TerraMaster wprowadza na rynek nowy system TOS 5 o wyższym poziomie bezpieczeństwa


TerraMaster, profesjonalna marka specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych produktów pamięci masowej dla domu, firm i przedsiębiorstw, ogłasza globalną dostępność nowego systemu operacyjnego TOS 5 – oficjalnie wydanego 13 czerwca 2022 r. W porównaniu z TOS 4, TerraMaster TOS 5 oferuje ponad 100 nowych funkcji, które zapewniły wspaniałe ulepszenia i lepsze zabezpieczenia przechowywania danych. Niektóre z nowych funkcji zapewniających lepszą ochronę danych obejmują obsługę systemu plików WORM, tryb izolacji bezpieczeństwa i autoryzację OTP.

Większe bezpieczeństwo przechowywania danych

  • Obsługa systemu plików WORM: TOS 5 oferuje obsługę systemu plików WORM, unikalną funkcję ochrony danych, która zapewnia najlepszą ochronę przed cyberatakami oraz przypadkowym usunięciem lub modyfikacją danych. W tym formacie systemu plików dane można zapisać tylko raz i będą one odporne na złośliwe ataki, usunięcie lub manipulację. Ta funkcja może chronić dane nawet przez 70 lat – idealne rozwiązanie dla rejestrów i danych wrażliwych w sektorach finansowym, sądowniczym, medycznym i naukowo-badawczym.
  • Tryb izolacji systemu: TerraMaster NAS działający na TOS 5 może całkowicie odizolować się od sieci zewnętrznej poprzez izolację sieciową, podpis cyfrowy i ograniczenie formatu pliku – bardzo skuteczne narzędzie przeciwko nagłym atakom wirusów i oprogramowania ransomware.
  • Autoryzacja OTP: Dzięki TOS 5 użytkownicy mogą aktywować autoryzację hasła jednorazowego (OTP), aby dodać kolejną warstwę bezpieczeństwa do TNAS. OTP jest generowany losowo za pośrednictwem aplikacji mobilnej TNAS, która będzie używana do weryfikacji logowania.

Elastyczna obsługa RAID w TRAID

Optymalizując tradycyjny tryb RAID, TerraMaster RAID (TRAID) zapewnia elastyczną konfigurację macierzy dyskowych, elastyczną migrację online, rozszerzanie pojemności i zasady nadmiarowości. TRAID poprawia również wykorzystanie przestrzeni dyskowej i zapewnia rozwiązania oraz ochronę bezpieczeństwa dla zmian w przestrzeni dyskowej spowodowanych nowymi wymaganiami biznesowymi.

Nowe rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji danych
1. Kopia zapasowa poziomu pojedynczego folderu portalu
W TOS 5 rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych zostały uproszczone i można je teraz znaleźć w kompleksowym portalu do tworzenia kopii zapasowych. Rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych obejmują Central Backup, TerraSync, Duple Backup, Snapshot, USB Copy, CloudSync i inne.
2. Proaktywna kopia zapasowa ukierunkowana na biznes
Scentralizowane proaktywne tworzenie kopii zapasowych to rozwiązanie zorientowane na biznes, które obsługuje tworzenie kopii zapasowych i przywracanie wielu typów urządzeń w jednej dużej sieci. Korzystając z TOS 5, menedżerowie danych mogą scentralizować dane kopii zapasowych z komputerów, serwerów, maszyn wirtualnych i innych w ramach jednego TNAS.
3. CloudSync
Nowość w TOS 5, CloudSync integruje wiele dysków w chmurze i synchronizuje je w jednej aplikacji. Obsługiwane usługi w chmurze obejmują Google Drive, One Drive, Amazon S3, Backblaze, Box, Dropbox, Koofr, OpenDrive, pCloud, Yandex disk i Aliyun.
4. TerraSync
TerraSync to także nowe w TOS 5 narzędzie do synchronizacji, które umożliwia synchronizację danych między wieloma użytkownikami i wieloma urządzeniami. Zapewnia wydajną synchronizację danych na wielu platformach i urządzeniach usprawniając pracę zespołową.

Inne funkcje TOS 5
1. Zdjęcia Terra
Terra Photos to nowa aplikacja do zarządzania zdjęciami AI dostępna w TOS 5. Aplikacja wykorzystuje inteligentne algorytmy AI do identyfikowania i klasyfikowania twarzy, zwierząt domowych, lokalizacji i innych obiektów na zdjęciach.
2. Menedżer nadzoru
Nowa aplikacja Surveillance Manager umożliwia zasobom pamięci masowej TNAS zarządzanie kamerami, monitorowanie w czasie rzeczywistym, przechowywanie wideo, odtwarzanie, wysyłanie zapytań, monitorowanie zdarzeń i aktywności oraz nagrywanie, zapewniając ekonomiczne i elastyczne narzędzia do zarządzania monitorowaniem wideo w celu ochrony osobistych i bezpieczeństwo mienia.

TNAS Mobile 5
Aby uzupełnić TOS 5, TerraMaster uruchomił kompleksową aktualizację aplikacji TNAS Mobile, prezentując w ten sposób TNAS Mobile 5. Zawiera udoskonalony interfejs użytkownika i nowe funkcje, w tym tworzenie kopii zapasowych telefonu komórkowego, zarządzanie zdjęciami, foldery osobiste, foldery zespołu, sejf danych, TerraSync, zdalne administratora i innych.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najnowszy czarny charakter Batmana to robot Failsafe w Batman #125 Chipa Zdarsky’ego

Od 2006 roku DC Ordynans seria była miejscem, w którym najwięksi pisarze firmy robili swoje największe huśtawki — do pisania Historia...

Nowoczesny komputer All-in-One z serii AM272 firmy MSI może być Twoim zaufanym partnerem dla biznesu

Firma MSI, światowy lider w wysokowydajnych i innowacyjnych rozwiązaniach komputerowych, ogłosił wprowadzenie nowoczesnego komputera All-in-One z serii AM272 wyposażonego w najnowsze oprogramowanie, które...

James Cameron mówi, że Avatar 4 to „skurwysyn” — ale może nie reżyserować tego

W porządku, jeśli się zgubiłeś, ale oto krótkie przypomnienie, że w tym roku Avatar: Droga Wody to tylko pierwszy z potencjalnych...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!