Te „okulary AI z ramkami” typu open source stanowią zapowiedź planu działania Apple Vision


Dzięki Vision Pro Apple wyraźnie zmierza w przyszłość, w której eleganckie, inteligentne okulary mogą wzbogacać nasze poglądy o przydatne informacje i aplikacje. Być może powinniśmy pomyśleć o Apple Vision Pro jako o komputerze stacjonarnym, a okulary Apple będą miniaturyzacją komputera stacjonarnego do laptopa.

Tak czy inaczej, nie musimy czekać i zobaczyć, co szykuje Apple, aby po raz pierwszy posmakować tego, co mogą zaoferować inteligentne okulary. Meta/Ray-Ban i Amazon działają na rynku od kilku lat i regularnie pojawia się coraz więcej szytych na miarę produktów AI. Najnowszą z nich jest para okularów AI typu open source firmy Brilliant Labs.

Potencjalnie fajna koncepcja

Moja pierwsza reakcja? Wyglądają jak okulary Steve’a Jobsa, gdyby Steve Jobs był Jamesem Bondem. Wiem, to dużo do ogarnięcia.

Podsumowanie jest takie: Genialne laboratoria sprzedaje okulary AI w przedsprzedaży za 349 USD pod nazwą Frame. (Brilliant Labs wypuściło wcześniej wersję o wartości 299 dolarów Monokl sprzęt do hakowania pomysłów.)

W grę wchodzą OpenAI i Perplexity, ramki będą dostarczane już w kwietniu, a pierwsi użytkownicy będą mieli bezpłatną usługę AI z dziennym limitem żądań. Płatny plan AI zostanie ogłoszony później.

Reklama

Ramka występuje w trzech kolorach: czarnym, białym lub przezroczystym. Współpracują z soczewkami korekcyjnymi, wykorzystują panel microOLED do wyświetlania rzeczywistości rozszerzonej, a pliki projektów i kod są swobodnie dostępne na GitHub.

Na nosie znajduje się maleńki aparat. Elementy nauszne wyglądają jak głośniki w kształcie baterii pastylkowej, które w rzeczywistości nie są głośnikami. Tylko baterie.

Ale WTF to Mister Power?

A skoro już mowa o bateriach, okulary z ramką zapewniają całodzienną żywotność baterii w sensie Vision Pro. Oznacza to, że możesz z nich korzystać przez cały dzień, pod warunkiem, że będziesz je ładować przez cały dzień. To tam sprawy stają się dziwne. Podobnie jak do góry nogami ładowanie dziwnych poziomów Magic Mouse.

Okulary z oprawkami ładują się za pomocą pomarańczowego sztucznego nosa w kształcie gruszki o nazwie Mister Power. Mister Power ładuje akumulatory w otworze na uszy Rama. Ładujesz Mister Power, wpychając kabel USB-C do jego środkowego nozdrza.

OK, w tym miejscu czuję się zobowiązany przeprosić za wcześniejsze przywołanie nazwisk Steve’a Jobsa i Jamesa Bonda.

Ale co to robi?

Tak czy inaczej, co robi Frame? Może tłumaczyć języki, odpowiadać na zapytania za pomocą sztucznej inteligencji i informować, ile kalorii zawierają maliny. Wiesz, podobnie jak inne produkty AI do noszenia/w stylu GameBoy, które pojawią się w tym roku.

Mimo to Frame ma kilka ciekawych pomysłów, cenę typu „kup i wypróbuj” oraz kryje się za nim interesujący potencjał open source. Zamówienia w przedsprzedaży są już dostępne. Mister Power niestety nie jest sprzedawany osobno.

Z jednej strony Frame wygląda na kolejny fajny element sprzętu, przy którym można majstrować i wypróbowywać. Z drugiej strony nie jestem pewien, czy chciałbym inwestować w soczewki korekcyjne do tych soczewek.

Apple Vision Pro jest oczywiście w swojej kategorii, za cenę 10 razy wyższą i nawet Mister Power nie będzie w stanie zapewnić całodziennej pracy baterii w wersji wielkości ramki okularów w 2024 roku.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy, które opuszczą Netflix, Max i nie tylko pod koniec lutego 2024 r

Luty dobiega końca i choć rok przestępny sprawia, że ​​jest on nieco dłuższy, wciąż zostało ledwo wystarczająco dużo czasu, aby obejrzeć...

9to5Mac Overtime: Wreszcie nowe iPady!

W tym tygodniu w 9to5Mac Overtime Jeff i Fernando omawiają nowe, ekscytujące szczegóły dotyczące nadchodzących iPadów, w tym nowe, supercienkie wymiary, zaktualizowane funkcje...

Wielu użytkowników Redditorów nienawidzi IPO Reddit

Jeśli jesteś pewnym rodzajem cynizmu, Zgłoszenie S-1 Reddita uruchamia dzwonki alarmowe. Jest wzmianka o r/WallStreetBets. (Właściwie w sumie pięć wzmianek.) Jest...
Advertisment