„The Abyss, True Lies” Jamesa Camerona wreszcie doczekał się daty premiery na Blu-ray


Dwa obiektywne fakty: James Cameron dotrzymuje terminów i Jamesa Camerona dostarcza. Choć jego kartoteka pełna jest przypadków przekroczenia budżetu, które groziły katastrofą (Tytaniczny) i długo opóźnione sny (Awatara i jego kontynuacja Droga Wody), niewielu narzeka, kiedy Cameron faktycznie oddał swoją pracę. A dziś ci sami zrzędliwi wielbiciele mają kolejny powód do radości: po latach obietnic swoich filmów Otchłań I Prawdziwe kłamstwa miałby otrzymać odpowiednie domowe wydania wideo na Blu-ray, Cameron w końcu zakończył swoją przygodę z postprodukcją. Filmy będą dostępne w rozdzielczości 4K UHD w grudniu, a dyski fizyczne pojawią się w marcu 2024 r.

Na piętach zapowiadane wcześniej Tytaniczny Edycja kolekcjonerska z okazji 25. rocznicyDisney opublikuje nowe transfery 4K Otchłań I Prawdziwe kłamstwa jako edycja kolekcjonerska Blu-ray 12 marca 2024 r. oraz jako zakupy cyfrowe w Prime Video, Apple TV i Vudu od 12 grudnia. Kosmici otrzyma również wersję kolekcjonerską 4K (przepraszam za inne kontynuacje w „kwadrylogia”) w marcu, podczas Awatara I Awatara I Awatar: Droga Wody otrzyma kolekcjonerską edycję Blu-ray 4K 19 grudnia.

Dla tych, którzy śledzili wrzawę Camerona na temat jego rzekomych prac nad renowacją Otchłańogłoszenie to jest objawieniem. Otchłańpierwszy cieszący się złą sławą podwodny film przygodowy Camerona nękany dramatami za kulisami, ma dziedzictwo w zakresie domowego wideo, którego początki sięgają czasów Laserdisc. Aby zagłębić się w szczegóły: spójrzcie tylko na ten klip z Entertainment Tonight z 1993 roku, w którym Cameron wyjaśnia swoją walkę o rzadką, podwójną wersję pełnoekranową/panoramiczną.

Chociaż film został ponownie wydany na DVD na początku XXI wieku, Otchłań coraz trudniej było znaleźć, gdy branża przesunęła się w stronę wydań Blu-ray i cyfrowych. Prawdziwe kłamstwa wskoczyliśmy na tę samą łódkę, pozostawiając wielu zagorzałych miłośników Camerona z niepewnością, czy kiedykolwiek obejrzą te nowatorskie spektakle w sposób, który odda sprawiedliwość ich oryginalnej wystawie teatralnej. Cameron przez lata obwiniał dramat studyjny za wypuszczenie filmów na rynek, ale w 2016 roku, przy okazji promowania pierwszej Kosmici Blu-ray, w końcu ogłosił, że rozpoczął prace nad właściwym przeniesieniem Otchłań.

„Zrobiliśmy skan 4K oryginalnego negatywu metodą wet-gate i wygląda on niesamowicie dobrze” – powiedział Cameron Różnorodność wtedy. „Zamierzamy jednocześnie przeprowadzić autorską przepustkę w DI dla Blu-ray i HDR”.

Reklama

(Mówiąc laikiem, transfer metodą mokrą polega zasadniczo na zanurzeniu odbitki filmowej w płynnym roztworze w celu wypełnienia zadrapań i innych niedoskonałości. Oto dobre wyjaśnienie z niedawnego Szczęki przywrócenie. W zasadzie będzie wyglądać zajebiście.)

Cameron najwyraźniej stale pracował nad doskonaleniem Otchłań I Prawdziwe kłamstwa dla ich domowych wydań wideo, ale w swoim własnym tempie – mężczyzna był nad tym pracował Droga Wody, Mimo wszystko. Ale jego fani… zaczęli się denerwować.

Teraz w końcu mężczyzna spełnił swoje zadanie. Disney wcześniej ogłosił remaster 4K Camerona Otchłań miał zostać wydany w kinach w limitowanej wersji 6 grudnia, ale do dziś nie było jasne, czy ten wydruk doczeka się pełnej wersji Blu-ray.

I nie tylko trafia na dysk fizyczny, ale edycje kolekcjonerskie zawierają nową dodatkową zawartość. Otchłań płyta zawiera nowy wywiad z Cameronem oraz dokument o powstawaniu i dziedzictwie filmu; the Prawdziwe kłamstwa na planie znajdzie się kolejny pełnometrażowy film dokumentalny przedstawiający kulisy najważniejszych akrobacji.

Otchłań I Prawdziwe kłamstwa stanowić kamień milowy w dziedzinie wydań fizycznych w czasie, gdy Disney nabiera tempa drogę z powrotem w biznes. (Kto wyłożył 1500 dolarów za 100-płytowy zestaw Disney Box?) Ale wraz z powrotem tego pożądanego filmu na rynek, filmowe kretynki potrzebują nowego, utraconego tytułu, aby marzyć o istnieniu. Hmm… uch, czas zdobyć Jerry’ego Lewisa Dzień, w którym klaun płakał może na Netfliksie?

Przedsprzedaż wszystkich nowych płyt Camerona rozpoczyna się 20 listopada.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment