Tesla uruchamia platformę społecznościową i zamyka swoje fora


Tesla uruchomiła nową platformę społecznościową na swojej stronie internetowej, której celem jest umożliwienie właścicielom i fanom marki „[t]akceptuję działania w imieniu Tesli i ruchu na rzecz czystej energii ”. Nowa mikrowitryna – zwana „Platformą Tesli Engagement” – zawiera już informacje o tym, jak mieszkańcy Nebraski mogą wesprzeć dążenie firmy do umożliwienia sprzedaży bezpośredniej i obsługi w stanie, nadchodzące wydarzenia dla właścicieli i zbieranie funduszy na pomoc w przypadku katastrof w Teksasie po ostatniej zimie burza.

„Engage Tesla to nowa platforma zarówno dla zespołu ds. Polityki publicznej Tesli, jak i dla klubów właścicieli Tesli”, pierwsza post na nowej mikrowitrynie czyta. „Jego celem jest stworzenie cyfrowej bazy domowej dla całej naszej pracy i ułatwienie członkom społeczności Tesli dowiedzenia się, co jest dla nas najważniejsze, podjęcia znaczących działań i pozostawania na bieżąco”.

W tym samym czasie Tesla zamyka również działającą od dawna forum na swojej stronie internetowej. Chociaż obecnie w Internecie istnieje wiele forów związanych z Teslą, własna tablica ogłoszeń Tesli była jednym z pierwszych miejsc, w których właściciele i zainteresowani kupujący mogli gromadzić się i dyskutować o dobrych i złych rzeczach dotyczących produktów firmy. Był również niemoderowany, co prowadziło do ciągłych problemów ze spamem i trollami.

Fora dyskusyjne Tesli nadal służyły temu celowi do dziś, ale w tym tygodniu pojawiło się powiadomienie u góry, informujące użytkowników, że od 15 marca fora staną się dostępne tylko do odczytu. „Aby kontynuować rozmowę ze społecznością Tesli”, czytamy w komunikacie, „odwiedź stronę engag.tesla.com”.

Platforma zaangażowania Tesli wydaje się być próbą dalszego wykorzystania silnego entuzjazmu zwolenników firmy poprzez centralizację części pracy, którą już wykonywali samodzielnie. Na przykład klub Tesli Owners z Doliny Krzemowej zebrał już 10 000 dolarów, aby wesprzeć społeczność Del Valle w Teksasie, która otacza teren, na którym powstaje nowa fabryka firmy. Właściciele Tesli od dawna lobbowali swoje rządy za przyjęciem polityki zielonej energii.

Ale nigdy nie było tak bezpośredniej pętli informacji zwrotnej z zespołem ds. Zasad firmy, jak obiecano w nowej mikrowitrynie. Nowa strona ułatwia także składanie wniosków o członkostwo w klubach lokalnych właścicieli i sprawdzanie nadchodzących wydarzeń. Śledzi również niedawne wysiłki Tesli, mające na celu przyciągnięcie zagorzałych zwolenników jeszcze głębiej, tak jak wtedy, gdy firma zaczęła odpowiadać na pytania akcjonariuszy detalicznych na temat swoich telefonów dotyczących zysków.

Reklama

Jako „platforma zaangażowania” istnieje również system komentowania, z którego wielu użytkowników korzysta już, aby podzielić się swoimi pomysłami na ulepszenia. Niektórzy chcą mieć lepsze bezpośrednie połączenie z często krytykowanym działem obsługi klienta firmy. Ale jak dotąd jedną z najczęstszych sugestii jest Zachowaj stare foralub przynajmniej zamień tablicę ogłoszeń na coś podobnego – ale moderowanego – w nowej witrynie.

„Prosimy nie pozbywać się forów. To nie jest zamiennik. Fora (z wyjątkiem trolli) wywołały przemyślaną dyskusję, aby pomóc innym właścicielom w rozwiązywaniu problemów ”- napisał jeden z użytkowników.

W międzyczasie na oficjalnych (a teraz oficjalnie skazanych) forach Tesli użytkownicy dzielą się swoimi przemyśleniami na temat nagłej decyzji w tym wątku.

„Witamy na końcu kolejki. Masz dokładnie 13 dni więcej na publikowanie wątków i komentarzy ”- czytamy w pierwszym poście.

„Ta strona z zaangażowaniem wygląda na bardzo ograniczoną, nie wyobrażam sobie, że będzie odpowiednim zamiennikiem” – napisał jeden z użytkowników. „Gdzie zamierzacie odwiedzić? Mam wrażenie, że kilka lat temu mój klub golfowy się zamknął. Staram się znaleźć nowy dom ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Google dodaje opcję umożliwiającą wydawcom rezygnację z otrzymywania danych szkoleniowych AI

Właśnie ogłosiło to Google daje wydawcom witryn możliwość rezygnacji z wykorzystywania ich danych do uczenia modeli sztucznej inteligencji firmy, przy jednoczesnym zachowaniu dostępności...

Sojusz HDBaseT standaryzuje wysokowydajne rozszerzenie USB 3.2

Organizacja HDBaseT Alliance ogłosiła standaryzację rozszerzeń dalekiego zasięgu łączności USB 3.2, aby zaspokoić zapotrzebowanie na kompaktową technologię o dużej przepustowości, niskim poborze mocy...

Recenzja Castlevania: Nocturne: nowy serial Netflixa jest cholernie genialny

Netflixa Pierwszy Castlevania serial animowany wyróżnia się równoważeniem cichych, pięknie zagranych momentów ludzkiego dramatu z wybuchową i pomysłową scenografią akcji, która jest na...
Advertisment