Tiana’s Bayou Adventure pokonuje Splash Mountain, przekonaj się sam


Przygoda Tiana’s Bayou Adventure wreszcie zastąpiła Splash Mountain w Disney World. Konto Disney Parks na YouTube świętuje zakończenie tej bezprecedensowej transformacji poprzez: prawie 10-minutowy przejazd w 4K.

Nasze pierwsze wrażenie? Jasna cholera, oni Właściwie zdjąłem to!

Projektanci przejażdżki musieli balansować na linie, na nowo wyobrażając sobie – pod względem skali i popularności – jedną z największych atrakcji w parkach rozrywki Disneya. Musieliby utrzymać (lub ulepszyć) bogactwo animatronicznych postaci Splash Mountain, reprezentujących klasyczne podejście do najbardziej kultowych przejażdżek Disneya. Ale musieliby także zastosować nowoczesną technologię (ekrany o ultrawysokiej rozdzielczości, niestandardowe animacje 3D), aby Bayou Adventure pasowała do innych nowych „Atrakcje z biletami elektronicznymi”, jak Gwiezdne Wojny: Powstanie Ruchu Oporu i Uciekająca Kolej Mickeya.

Podejmując decyzję, która zadowoli najbardziej nostalgicznych z nas, zespół projektowy opowiedział się za oldschoolowym podejściem, wypełniając przejażdżkę zdumiewającą liczbą animatronicznych postaci. Wykorzystali ekrany, aby uzupełnić wrażenia, niczym cukier puder na pysznym pączku.

Reklama

Obraz: Disney

Podobnie jak w przypadku Splash Mountain, początek jazdy jest spokojny. Na korycie z bali goście spokojnie przechadzają się po ogrodzie Tiany i pobliskim zalewie, a następnie zbierają instrumentalistów-zwierząt, którzy grają melodię w restauracji Disney Princess. Najpierw jeźdźcy spotykają grupę zydeco, w skład której wchodzą oposy, bobry, niedźwiedzie i wilki. Następnie kapłanka voodoo Mama Odie zmniejsza jeźdźców do rozmiarów żaby, aby mogli zwiedzić miniwersję bayou i zaprzyjaźnić się z uzdolnionymi muzycznie robaczkami i płazami.

Przejażdżka kończy się, zgodnie z założeniami, występem Tiany w jej restauracji przy akompaniamencie jej zwierzęcej orkiestry. Według naszych obliczeń w tej ogromnej przestrzeni znajduje się aż 15 animatroników, rekonstrukcja restauracji Tiana i mnóstwo ekranów o wysokiej rozdzielczości, na których pojawiają się dodatkowe postacie z filmu, przeniesione z 2D do 3D.

Tiana, czarna kobieta w tiarze, srebrnej sukni i białych operowych rękawiczkach, składa dłonie i uśmiecha się do żaby obok niej w filmie Disneya „Księżniczka i żaba”

Zdjęcie: Studio animacji Walta Disneya

Splash Mountain na podstawie filmu z 1946 roku Piosenka Południa, otwarty w 1992 r., mimo że Disney nigdy nie wypuścił filmu w Stanach Zjednoczonych na kasetach wideo ze względu na rasistowskie przedstawienie życia na plantacji na południu Stanów Zjednoczonych. W 2023 roku Scout Tafoya napisał o długiej historii prób Disneya zmienić lub usunąć historię Piosenka Południa, traktując film jak artefakt kulturowy, który stał się toksyczny pod wpływem zmieniającej się wrażliwości. „Ale nawet w swoich czasach” – pisze Tafoya – „Piosenka Południa był wyśmiewany jako rasistowskie schlebianiei stanęła w obliczu ogólnokrajowej próby bojkotu.

Ogłoszono, że w 2020 roku Disney Parks Splash Mountain zostanie zastąpiony przejażdżką inspirowaną latami 2009 Księżniczka i Żaba.

Premiera Tiana’s Bayou Adventure odbędzie się 28 czerwca w Walt Disney World, a później w Disneylandzie. Polygon będzie zwiedzał obiekt przed jego otwarciem, więc odwiedź go jeszcze w tym miesiącu, aby poznać wrażenia z pierwszej ręki i wywiady!



Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment