Zasilany z Windows 10, kompatybilny z Arduino i RasPi
Jeśli podoba Ci się pomysł Raspberry Pi, ale nawet nowe modele po prostu nie mają mocy obliczeniowej, której potrzebujesz, powinieneś zajrzeć do Ars Technica, aby spojrzeć na imponującą Odyssey w rozmiarze ChromeBox Seeed Studio. Sercem systemu jest czterordzeniowy, czterowątkowy Celeron J4105, który może pracować z częstotliwością 2,5 GHz i zawiera grafikę Intel UHD 600 wraz z 8 GB LPDDR4 i 64 GB pamięci eMMC. Jest dostarczany bez obudowy, ale możesz odebrać obudowę re_computer firmy Seeed za 20 USD, jeśli jeszcze o tym nie myślisz.
Opcje łączności są imponujące, jest para portów Ethernet Intel I211 1 Gb / s, port SATA, M.2 PCIe 2.0 x4 i czytnik kart SD, aby rozszerzyć lokalną pamięć, wtyczki USB obejmują dwa USB 2.0 typu A i jeden pojedyncze złącze USB 3.1, a także złącze USB 3.1 typu C. Na tym jednak nie koniec, ponieważ jest drugi port M.2 z kluczem B, gniazdo na kartę SIM i zarówno 40-pinowe GPIO kompatybilne z Raspberry Pi, jak i 28-pinowe złącze Arduino z dołączonym koprocesorem Arduino .
Podczas gdy recenzowany model Ars był dostarczany z systemem Windows 10 Enterprise, możesz pominąć system operacyjny na rzecz własnego, a także zaoszczędzić trochę pieniędzy, chociaż przy 250 USD to już całkiem niezła okazja. Przy wszystkich tych wejściach w połączeniu z porządnym procesorem Celeron nie ma ograniczeń co do tego, co można z tym zrobić Odyssey. Możesz przekształcić go w router, mały serwer plików lub nawet serwer multimediów dla treści 1080p, a być może nawet niektórych treści 4K.
Sprawdź testy porównawcze i inne pomysły dotyczące użytkowania w pełnej recenzji Ars Technica.