Telewizor Samsung micro-LED o wartości 150 tys. dolarów pokazuje, dlaczego Apple nie korzysta jeszcze z tej technologii


Nie jest niczym niezwykłym w kawałkach Jabłka przenieść się do OLED-owe dla iPadów (teraz) i MacBooków (w przyszłości), aby ktoś zapytał w komentarzach, dlaczego firma nie po prostu przejdzie od razu do mikro-LED. Najnowsze telewizory micro-LED firmy Samsung wskazują na dwa bardzo dobre powody…

Podróż Apple w kierunku mikroLED

Apple jest jak dotąd w trakcie przechodzenia na trzecią technologię wyświetlania:

  • Pierwotnie wykorzystywał wyświetlacz LCD z konwencjonalnym podświetleniem
  • Następnie przeniesiono go na wyświetlacze LCD z podświetleniem mini-LED
  • Apple Watch, iPhone i iPad Pro korzystają obecnie z technologii OLED
  • W ślad za nimi MacBooki

Oczekuje się jednak, że kolejnym krokiem firmy po OLED będą mikro-LED. Zapewni to lepszą jasność, dokładność kolorów, trwałość i efektywność energetyczną. W szczególności nie ma takich samych problemów z wypalaniem jak OLED.

Ale microLED jest trudne i drogie

Technologia ta jest jednak niezwykle trudna w produkcji, o czym niedawno poinformowało Apple opóźnił planowany start dla przyszłego Apple Watch Ultra.

Im większy panel wyświetlacza, tym staje się on trudniejszy i droższy – a nigdzie nie można tego lepiej zilustrować niż w przypadku najnowszych telewizorów Samsung micro-LED.

Reklama

Najnowsze telewizory micro-LED firmy Samsung

Najnowsze telewizory micro-LED firmy Samsung są dostępne w czterech rozmiarach, od 89 do 114 cali.

Te gigantyczne rozmiary nie są przypadkowe. Dzieje się tak dlatego, że technologia ta jest wciąż zbyt droga, aby można ją było stosować w urządzeniach konsumenckich, dlatego są one zdecydowanie skierowane na rynek komercyjny (i czasami multimilionerów).

Zakres kosztów od 110 000 do 150 000 dolarów.

Oczywiście za taką cenę otrzymujesz rozdzielczość około 16K czy coś, prawda? Nie. Nawet w przypadku modelu 114-calowego rozdzielczość wynosi 4968×2808, czyli nieco lepiej niż 4K.

Dlatego nie wstrzymuj oddechu, jeśli chodzi o urządzenia Apple z mikro-LED

Jeśli weźmie się pod uwagę zarówno szalony koszt tej technologii, jak i bardzo ograniczony PPI osiągany nawet przy tych cenach, nie jest zaskoczeniem, że najnowsza technologia wyświetlania zajmuje trochę czasu, zanim osiągnie punkt, w którym będzie można ją zastosować w urządzeniach Apple.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...
Advertisment