Tesla dodaje obsługę klawiszy Ultra Wideband na iPhonie


Tesla obsługuje teraz chip Ultra Wideband w iPhonie, poprawiając wydajność Phone Key, przynajmniej w niektórych samochodach. Firma Apple zaczęła dołączać do iPhone’a 11 chip Ultra Wideband, umożliwiający lepszą interakcję w pobliżu iPhone’a z innymi urządzeniami wyposażonymi w technologię UWB.

Obsługa klucza Tesla UWB na iPhonie

W informacjach o wydaniu aktualizacji Tesli 2024.2.3 zauważono ją jako pierwszą przez To nie jest aplikacja TeslaTesla twierdzi, że technologia UWB jest teraz dostępna dla Phone Key. Możesz uaktualnić swój klucz telefoniczny z Bluetooth do UWB w Aplikacja Teslijak wyjaśnia firma:

Technologia ultraszerokopasmowego (UWB) jest teraz dostępna dla Phone Key. Dzięki temu Twój pojazd i kluczyk telefoniczny mogą komunikować się z większą dokładnością, aby szybciej blokować, odblokowywać i otwierać drzwi automatyczne.

W aplikacji Tesla wybierz Klawisz telefonu > Uaktualnij i postępuj zgodnie z instrukcjami. Po konfiguracji pozostaw ustawienia iPhone’a dotyczące interakcji w pobliżu włączone dla Tesli. Wymaga iPhone’a 11+ i aplikacji Tesla 4.29.5+.

Ale nawet jeśli masz iPhone’a 11 lub nowszego z UWB w środku, nadal będziesz potrzebować Tesli z tą samą technologią Ultra Wideband. Obecnie Tesla twierdzi, że ta funkcja jest dostępna w samochodach Model 3 najnowszej generacji i Model X z 2023 r., a także Cybertruck.

To nie jest aplikacja Tesla Zwraca uwagę, że „wszystkie odświeżone pojazdy Model S i Model X uwzględniają w certyfikacie zgodności nowe częstotliwości UWB”. Jednak w tej chwili ta ulepszona funkcja klucza telefonicznego nie jest dostępna w tych samochodach.

Model 3 poprzedniej generacji i Model Y obecnej generacji nie mają łączności UWB. Ta funkcja jest obecnie dostępna tylko dla użytkowników iPhone’a, mimo że niektóre telefony z Androidem mają technologię UWB

Reklama

Wersja 9to5Mac

To miły dodatek do funkcji od Tesli. Zawsze dobrze jest widzieć, jak producent samochodów wprowadza coś, co poprawia komfort użytkowników iPhone’a… nawet jeśli nie jest to funkcja CarPlay.

Apple ma również tzw funkcja kluczyka samochodowego w portfelu Applei byłoby wspaniale, gdyby Tesla również to wspierała. Niestety, pomimo nowo odkrytej obsługi łączności UWB, na razie nie wydaje się to możliwe.

Jak zawsze, sprawdź nasze przyjaciele o godz Elektrek aby uzyskać najnowsze wiadomości dotyczące Tesli, pojazdów elektrycznych i zielonej energii.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W marcu Stardew Valley doda nową zawartość do gry

Dolina Gwiezdnej Rosy deweloper Eric Barone — lepiej znany jako ConcernedApe — ujawnił, kiedy gracze mogą spodziewać się kolejnej dużej aktualizacji, dodając do...

Prezes Microsoftu angażuje się w otwartą platformę Azure dla sztucznej inteligencji

Prezydent Microsoftu, Brad Smith, tak opublikował blog określa, w jaki sposób firma planuje wspierać twórców oprogramowania tworzących sztuczną inteligencję (AI). Wśród obszarów,...

ASUS IoT ogłasza zupełnie nowe przemysłowe płyty główne i komputery Edge AI oparte na rdzeniu 14. generacji

ASUS IoT, globalny dostawca rozwiązań AIoT, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek nowej linii przemysłowych płyt głównych i komputerów brzegowych AI wyposażonych w najnowsze...
Advertisment