Technologia Apple Intelligence pojawi się jesienią, ale te funkcje nie będą dostępne


Apple Intelligence jest gotowy do najmocniejszy dodatek na iPhone’a, Maca i iPada w tym roku. Kiedy iOS 18, macOS Sequoia i iPadOS 18 zadebiutują jesienią, będą zawierać mnóstwo Funkcje Apple Intelligence—choć oznaczone jako beta.

Pomimo oznaczenia wersji beta, nadal istnieje kilka funkcji Apple Intelligence, które nie będą gotowe nawet w momencie premiery. Zamiast tego zostaną dodane w ciągu nadchodzącego roku.

Oto funkcje Apple Intelligence, które nie pojawią się tej jesieni.

Jakikolwiek inny język poza angielskim amerykańskim

Ustawienia Język

Apple ma ogromną bazę użytkowników mierzoną nie w milionach, ale miliardyW rezultacie jest ostrożny w udostępnianiu funkcji AI na początku niewielkiej grupie użytkowników. Częściowo robi to poprzez ograniczenie zgodności urządzeń. Ale na początku narzuca też ograniczenia językowe.

Gdy Apple Intelligence zostanie uruchomione jesienią, będzie dostępne tylko na urządzeniach ustawionych na używanie języka angielskiego jako języka domyślnego. Prawdopodobnie oznacza to, że nawet jeśli jesteś poza USA, możesz zmienić ustawienia językowe urządzenia, aby uzyskać dostęp do funkcji. Jednak dla większości świata nie jest to uzasadniona opcja.

Reklama

Dla większości użytkowników Apple, którzy nie mówią po angielsku, tej jesieni nie będą dostępne żadne funkcje Apple Intelligence. Etykieta beta, którą otrzymują użytkownicy języka angielskiego w USA, również nie daje zbytniego zaufania do dodawania kolejnych języków w najbliższym czasie.

Lista nowych działań aplikacji Siri

Akcje Siri w systemie iOS 18

Siri jest otrzymanie dużej aktualizacji dzięki Apple Intelligence, które obiecało nam, że w końcu stanie się potężnym, kompetentnym asystentem cyfrowym, jakim zawsze chcieliśmy, żeby był.

Niestety, nowa i ulepszona Siri będzie nadal potrzebowała dodatkowego czasu na rozwój, zanim będzie mogła robić wszystko, co obiecało Apple. Pojawi się jesienią, ale tylko z podzbiorem nowych możliwości.

Jedną z kluczowych funkcji, która nie będzie gotowa do czasu nadchodzącego roku, jest rozbudowany zestaw nowych akcji opartych na aplikacjach Siri. Siri może dziś wykonywać niektóre akcje aplikacji, ale tylko bardzo konkretny, ograniczony wybór. W iOS 18 Apple doładowuje Siri o znacznie głębszą wiedzę na temat funkcjonalności aplikacji. Oznacza to, że teoretycznie Siri powinna być w stanie wykonywać niemal każdą akcję aplikacji, którą możesz wykonać samodzielnie, otwierając aplikację i ręcznie wchodząc z nią w interakcję.

Jeśli zadziała, ta funkcja natychmiast uczyni Siri bardziej wydajnym i zdolnym asystentem. Ale nie dowiemy się tego wcześniej, być może dopiero w 2025 roku.

Rozpoznawanie Siri na ekranie

Aktywacja Siri w iOS 18

Kolejną dużą funkcją Apple Intelligence dla Siri jest świadomość ekranowa, która umożliwia Ci składanie próśb odnoszących się do tego, co oglądasz. Możesz więc na przykład przeglądać konwersację w Wiadomościach, w której znajomy udostępnił swój adres, i powiedzieć: „Siri, dodaj to do jego kontaktu”. Siri w iOS 18 będzie wystarczająco inteligentna, aby wiedzieć, co oznacza „to” na podstawie kontekstu tego, co robisz i tego, co jest na ekranie.

Jednak świadomość ekranowa Siri to kolejna duża funkcja, która nie będzie dostępna tej jesieni. Na tę możliwość będziemy musieli poczekać do nieokreślonej daty w przyszłym roku.

Kategoryzacja i podsumowania wiadomości w Apple Mail

Kategorie poczty iOS 18

Aplikacja Mail korzysta z technologii Apple Intelligence, która ma na celu wprowadzenie kilku przydatnych udoskonaleń: kategoryzacji i podsumowań wiadomości.

Pierwsza z nich automatycznie podzieli Twoje wiadomości na cztery odrębne kategorie:

  • Podstawowy
  • Transakcje
  • Promocje
  • Aktualizacje

Wszystko to dzieje się bezpośrednio na Twoim urządzeniu i pomoże Ci zapanować nad skrzynką odbiorczą przy minimalnym wysiłku.

Podsumowania wiadomości będą korzystać z narzędzi językowych Apple Intelligence, aby skanować wiadomości i przedstawiać Ci fragmenty najważniejszych informacji, pogrupowane według nadawcy. Pomoże Ci to szybciej skanować skrzynkę odbiorczą i skupić się na tym, co najważniejsze.

Te nowe funkcje Mail nie będą jeszcze gotowe, gdy Apple Intelligence pojawi się jesienią. Zamiast tego Apple mówi, że pojawią się później w tym roku, prawdopodobnie w iOS 18.1 lub 18.2.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment