Tech Nation ogłasza 13 start-upów w 11-tej kohorcie Future Fifty


Sieć przedsiębiorczości Naród Technologiczny wybrała 13 startupów technologicznych do swojej 11. kohorty programu Future Fifty, którego celem jest wspieranie rozwoju cyfrowych firm na późnym etapie.

Wybrane startupy to Wayve, startup mobilny, który wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do opracowywania autonomicznych systemów jazdy; Yapily, otwarta platforma bankowa, która umożliwia firmom dostęp do danych finansowych i inicjowanie płatności; oraz platforma cyfrowej tożsamości Yoti, która już istnieje testowanie biometrycznej technologii szacowania wieku do sprzedaży alkoholu w supermarketach w Wielkiej Brytanii.

Łącznie firmy Future Fifty 11,0 zatrudniają ponad 4200 osób i do tej pory pozyskały ponad 2 miliardy dolarów w inwestycjach typu venture capital (VC).

Aby kwalifikować się do programu Future Fifty, firmy muszą mieć siedzibę główną w Wielkiej Brytanii, znajdować się na etapie finansowania serii B (lub w inny sposób generować roczne przychody powyżej 5 milionów funtów) i osiągać 50% wzrost rok do roku.

Tech Nation powiedział, że najnowsza kohorta była jak dotąd najbardziej zróżnicowana regionalnie, przy czym prawie połowa (46%) firm ma siedzibę poza Londynem.

Należą do nich Paragraf, producent grafenu o wysokiej czystości – kluczowego składnika w gamie codziennych produktów elektronicznych – z Somersham we wschodniej Anglii; Firma Speechmatics z siedzibą w Cambridge zajmująca się sztuczną inteligencją (AI), która opracowuje technologię automatycznego rozpoznawania mowy; oraz aplikacja do redukcji odpadów z gospodarstw domowych o nazwie The Modern Milkman z siedzibą w Manchesterze.

Reklama

Tech Nation spodziewa się szybkiego wzrostu wybranych firm w nadchodzących miesiącach, przy czym ich średni przewidywany wzrost zatrudnienia w przyszłym roku wynosi ponad 400% i planuje wspólną ekspansję do 44 krajów w przyszłym roku.

W ramach programu 13 firm skorzysta z dostępu do możliwości uczenia się peer-to-peer, otwartego dialogu między doświadczonymi przedsiębiorcami i założycielami, dogłębnych sesji mistrzowskich prowadzonych przez doświadczonych trenerów, sesji z kluczowymi urzędnikami państwowymi oraz ekskluzywnych spotkań przy okrągłym stole ministerialnym. oraz dostęp do dedykowanego Zespół Tech Nation Visa.

„W ciągu ostatniej dekady program Future Fifty Tech Nation był ostateczną listą, na której można wskazać najlepsze i najzdolniejsze brytyjskie firmy zajmujące się technologią skalowania”, powiedział Hussein Kanji, partner w Hoxton Ventures i juror Future Fifty 11.0.

„To najsilniejsza kohorta, jaką do tej pory widziałem pod względem ambicji, innowacji i potencjału skalowania. To niesamowite, że zarówno zwycięzcy, jak i kandydaci poprawiają się z roku na rok, ponieważ ekosystem technologiczny Wielkiej Brytanii wciąż dojrzewa”.

„W ciągu ostatniej dekady program Future Fifty firmy Tech Nation był ostateczną listą, na której można znaleźć najlepsze i najzdolniejsze firmy zajmujące się technologią skalowania w Wielkiej Brytanii. To najsilniejsza kohorta, jaką do tej pory widziałem pod względem ambicji, innowacyjności i potencjału skalowania”

Hussein Kanji, Hoxton Ventures

Inne firmy technologiczne wybrane do dołączenia do kohorty to: Wydział ds. sztucznej inteligencji; dostawca oprogramowania dla personelu lokum Florence; firma półprzewodnikowa Graphcore; platforma e-commerce Huboo; firma ubezpieczeniowa YuLife wykorzystująca technologię; otwarta firma bankowa Zilch; i firma Zuto zajmująca się przejrzystością finansowania samochodów.

HSBC UK, Evelyn Partners oraz Slaughter i May zostali wybrani na partnerów programu tegorocznej kohorty, którym zapewnią wsparcie, wiedzę i spostrzeżenia.

Na początku sierpnia 2022 r. dane Tech Nation wykazały, że podczas gdy więcej brytyjskich startupów skaluje się do wyjścia niż kiedykolwiek wcześniej, a odsetek firm osiągających wyjście jest teraz większy niż odsetek, które upadają, około połowa nadal marnieje we wczesnych stadiach wzrostu bez odpowiedniego wsparcia.

Z drugiej strony firmy znajdujące się na późnym etapie pozyskały już 18,7 mld USD w 2022 r., co stanowi ośmiokrotny wzrost poziomu inwestycji w 2012 r. W ciągu ostatniego roku firmy technologiczne na późnym etapie zebrały również 50 „mega rund ” (tych, które przyciągają 100 mln USD lub więcej), w porównaniu z zaledwie dwoma tym razem dziesięć lat temu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Shure wprowadza na rynek mikrofon SM7B ze zintegrowanym przedwzmacniaczem Cloudlifter

Każdemu, kto chciał kupić słynny mikrofon dynamiczny Shure SM7B, ulubiony wśród muzyków, podcasterów i streamerów, natychmiast zaoferowano pakiet z przedwzmacniaczem Cloudlifter firmy Cloud....

Genshin Impact 4.1 dodaje funkcję zawieszania zadań

Twórcy Uderzenie Genshina po cichu zrobił mały krok w kierunku rozwiązania głównych frustracji graczy związanych z grą. We wtorek...
Advertisment