Tego lata Netflix porzuci obsługę starszych modeli Apple TV


Netflix ogłosił, że rezygnuje ze wsparcia dla wybranych starszych generacji Apple TV. W e-mailu wysłanym w tym tygodniu do subskrybentów Netflix poinformował, że 31 lipca „wygaśnie wsparcie” dla Apple TV (2. generacji) i Apple TV (3. generacji).

W e-mailu Netflix napisał, że wprowadza tę zmianę, aby „zapewnić możliwie najlepszą jakość oglądania w serwisie Netflix”. Oto pełna treść e-maila (via Reddit):

Otrzymujesz tego e-maila, ponieważ w przeszłości korzystałeś z Apple TV (2. generacji) i/lub Apple TV (3. generacji) z serwisem Netflix. Niestety 31 lipca 2024 r. zakończymy obsługę tych urządzeń. Wiemy, że może to być frustrujące, ale robimy to, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość oglądania w serwisie Netflix.

Apple TV (2. generacji) został wydany w 2010 roku i obsługiwał rozdzielczość 720p. W 2012 roku pojawił się Apple TV (3. generacji), który dodał obsługę odtwarzania w rozdzielczości 1080p. Oba te modele zostały wydane przed pojawieniem się systemu tvOS i tvOS App Store i zamiast tego były dostarczane z kolekcją preinstalowanych aplikacji.

Jeśli masz urządzenie Apple TV HD (wydane w 2015 r.) lub nowsze, ta zmiana nie ma na Ciebie wpływu i możesz normalnie oglądać serwis Netflix.

Na przestrzeni lat zaobserwowaliśmy, że wiele usług przestało obsługiwać starszą generację modeli Apple TV, w tym m.in Youtube, CBS All Access, CrunchyrollI MLB na boisku. Tymczasem iOS 16 również upuszczony Obsługa AirPlay w starszych modelach Apple TV ze względu na problemy z DRM.

Reklama

Jeśli nadal korzystasz z Apple TV 2 lub Apple TV 3, teraz jest dobrze czas pomyśleć o aktualizacji.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment