Ten smartwatch ma technologię, która spowodowała zakaz Apple Watch


W ciągu ostatnich kilku tygodni prawdopodobnie słyszałeś coś o Apple Watch zostanie zbanowany. Ma to coś wspólnego z czujnikiem i jakąś firmą z branży technologii medycznych oskarżającą Apple o naruszenie jej patentów. Ta firma zajmująca się technologią medyczną to Masimo i jest znana w środowisku medycznym z technologii pulsoksymetrii stosowanej do pomiaru poziomu tlenu we krwi.

Firma chciałaby być znana także z czegoś innego: swojego zupełnie nowego smartwatcha wyposażonego w technologię, która wpędziła Apple Watch w kłopoty.

Masimo nie jest tradycyjnie producentem gadżetów, ale jego nowy zegarek – Freedom – ma być urządzeniem prawdziwie konsumenckim: czymś, co wygląda stylowo na nadgarstku, może przekazywać powiadomienia i monitorować Twój stan zdrowia. Na papierze brzmi to bardzo podobnie do Apple Watch.

Miałem okazję zobaczyć wczesny prototyp Freedom na targach CES w zeszłym tygodniu i osobiście jest to intrygujący produkt. Po pierwsze, różni się wizualnie od Apple Watch tym, że zastosowano w nim okrągły wyświetlacz ze skórzanym paskiem, bez widocznej cyfrowej korony. Aby przewijać, po prawej stronie znajduje się unikalny pasek dotykowy, po którym przesuwasz w górę i w dół, aby nawigować. Jeśli zmrużysz oczy, po lewej stronie znajdziesz mały przycisk, którego używasz do wybierania elementów w interfejsie Freedom. Ma 46 mm i jest gruby na moim drobnym nadgarstku, ale nie wyglądał niestosownie na Eugene Goldbergu, prezesie Masimo ds. zdrowia konsumentów.

Prototyp Freedom wyposażony jest w unikalny pasek dotykowy do przewijania.
Zdjęcie: Victoria Song / The Verge

„To naprawdę dodanie wygodnej funkcji, do której konsument jest przyzwyczajony, oprócz śledzenia wszystkich rzeczy, które robi” – mówi Goldberg. Freedom będzie wyposażony w takie funkcje, jak powiadomienia, liczniki czasu i płynniejszą obsługę aplikacji. Jeśli chodzi o zdrowie, zawiera również wgląd w sen i stres.

Reklama

Mimo to to, co widziałem, było szkieletem dość podstawowego smartwatcha. Nie było zbyt wielu menu do przeglądania, a oprogramowanie było najwyraźniej wersją beta, która nie była jeszcze gotowa do premiery. Jako prototyp było jasne, że platforma wciąż ewoluuje.

Skoncentrowanie się na inteligentniejszych funkcjach to zmiana strategii Masimo — ponieważ technicznie rzecz biorąc, firma już wcześniej próbowała swoich sił w smartwatchach. The Masimo W1 wypuszczony w zeszłym roku przy niewielkich, jeśli w ogóle, fanfarach. Ale W1 mocno skupiał się na aspektach zdrowotnych. Otrzymało Zezwolenie FDA dla tlenu we krwi i tętna, ale brakowało mu inteligencji i produktywności. Goldberg opisuje W1 jako urządzenie, które można kupić dla starszego krewnego, który martwi się o swoje zdrowie, a nie dla kogoś, kto lubi, gdy tracker działa jako przedłużenie smartfona. Mimo że wygląda jak Apple Watch, W1 to bardziej opaska fitness w porównaniu do smartwatcha Freedom.

Podczas naszego spotkania Goldberg podkreślił, że celem Masimo w przypadku zegarka Freedom jest pokazanie dokładności jego czujników, a nie strzelanie do Apple. W szczególności podkreślił, że w przeciwieństwie do niektórych konkurentów (Goldberg odmówił podania nazwisk), technologia pomiaru tlenu we krwi Masimo jest w stanie sprostać wyzwaniom, takim jak ruch, niska perfuzja lub złe krążenie krwi oraz pigmentacja skóry. Goldberg twierdzi również, że jest trochę za wcześnie, aby określić, czy Freedom uzyska zgodę FDA, chociaż zapewnia, że ​​będzie miał ten sam czujnik klasy medycznej co W1.

Freedom (po prawej) będzie wyposażony w ten sam czujnik klasy medycznej, co istniejący smartwatch W1 Masimo.
Zdjęcie: Victoria Song / The Verge

„Nawet w miarę jak technologia ogólnie staje się coraz lepsza, musimy stworzyć oczekiwania dotyczące dokładności i „ciągłości” [monitoring] właściwie oznacza. Idziesz na halę wystawową CES i w obszarze zdrowia cyfrowego „ciągłość” jest wszędzie, ale niekoniecznie wierzę, że wszystkie są naprawdę ciągłe” – mówi Goldberg. „Chcesz wiedzieć, gdzie są dobre dane, a gdzie złe, a następnie jak jako pracownik służby zdrowia faktycznie pracujesz z tymi danymi? Do tego to wszystko zmierza.”

Goldberg ma rację co do skrótów, jakie inne zegarki wybierają w zakresie odczytów stanu zdrowia. Wiele znanych urządzeń do noszenia tak naprawdę nie skanuje tętna (ani poziomu tlenu we krwi) co sekundę; wiele osób decyduje się na ustalenie priorytetu czasu pracy baterii, dokonując pomiaru raz na kilka minut. Inne firmy również próbują wykorzystać to rozróżnienie jako atut: Movano był w tym roku na targach CES i reklamował swoje produkty dokładność inteligentnego pierścienia klasy medyczneja kilka lat temu firma Omron pokazała inteligentny zegarek z certyfikatem FDA mierzenie ciśnienia krwi.

Mimo to wyczucie czasu Masimo jest niesamowite. Firma była stosunkowo nieznana konsumentom w momencie wprowadzenia na rynek smartwatcha W1, ale od tego czasu zakaz Apple Watch sprawił, że firma i jej technologia czujników tlenu we krwi znalazła się w wiadomościach. Nadal nie jest tak rozpoznawalny jak Apple czy Samsung, ale dramat pomógł Freedom nieco wyróżnić się na tle niezliczonych trackerów i urządzeń do noszenia na hali wystawowej CES.

To, czy nadal będzie się wyróżniać, zależy od tego, czy zegarek wytrzyma swoją premierę jeszcze w tym roku – i być może od tego, czy Apple Watch ma jego właściwości tlenu we krwi z powrotem.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Taylor Swift nawiązuje niestandardową współpracę z TikTok, gdy bitwa UMG trwa

TikTok uruchomił nowe centrum promujące nowy album Taylor Swift, w którym możesz zdobywać nagrody w aplikacji za wykonanie określonych zadań, np. śledzenie konta...

24-calowy iMac M3 zaczyna się od 1199 USD, a do tego sprzęt Anker MagSafe i akcesoria Satechi Mac

Najlepsze oferty z piątku pojawiają się na pierwszych stronach gazet Nowy 24-calowy iMac M3 firmy Applektóry się zaczyna z 1199 dolarów. Dołącza...

Oto każda postać Hades 2, o której wiemy z testu technicznego

Hades 2 jest wciąż we wczesnej fazie testów, ale gra wygląda dobrze. Naprawdę dobre. W środę deweloper Supergiant Games wypuściło...
Advertisment