Teraz jest stacja benzynowa AI z robotami kuchennymi


Na wiejskich terenach Ameryki istnieje mało znany trik: najlepsze smażone jedzenie można dostać na stacji benzynowej (lub, w przypadku miejsca, do którego odwiedziłem podczas mojej ostatniej podróży, szokująco dobrą tikka masala). Teraz jedna z sieci sklepów ogólnospożywczych chce to zmienić, wprowadzając robota do smażenia ryb, którego przenosi do miejsca, w którym kiedyś mieszkała osoba, która może, ale nie musi, pachnieć jak niedawna przerwa na papierosa i gotuje przeciętną smażoną wątróbkę drobiową.

Sieć sklepów wielobranżowych Re-Up ogłoszony że instaluje „The Wingman”, a robot firmy Nala Robotics który wrzuca kosze do smażenia na gorący olej i zawija skrzydełka kurczaka w sosie, a następnie wrzuca je do wiader do spożycia (przynajmniej na podstawie poniższego filmu). Firma twierdzi, że maszyna będzie wykorzystywać „zaawansowaną technologię sztucznej inteligencji”, aby zapewnić klientom „w pełni konfigurowalne smażonego kurczaka, frytki i inne pozycje menu”.

Cytat z komunikatu brzmi: „Skrzydłowy nie choruje, może pracować przez całą dobę i przez cały czas może wydajnie gotować dowolne danie, poprawiając jakość i oszczędzając na kosztach pracy”.

Ale najwyraźniej sklep nie koncentruje się wyłącznie na zatrudnianiu robotów-kucharzy. Założyciel Re-Up, Michael Salafia, mówi, że „wykorzystując moc sztucznej inteligencji, jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom wygodne, spersonalizowane i bezpieczne zakupy i posiłki”. Szczerze mówiąc, zawsze czułam się całkiem bezpiecznie przy Checie, a on zawsze znał moje zamówienie, ale to przyszłość, prawda?

Jedna z niedawno otwartych lokalizacji Re-Up.
Obraz: Ponowne otwarcie

Re-Up ma obecnie dziewięć sklepów (a w planach są kolejne), w tym jeden, który właśnie został otwarty w Melbourne na Florydzie, w pobliżu międzynarodowego lotniska Melbourne Orlando. Inne lokalizacje w Georgii, Mississippi, Florydzie i Alabamie strona Re-Up, na którym znajduje się również zdjęcie automatycznego ramienia zanurzającego robotyczny palec w latte:

Reklama

To wygląda ładniej niż zwykła kawa na stacji benzynowej.
Obraz: Ponowne otwarcieSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment