The Legend of Zelda: Ocarina of Time’s Dead Hand boss wciąż mnie prześladuje


Jeden z Seria Legend of ZeldaNajdziwniejsi wrogowie powracają w jednym zakątku internetu, a ja konfrontuję się z bardzo nieprzyjemnymi wspomnieniami.

The Legend of Zelda: Ocarina Czasu jest niczym, jeśli nie jest podzielony na przedziały. Każdy z wypełnionych łamigłówkami lochów ma ściśle określony motyw, niezależnie od tego, czy jest to żywioł (ogień, woda, ziemia itp.), czy bardzo specyficzny klaustrofobiczny strach (połknięcie przez gigantyczną rybę, utknięcie w masywnym drzewie lub zgubienie się) w szybie kopalnianym pełnym dinozaurów). W każdym razie tematem dwóch jego lochów — Dna Studni i Świątyni Cienia — wydawało się być: „Spróbujmy wyrządzić trwałą traumę grupie dzieci i nastolatków”. W moim przypadku projektanci odnieśli sukces, w dużej mierze dzięki Martwej Ręce, powracającemu szefowi, który w bardzo dziwny sposób powrócił na Subreddit Zeldy w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

W 2023 roku Polygon rozpoczyna Zeldathon. Dołącz do nas w naszej podróży przez serię The Legend of Zelda, od oryginalnej gry z 1986 roku do wydania The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i nie tylko.

Dla tych, którzy nie grali Okaryna Czasu, podróż głównego bohatera Linka do Dna Studni trwa około 4/5 jego podróży i jest to moim zdaniem mistrzowskie posunięcie gry. Przed tym punktem OkarynaSystem podróży w czasie jest przedstawiony jako jednorazowy akt transformacji: Link był dzieckiem w Swiftowski Hyrule i nagle stał się dorosły, siedem lat później, w ciemniejącym świecie. Ale po przejściu przez niesławną Świątynię Wody i powrocie do płonącej wioski Kakariko, Okaryna zdecydowanie sugeruje, abyś wrócił do Świątyni Czasu (miejsca skoku czasowego). znów stać się dzieckiem. Odwiedzając ponownie wioskę Kakariko jako młodszy Link i wykonując genialne zadanie poboczne typu efekt-i-przyczyna, twój dziecięcy bohater może przecisnąć się przez małą dziurę na dnie miejskiej studni, gdzie złośliwa istota zatruwa wodę.

To stąd się biorą rzeczy Harukiego Murakamiego Do Junji Ito. Na dnie studni roi się od potworów, takich jak wysysające dusze zombie, przezroczyste gigantyczne dłonie i nietoperze. Istnieje również litania niewidocznych (na razie) dziur w podłodze, przez które można wpaść do kombinacji komory tortur / kałuży zgniłego brudu. Tak!

Ale to Martwa Ręka, boss strzegący cennej Soczewki Prawdy w mini-lochu, naprawdę posuwa się za daleko. To znaczy, spójrz na tę rzecz. Nie tylko wygląda jak nagi, na wpół roztopiony Usta Saurona, towarzyszy mu także seria giętkich ramion, które wyrastają z podłogi, by przytulić cię twarzą do uległości. Do tej pory jest o 180 stopni od w większości kreskówkowych bossów i zatrzymał mnie, 7-latka, na miejscu. (Poprosiłem brata, który jest ode mnie o siedem lat starszy, aby pokonał dla mnie Martwą Rękę Okaryna podobieństwa nie są dla mnie stracone.)

Reklama

Martwa Ręka nie tylko pojawia się ponownie w kolejnych lochach, ale pojawia się również w Subreddit Zeldy, gdzie użytkownicy wykonują zarówno modele drukowane w 3D, jak i gliniane figurki stworzenia. Nie potrafię wskazać dokładnego momentu, w którym boss zaczął pojawiać się na r / Zelda, a to sprawia, że ​​​​jego odrażające odrodzenie jest jeszcze bardziej tajemnicze (czytaj: przerażające). Dzięki, Reddicie! Idę się pobawić w jakoś mniej popieprzone Maska majora.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!