Tesla współpracuje z kalifornijskim przedsiębiorstwem energetycznym w zakresie wirtualnej elektrowni


Tesla i kalifornijskie przedsiębiorstwo PG&E uruchomiło nowe program który zapłaci uprawnionym właścicielom Powerwall za wysyłanie dodatkowej energii elektrycznej do sieci, gdy jest ona podatna na przerwy w dostawie prądu. Współpracując ze sobą, Powerwalls tworzą „wirtualną elektrownię”, która może pomóc w utrzymaniu włączonych świateł w sytuacjach awaryjnych lub niedoborów energii.

Rejestrując się, właściciele Powerwall otrzymają 2 USD za każdą dodatkową kilowatogodzinę, którą dostarczają do sieci podczas wyznaczonych „zdarzeń”, gdy sieć jest pod dużym obciążeniem. Obejmuje to za każdym razem, gdy operator sieci w Kalifornii, CAISO, wydaje alert energetyczny, ostrzeżenie lub sytuację awaryjną.

Tesla zaczął podobny program beta z PG&E i kilkoma innymi mediami w lipcu zeszłego roku, ale był to program dobrowolny bez wypłat. Teraz, z zachętą pieniężną, aby zachęcić uczestników, program może: rosną na tyle duże, aby stać się znaczącym zapasowym źródłem energii w Kalifornii — i to czystym.

Według Tesli uczestnicy „pomogliby stworzyć największą rozproszoną baterię na świecie — potencjalnie ponad 50 000 Powerwalls”. Ta rozproszona bateria — lub innymi słowy wirtualna elektrownia — może zastąpić elektrownie gazowe, które zazwyczaj włączają się do sieci, aby zapewnić dodatkowy sok, gdy zapotrzebowanie na energię zaczyna przewyższać podaż.

Tesla ma już z tym doświadczenie w innych miejscach. Firma została budowanie na zewnątrz a wirtualna elektrownia w Australii w ciągu ostatnich kilku lat. I chce dalej rozwijać się w USA. Tesla jest pchanie operatora sieci w Teksasie zmienić zasady, które pozwoliłyby swoim klientom zarabiać na uczestnictwie w programie wirtualnej elektrowni. Firma uruchomiła projekt demonstracyjny na początku tego roku, który prosi właścicieli Powerwall o dobrowolne uczestnictwo, aby pokazać operatorowi sieci, jak taki program może działać. Na razie, bez żadnych zmian zasad, Tesla oferuje wolontariuszom kartę podarunkową Tesli o wartości 40 USD „jako dowód uznania”.

W Kalifornii klienci PG&E, którzy posiadają Powerwall, mogą zarejestrować się, aby dołączyć do wirtualnej elektrowni za pośrednictwem aplikacji Tesla. Gdy znajdą się w programie, zwanym Programem Redukcji Obciążenia Awaryjnego, zaczną otrzymywać powiadomienia push przed zdarzeniami, gdy sieć będzie potrzebować wsparcia awaryjnego. Aby zachować dla siebie trochę mocy zapasowej, będą mogli określić „poziom rezerwy zapasowej”. Tesla nie rozładuje baterii poniżej tego poziomu.

Reklama

Po zgromadzeniu 2 USD za każdą dodatkową kWh wysłaną do sieci, uczestnicy otrzymają płatności od Tesli „corocznie lub częściej, zgodnie z ustaleniami Tesli”. Według Tesli w tym sezonie uczestnicy mogą spodziewać się zapłaty do końca marca 2023 roku.

Siatka kalifornijska jest szczególnie obciążona tego lata. Zapotrzebowanie na energię zwykle rośnie w czasie gorących miesięcy, kiedy ludzie niszczą klimatyzatory. Co gorsza, ekstremalna susza to prognoza zmniejszyć w tym sezonie o połowę dostawy energii wodnej do stanu. Upalna i sucha pogoda zwiększa również ryzyko pożarów, więc PG&E ma zwyczaj wdrażania prewencyjnych przerw w dostawie prądu, aby zapobiec iskrzeniu pożarów na liniach energetycznych pod napięciem.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

iPad Apple 10. generacji 2022 jest teraz dostępny za jedyne 399 USD

10,9-calowy iPad firmy Apple otrzymuje obecnie 11-procentową zniżkę na Amazon.com, co pozostawia ten wszechstronny model do zgarnięcia za jedyne 399 USD przed opodatkowaniem....

Microsoft zaprzecza strategicznemu usunięciu gier na Playstation 5 z działu rozwoju

Microsoft szybko zareagował na sprzeciw graczy, którzy byli rozgniewani doniesieniami o zapobieganiu przez firmę Redfall w wersji na Playstation 5, opracowywanej przez wewnętrzne...

Etapy misji Pokémon Go „From the Shadows”, nagrody

Z Cieni to najnowsza misja badawcza Giovanniego w Pokemon Go. Debiutujący pod koniec marca 2023 roku w ramach projektu Chodźmy wydarzenie kończy...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!