Telefony z serii OnePlus 9 zadebiutują 23 marca


OnePlus ogłosił oficjalną datę premiery swoich następnych telefonów: seria OnePlus 9 zostanie oficjalnie ogłoszona 23 marca o godzinie 10:00 ET. Potwierdza również partnerstwo ze szwedzkim producentem aparatów Hasselblad w celu ulepszenia systemów kamer urządzeń – coś, co już było wyciekły i wskazał na poprzednio.

Dotychczasowe plotki wskazywały na zapowiedź OnePlus 9 Pro z zakrzywionym wyświetlaczem 1440p 120 Hz, Szybkie ładowanie 45 W.i odwrotne ładowanie bezprzewodowe. Odniesienie OnePlus do wprowadzenia „serii” produktu wydaje się potwierdzać więcej niż jedno urządzenie, które zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Jest też potwierdzenie 5G, co nie dziwi w tym roku naszego Pana 2021.

Jeśli chodzi o partnerstwo z Hasselblad, szczegóły nie są zbyt obiecujące. Obie firmy zawarły trzyletnią umowę dotyczącą „wspólnego rozwoju nowej generacji systemów kamer do smartfonów dla przyszłych flagowych urządzeń OnePlus”. Obejmuje to nadchodzące urządzenia z serii 9. Po pierwsze, firmy twierdzą, że poprawiły odwzorowanie kolorów w aparatach, aby wyglądały bardziej naturalnie.

Seria 9 będzie również korzystać z nowego czujnika Sony IMX789 i będzie oferować 12-bitowe przechwytywanie obrazu RAW, które obejmują również Samsung S21 Ultra oraz iPhone 12 Pro i Pro Max. To miły krok naprzód, jeśli chodzi o przechwytywanie i przechowywanie tak dużej ilości danych, i jest to pomocne przy przetwarzaniu końcowym.

Ale standardowy plik RAW – nawet ten, który jest 12-bitowy – nadal nie ma zalet fotografii obliczeniowej, które można polubić przy robieniu zwykłego obrazu JPEG za pomocą natywnej aplikacji aparatu. Byłoby jeszcze lepiej zaoferować coś takiego Apple ProRAW, który łączy zalety tych technik obliczeniowych i przechwytywania obrazu RAW. Wydaje się, że nie jest to to, co tutaj opisuje OnePlus, ale skontaktowaliśmy się z zapytaniem i odpowiednio zaktualizujemy tę historię.

To uczciwe traktowanie partnerstwa Hasselblad z pewnym sceptycyzmem. OnePlus nie jest pierwszym producentem smartfonów współpracować ze starszą marką aparatów fotograficznychoraz wyniki poprzednich partnerstw nie osiągnęły wiele. To nie jest nawet pierwsza współpraca Hasselblada z producentem telefonów. Firma wcześniej pożyczył swoją nazwę MotoMod był to mniej więcej rozczarowujący aparat typu „wyceluj i strzelaj”. Przynajmniej w tym przypadku wyniki tego wspólnego przedsięwzięcia trafią do samego telefonu – a nie do czegoś, co się do niego przyczepi.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...

Firma Microsoft udostępnia narzędzie do odzyskiwania danych, które pomoże naprawić komputery z systemem Windows dotknięte problemem CrowdStrike

Chociaż CrowdStrike wydało aktualizację, aby naprawić swoje oprogramowanie, które powodowało miliony błędów Blue Screen of Death, nie wszystkie komputery są w stanie automatycznie...

Ten tydzień w grach (tydzień 30)

Wkraczając w ostatni pełny tydzień lipca, wracamy do naszego regularnego letniego harmonogramu z kolejnym tygodniem bez żadnych dużych premier. Główna premiera tego tygodnia...
Advertisment