Test Zamka Yale Linus® Smart Lock

Inteligentny zamek Linus® Smart Lock firmy Yale jest montowany po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych i umieszczany na włożonym kluczu. Dzięki bezpiecznemu zamkowi drzwi użytkownicy blokują i odblokowują drzwi automatycznie, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Uzyskujesz dostęp bez klucza, widzisz, kto nadchodzi, oraz możesz przypisywać i kontrolować wirtualne klucze gości. Wszystko czego potrzebujesz to aplikacja Yale Access. Utrata klucza lub skorzystanie z drogiego ślusarza, jeśli się zamkniesz, to już przeszłość. Dlatego zalecamy zakup inteligentnego zamka Yale Linus®.

Limit dostępu właściciela wynosi 250, co klasyfikujemy jako bardzo wysoką liczbę. Na przykład współlokatorzy i członkowie rodziny są uważani za właścicieli. Dla porównania dostęp dla gości ma sens, jeśli nie wszystkie funkcje mają być dostępne. Dotyczy to na przykład dzieci, tymczasowych gości lub pracowników, którzy nie powinni mieć wglądu do historii zamknięć i nie mogą sami wydawać autoryzacji do zamykania. Liczba dostępu gości nie jest ograniczona.

Ważne: Aby móc obsługiwać zamek Yale Linus® Smart Lock w ruchu, niezbędny jest mostek Wi-Fi Yale Connect, ponieważ umożliwia on połączenie z siecią WLAN. Obydwa komponenty kosztują ponad 250 euro (stan na: 11/2021), ale naszym zdaniem może się to opłacać dla większego bezpieczeństwa i wygody.

Automatyczne blokowanie i odblokowywanie drzwi wejściowych, sterowane za pomocą smartfona. Chronione uwierzytelnianiem dwuskładnikowym.

Zalety zamka Yale Linus® Smart Lock

zastępuje klucz smartfonem łatwy montaż (z kompatybilną wkładką EURO w 3 minuty) solidna i nowoczesna konstrukcja cicha praca kompatybilna ze zwykłymi asystentami głosowymi, inteligentnym domem i inteligentnymi systemami alarmowymi praktyczna funkcja automatycznego blokowania i automatycznego odblokowywania nie jest rozwiązaniem najbardziej opłacalnym dla pełnego zakresu funkcji wymagany mostek Wi-Fi Yale Connect

Yale Linus® Smart Lock w teście – konstrukcja i funkcje

Reklama

Zamek drzwiowy Yale Linus® Smart Lock jest dostępny w kolorze czarnym lub srebrnym i dlatego dobrze komponuje się z każdym projektem drzwi wejściowych. Jego obudowa jest owalna, wykonana z metalu i bardzo wytrzymała. Dzięki swojej stabilności i wysokiej jakości wykonania jest wytrzymała, a użytkownicy nie muszą się martwić, że po otwarciu drzwi będzie się chwiać, uszkadzać czy spadać. Inteligentny zamek ma wymiary 58 x 58 x 150 milimetrów i waży około 623 gramy z włożonymi 4 bateriami AA.

Zamek Linus® Smart Lock jest montowany po wewnętrznej stronie drzwi na włożony klucz. Użytkownicy nadal mogą otwierać drzwi ręcznie od wewnątrz za pomocą pokrętła. Działa bardzo cicho podczas przekręcania kluczyka. Jest to ważne, ponieważ w porównaniu do Linus® Smart Lock, podobne modele wydają głośny dźwięk podczas pracy silnika. Może to być odbierane jako irytujące, jeśli np. drzwi wejściowe są otwarte lub zamknięte w godzinach wieczornych.

Dzięki inteligentnemu zamkowi Yale Linus użytkownicy zastępują klucz smartfonem

Projekt zamka Yale Linus® Smart Lock jest nawet wielokrotnie nagradzany, a model jest zwycięzcą Red Dot 2020 w kategorii Security System i Smart Products (stan na 03/2020). Otrzymał również nagrodę iF Design Award 2021. (Stan: 05/2021)

Smartfon komunikuje się z inteligentnym zamkiem w bezpośrednio przez Bluetooth. Jeśli użytkownicy chcą zdalnie otworzyć drzwi lub sprawdzić stan drzwi, wymagany jest również mostek Wi-Fi Yale Connect.

Linus® Smart Lock firmy Yale w teście – cechy i funkcje specjalne

Jeśli drzwi się za tobą zamykają, a klucz nadal znajduje się w salonie, w normalnych okolicznościach rzeczy mogą stać się drogie. Na szczęście dzięki zamkowi Linus® Smart Lock firmy Yale wezwanie ślusarza lub w przypadku zgubienia klucza kosztowna wymiana wkładki to już przeszłość. Użytkownicy mogą automatycznie blokować i odblokowywać drzwi wejściowe za pomocą aplikacji, są informowani, kiedy drzwi są nadal otwarte i mogą nadawać uprawnienia dostępu znajomym i rodzinie. Nawet gdy jesteś poza domem, zawsze możesz mieć oko na stan drzwi.

Inne szczególne cechy zamka drzwiowego Yale Linus® Smart Lock to:

Jedna aplikacja do kilku zastosowań: inteligentne komponenty są wygodne. Jednak może to być denerwujące dla użytkowników, gdy wiele urządzeń musi być kontrolowanych za pomocą innej aplikacji. Ten problem nie występuje w przypadku zamka Yale Linus® Smart Lock. Zainteresowane strony czerpią korzyści ze współpracy między Yale i Home Connect Plus, ponieważ za pomocą tej aplikacji można obsługiwać produkty różnych producentów. W aplikacji Home Connect Plus (Android | iOS), oprócz Yale, z. B. obejmują również produkty następujących producentów inteligentnego domu: Bosch, Sonos, LIFX, Bose, Samsung, Philips Hue i iRobot.

Auto-Unlock: Za pomocą funkcji Auto-Unlock użytkownik może wejść do swojego domu bez wyjmowania smartfona z kieszeni. Jest to możliwe, ponieważ Yale Access wykorzystuje geofencing. Oznacza to, że jeśli użytkownik zbliży się do domu na 200 metrów ze smartfonem w kieszeni, smartfon zacznie szukać Linus® Smart Lock. Gdy tylko użytkownik zbliży się do drzwi wystarczająco blisko (kilka metrów), a aplikacja Yale Access wykryje Twój zamek Smart Lock, Twoje drzwi zostaną automatycznie odblokowane. Można z nim łączyć praktyczne czynności. Można sobie wyobrazić połączenie ze światłami Philips Hue, które włączają się automatycznie, gdy robi się wcześnie ciemno i rodzina wraca.

Auto-Lock (automatyczne ryglowanie): Jeśli funkcja Auto-Lock jest aktywna, inteligentny zamek Yale Linus® automatycznie blokuje się po zamknięciu drzwi. Oznacza to, że drzwi są całkowicie zamknięte, a nie tylko przytrzymywane przez zatrzask. Użytkownik może za pomocą aplikacji Yale Access ustawić, czy ma to nastąpić natychmiast, czy po określonym czasie. Zapomnienie o zamknięciu to już przeszłość.

Integracja z Bosch Smart Home: Jeśli Yale Linus® Smart Lock jest podłączony do Yale Wi-Fi Bridge, można go zintegrować z Bosch Smart Home. Dzięki aplikacji Bosch Smart Home (Android | iOS) użytkownicy mogą tworzyć praktyczne procedury i zwiększać bezpieczeństwo. Na przykład, gdy mieszkańcy wychodzą z domu i zamykają drzwi zamkiem Yale Linus®, uruchamiany jest system alarmowy Bosch Smart Home i kamera zewnętrzna Bosch Eyes.

Instalacja i konfiguracja zamka Linus® Yale Smart Lock

Instalacja tego Smart Lock odbywa się w zaledwie 8 krokach i kilku minutach. Jednak przed zakupem użytkownicy powinni przeprowadzić kontrolę kompatybilności, aby upewnić się, że zamek Linus® Yale Smart Lock pasuje do istniejącego wkładki.

Pobierz aplikację Yale Access (Android | iOS) i utwórz konto. Wyjmij zamek Yale Linus® Smart Lock z opakowania i rozłóż skrzydełka, aby oddzielić płytkę montażową od urządzenia. Umieść płytę montażową na cylindrze. Czasami trzeba w tym celu nieco poluzować śrubę (wkręt dociskowy) w płycie montażowej. Niezbędny klucz imbusowy znajduje się w zakresie dostawy. Nie trzeba wiercić otworów. Uwaga: Jeśli jest to cylinder, który nie wystaje lekko, płytkę montażową można przymocować za pomocą dostarczonej folii samoprzylepnej. Włóż klucz po wewnętrznej stronie drzwi, gdzie znajduje się płyta montażowa. Umieść inteligentny zamek Yale Linus® na płycie montażowej. aby klucz był pod spodem. Najpierw przekręć kluczyk we właściwym kierunku, aby można go było przekręcić automatycznie przez zamek w drzwiach. Aby z powrotem połączyć płytę montażową i jednostkę główną Linus® Smart Lock, złóż skrzydła z powrotem. Przyklej magnes Yale DoorSense do wewnętrznej strony ościeżnicy. Yale Linus ® Dodaj Smart Lock w aplikacji.

Co jest kompatybilne z Linus® Smart Lock i czy są dostępne akcesoria?

Inteligentny zamek Linus® Smart Lock jest kompatybilny z Alexą, Asystentem Google i Apple HomeKit. Użytkownicy potrzebują mostka Yale Connect do sterowania głosowego przez Alexa i Google. Do HomeKit nie jest wymagany żaden most.

Za pomocą nie tylko sterowania głosowego za pomocą Alexy i Asystenta Google, ale dzięki połączeniu WLAN można go obsługiwać również w podróży. Sugerowana cena detaliczna mostu Wi-Fi Yale Connect firmy Yale wynosi 79 euro.

Mostek Wi-Fi Yale Connect

Centrum sterowania WLAN dla Linus Smart Lock do zdalnej obsługi za pomocą smartfona i sterowania głosowego.

Zalecamy inteligentną klawiaturę Yale, jeśli chcesz umożliwić dostęp za pomocą kodu PIN jako alternatywę dla smartfona. Mieszkańcy i znajomi uzyskują następnie dostęp do mieszkania po wpisaniu kodu numerycznego. Przydaje się to, gdy smartfon nie zawsze jest przy Tobie.

Tworzenie 4- do 6-cyfrowych kodów dostępu dla rodziny i gości, w celu łatwego odblokowania zamka Linus Smart Lock.

Yale Linus® Smart Lock jest również kompatybilny z Philips Hue. Zainstalowana lampa zewnętrzna Philips Hue włącza się np. B. jest aktywowana automatycznie, gdy inteligentny zamek zarejestruje przybycie mieszkańców dzięki funkcji geofencing. W ciemności użytkownicy mogą więc bezpiecznie dotrzeć do drzwi wejściowych, ponieważ zagrożenia potknięcia są wyraźnie oświetlone.

Inteligentny zamek do drzwi Yale Linus Smart Lock jest kompatybilny z diodami LED Philips Hue

Ponadto połączenie z Philips Hue oszczędza energię elektryczną, ponieważ użytkownicy mogą automatycznie wyłączać oświetlenie wewnętrzne Philips Hue, gdy tylko wyjdą z domu. Użytkownicy nie tylko zwiększają bezpieczeństwo dzięki zamkowi drzwiowemu Yale Linus®, ale także dzięki integracji Philips Hue. Jeśli diody LED Philips Hue zapalają się, gdy nikogo nie ma w domu, obecność jest pewnie symulowana.

Yale Linus® Smart Lock – ważne testy i oceny

Testerzy chwalili łatwy montaż zamka Linus® Smart Lock. Jednak aplikacja została skrytykowana w niektórych testach Yale Linus.

Eksperci z computerbild.de ocenili zamek Yale Linus® Smart Lock na ocenę „Dobrą”. Chwalili solidny materiał, prostą instalację i obsługę oraz funkcję automatycznego odblokowywania. (Stan: 01/2021) Specjaliści ds. technologii z computerbase.de wyciągnęli pozytywne wnioski po teście Yale Linus® Smart Lock. W teście inteligentny zamek działał bezawaryjnie i był bardzo niezawodny. (Status: 01/2021) Redakcja allesbeste.de przetestowała w sumie 11 inteligentnych zamków do drzwi. W tym inteligentny zamek Yale Linus®. Eksperci byli szczególnie pod wrażeniem cichej pracy i solidnej metalowej obudowy. Do pełnego zakresu funkcji niezbędny jest jednak Connect Bridge, co zwiększa koszty zakupu. (Stan: 08/2021)

Ceny i dostępność zamka Yale Linus® Smart Lock

Sugerowana cena detaliczna zamka Linus® Smart Lock wynosi 1 151,91 zł

Automatyczne blokowanie i odblokowywanie drzwi wejściowych, sterowane za pomocą smartfona. Chronione uwierzytelnianiem dwuskładnikowym.

Recenzja inteligentnego zamka Yale Linus® – szczegóły techniczne

Rozmiar: 58 x 58 x 150 mm Waga: 623 g (z bateriami) Sterowanie aplikacją: Yale Access Kompatybilność z aplikacją: Alexa, Google Assistant, Siri, Philips Hue, IFTTT, Airbnb, Home Connect Plus, Bosch Smart Home Typ połączenia: Bluetooth 4.2 , WLAN (2,4 GHz) Zasięg: bliski (przez Bluetooth), nieograniczony (WLAN, w połączeniu z Yale Bridge) Bezpieczeństwo: Konto z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Funkcje bezpieczeństwa: Biometryczna weryfikacja funkcji odblokowania i „ukryj kody dostępu”. Ochrona w przypadku zgubienia smartfona: Wszystkie wirtualne klucze można natychmiast dezaktywować na dowolnym urządzeniu za pomocą aplikacji Yale Access. Szyfrowanie i uwierzytelnianie: szyfrowanie AES i TLS na poziomie banku, technologia BLE i uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Wymiana wkładki bębenkowej: niekonieczna, świetna kompatybilność Zbyt wiele zamków Zasilanie: 4 baterie AA Żywotność baterii: Żywotność baterii zależy od liczby procesów zamykania, łatwości otwierania drzwi i liczby drzwi są otwarte napięcia na dzień. Przy normalnym użytkowaniu baterie mają żywotność od 6 do 9 miesięcy. Powiadomienia, gdy bateria jest słaba, dzięki czemu można ją wcześnie wymienić.

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pociąg pocisków Brada Pitta jest teraz transmitowany, ale najpierw obejrzyj wpadki

Pociąg pocisków była jedną z niefranszyzowych rozkoszy tego lata, brutalną komedią akcji, którą najlepiej można opisać jako John Wick tytułem zwariowane...

M2 MacBook Air teraz do 150 USD taniej na Amazonie

Wtorek dostarcza dziś nową partię nowych rabatów, z najlepszymi dotychczas dostępnymi cenami MacBook Air firmy Apple M2 wiodącą drogę w aż do 150...

Jak mówi Meta, rosyjska kampania wydała 100 000 dolarów na antyukraińską propagandę

Meta twierdzi, że zakłóciła wyrafinowaną rosyjską operację wpływu, która działała na jej własnych platformach społecznościowych, Facebooku i Instagramie, a także Twitterze, YouTube, Telegramie,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!