Teraz Lyft będzie pobierać dodatkowe opłaty, jeśli każesz kierowcom czekać


Lyft rozprawia się ze spóźnialskimi pasażerami. Firma udostępniająca przejazdy po cichu zaktualizował swoją stronę wsparcia z nowymi opłatami za czas oczekiwania, które będą naliczane według stawki za minutę, zgodnie z polityką obowiązującą od grudnia 2022 r., według rzeczniczki Lyft, Katie Kim (przez TechCrunch).

Opłaty za czas oczekiwania rozpoczynają się dwie minuty po przybyciu kierowcy do Twojej lokalizacji lub pięć minut w przypadku przejazdów Lux Black i Lux Black XL. Jeśli kierowca dotrze do Twojej lokalizacji z wyprzedzeniem, opłaty za czas oczekiwania zostaną naliczone dopiero po dwóch minutach od zaplanowanego odbioru.

Lyft nie określa, ile będzie pobierać za minutę i nie przedstawia żadnych możliwych opłat na swojej stronie internetowej. Mówi tylko, że opłaty „różnią się w zależności od lokalizacji” i że „dodatkowe opłaty za czas oczekiwania mogą dotyczyć Twojej podróży w zależności od tego, jak bardzo jest zajęta”.

Chociaż strona wsparcia Lyft mówi, że opłaty są naliczane „za minutę”, zrzut ekranu z opłatami od jednego użytkownika Twittera sugeruje, że możesz zbierać opłaty za sekundę. Jak pokazano na zrzucie ekranu, użytkownik został obciążony kwotą 58 centów za zmuszenie kierowcy do czekania dodatkowych 49 sekund. Opłaty nie dotyczą przejazdów Shared, Access, Assisted i Car Seat. Daje to ludziom więcej czasu na wejście do pojazdu, jeśli tego potrzebują.

Lyft mówi, że niepełnosprawni jeźdźcy, którzy potrzebują więcej czasu, mogą złożyć rezygnację również za opłaty za czas oczekiwania i że na żądanie zwróci wszelkie „poprzednie opłaty za czas oczekiwania”. Firma nie pobierze również opłaty za czas oczekiwania, jeśli Twoja jazda zostanie anulowana i zapłacisz opłatę za anulowanie, chociaż nie jest jasne, co się stanie, jeśli kierowca anuluje.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SilverStone Intros RM51 5U Rackmount Case, którą można przechylić w wieżę

SilverStone wprowadził RM51, obudowę rackową 5U przeznaczoną dla serwerów i stacji roboczych, którą można przechylić wzdłuż boku, aby używać jej jako obudowy typu...

GIGABYTE oficjalnie wprowadza na rynek dyski SSD AORUS Gen5 serii 10000 NVMe

GIGABYTE oficjalnie wprowadził na rynek swoje flagowe dyski SSD AORUS Gen5 z serii 10000 M.2 NVMe, które wykorzystują interfejs PCI-Express 5.0 x4. ...

Kim jest dzieciak kończący odcinek 5 Last of Us? Poznaj Sama z gier.

HBO Ostatni z nas kończy swój czwarty odcinek z cliffhangerem — Ellie (Bella Ramsey) i Joel (Pedro Pascal) budząc się...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!