Texas Instruments rozpoczyna budowę nowego zakładu produkującego płytki półprzewodnikowe 300 mm w Utah


Firma Texas Instruments (TI) rozpoczęła dziś prace nad nowym zakładem produkującym płytki półprzewodnikowe 300 mm (zwanym „fabularnym”) w Lehi w stanie Utah. W towarzystwie gubernatora Utah Spencera Coxa, wybranych urzędników stanowych i lokalnych, a także przywódców społeczności, prezes i dyrektor generalny TI Haviv Ilan świętował pierwsze kroki w kierunku budowy nowej fabryki LFAB2, która zostanie podłączona do istniejącej firmy 300-mm fabryka wafli w Lehi. Po ukończeniu dwie fabryki TI w Utah będą codziennie produkować dziesiątki milionów analogowych i wbudowanych chipów przetwarzających przy pełnej produkcji.

„Dziś wykonujemy ważny krok na drodze naszej firmy do rozszerzenia zasięgu produkcyjnego w Utah. Ta nowa fabryka jest częścią naszego długoterminowego planu działania dotyczącego produkcji taśm 300 mm, mającego na celu zwiększenie wydajności, której nasi klienci będą potrzebować przez nadchodzące dziesięciolecia” – powiedział Ilan. „Naszą pasją w TI jest tworzenie lepszego świata poprzez zwiększanie przystępności cenowej elektroniki dzięki półprzewodnikom. Jesteśmy dumni, że jesteśmy rosnącym członkiem społeczności w stanie Utah i produkujemy analogowe i wbudowane półprzewodniki przetwarzające, które są niezbędne w niemal każdym typie elektroniki systemu dzisiaj.”

W lutym TI ogłosiło inwestycję o wartości 11 miliardów dolarów w Utah, co oznacza największą inwestycję gospodarczą w historii stanu. Projekt LFAB2 utworzy około 800 dodatkowych stanowisk pracy w branży IT oraz tysiące pośrednich stanowisk pracy, a pierwsza produkcja będzie dostępna już w 2026 r.

„Rosnąca obecność produkcyjna TI w Utah będzie miała transformacyjny charakter dla naszego stanu, tworząc setki dobrze płatnych miejsc pracy dla mieszkańców Utahn, którzy będą mogli produkować niezwykle ważne technologie” – powiedział gubernator Utah Spencer Cox. „Jesteśmy dumni, że półprzewodniki – wyprodukowane w Utah przez firmę Utahns – będą napędzać innowacje, które mają fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa gospodarczego i narodowego naszego kraju”.

Budowanie silniejszych społeczności
W ramach zaangażowania TI w edukację firma zainwestuje 9 milionów dolarów w Alpine School District, aby stworzyć pierwszą w stanie społeczność uczącą się nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) dla wszystkich uczniów od przedszkola do 12. klasy. Wieloletni program pozwoli głębiej włączyć koncepcje STEM do zajęć dla 85 000 uczniów w okręgu, a nauczycielom i administratorom zapewni rozwój zawodowy zorientowany na STEM. Program obejmujący cały okręg wyposaży uczniów w niezbędne umiejętności STEM, takie jak krytyczne myślenie, współpraca i kreatywne rozwiązywanie problemów, aby odnieść sukces po ukończeniu studiów.

„Jesteśmy podekscytowani, że to partnerstwo pomoże naszym uczniom rozwinąć niezbędną wiedzę i umiejętności, przygotowując ich do sukcesu w życiu i ewentualnej kariery w sektorze technologii” – powiedział kurator okręgu szkolnego Alpine, dr Shane Farnsworth. „Dzięki współpracy z miastem Lehi, firmą Texas Instruments i naszymi szkołami ta wspólna inwestycja będzie miała wpływ na uczniów i ich rodziny przez wiele przyszłych pokoleń”.

Buduj w sposób zrównoważony
TI od dawna angażuje się w odpowiedzialną i zrównoważoną produkcję. LFAB2 będzie jedną z najbardziej ekologicznych fabryk płytek ceramicznych firmy, zaprojektowaną tak, aby spełniać jeden z najwyższych poziomów efektywności strukturalnej i zrównoważonego rozwoju systemu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), czyli LEED Gold w wersji 4.

Reklama

Celem LFAB2 jest zasilanie w 100% energią odnawialną, a zaawansowany sprzęt i procesy 300 mm w Lehi jeszcze bardziej zmniejszą zużycie odpadów, wody i energii. Oczekuje się, że LFAB2 będzie przetwarzać wodę w niemal dwukrotnie większym tempie niż istniejąca fabryka TI w Lehi.

Budowanie kolejnej ery produkcji półprzewodników
LFAB2 uzupełni istniejące fabryki płytek 300 mm TI, do których należą LFAB1 (Lehi, Utah), DMOS6 (Dallas) oraz RFAB1 i RFAB2 (obie w Richardson w Teksasie). TI buduje także cztery nowe fabryki płytek 300 mm w Sherman w Teksasie (SM1, SM2, SM3 i SM4), a produkcja w pierwszej fabryce rozpocznie się już w 2025 roku.

Rozwój produkcyjny TI, przy przewidywanym wsparciu ze strony ustawy CHIPS i Science Act, zapewni niezawodne dostawy produktów do przetwarzania analogowego i wbudowanego. Te inwestycje w produkcję i technologię ilustrują zaangażowanie firmy w długoterminowe planowanie wydajności.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment