzi w Izbie

Izba po raz kolejny przyjęła ustawę, która może zakazać TikToka w USA, chyba że jego chińska spółka-matka ByteDance go zbędzie – ale tym...
Advertisment