TikTok dodaje trzeci kanał tylko dla filmów naukowych i matematycznych


TikTok dodaje nowy kanał poświęcony wyłącznie treściom naukowym, technicznym, inżynieryjnym i matematycznym — z dodatkową moderacją przed pojawieniem się filmów w kanale.

Kanał STEM będzie dostępny obok dwóch istniejących kanałów, Śledzenie i Dla Ciebie, i będzie udostępniał treści użytkownikom szukającym popularnych filmów naukowych i technologicznych. Użytkownicy z USA zaczną widzieć kanał w nadchodzących tygodniach.

Nie wszystkie treści naukowe i technologiczne trafią do kanału STEM. TikTok mówi, że aby kwalifikować się do kanału, filmy będą musiały przejść dodatkowe warstwy weryfikacji przez organizacje partnerskie skupione na zaufaniu i wysiłkach na rzecz bezpieczeństwa.

Organizacje partnerskie TikTok będą sprawdzać filmy, zanim zostaną dodane do kanału STEM, mówi firma.
Obraz: TikTok

Common Sense Networks sprawdzi treść, aby upewnić się, że jest odpowiednia dla kanału, a Poynter „oceni wiarygodność przedstawionych informacji”, zgodnie z TikTok. Firma już wcześniej partnerem z Common Sense Networks w celu sprawdzania treści pod kątem stosowności do wieku.

Dodanie kanału z wyselekcjonowanymi tematami daje jednej społeczności TikTok bardziej widoczne i trwałe miejsce — użytkownicy, którzy zazwyczaj nie są wykorzystywani do treści STEM, mogliby przesunąć palcem i zagłębić się.

Reklama

Chociaż TikTok twierdzi, że kanał będzie miejscem dostępu do wiarygodnych, rozrywkowych treści, nauka i zdrowie od dawna są tematami, w których roi się od dezinformacji, zwłaszcza od początku pandemii. TIK Tok zakazy fałszywych lub wprowadzających w błąd treści na temat covid-19 i szczepionek zgodnie z jej polityką dotyczącą dezinformacji medycznej. Firma nie odpowiedziała natychmiast na pytania dotyczące tego, czy filmy dotyczące COVID lub szczepionek będą częścią kanału STEM lub w jaki sposób filmy zostaną wstępnie wybrane – i sprawdzone – w celu włączenia.

W lutym wydawało się, że TikTok robi ograniczony test podobnych kanałów tematycznych, w tym kategorii takich jak moda, sport i gry. Firma twierdzi, że obecnie testuje kanały tematyczne na wybranych rynkach.

Aktualizacja pojawia się w czasie, gdy TikTok jest poddawany wzmożonej kontroli ze strony prawodawców w zakresie bezpieczeństwa użytkowników i tego, czy aplikacja stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Na początku tego miesiąca prawodawcy wprowadzony ponadpartyjny projekt ustawy, który pozwoliłby na zbanowanie aplikacji, a dyrektor generalny Shou Zi Chew ma to zrobić zeznawać przed Kongresem 23 marca.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!