Te nowe domy wydrukowane w 3D w Austin kosztują 450 000 USD


Kiedy w 2018 roku pokazała swoje domy wydrukowane w 3D na festiwalu South by Southwest, firma technologiczna z Austin ICON powiedział The Verge jego drukarka Vulcan mogłaby stworzyć strukturę o powierzchni 800 stóp kwadratowych za około 10 000 USD. Wydawało się, że to tylko kwestia czasu, zanim wysokiej klasy domy drukowane w 3D staną się rzeczywistością.

Teraz nowa inwestycja w East Austin sprzedaje cztery domy zbudowane przy użyciu technologii ICON, zaczynając od 450 000 USD (mniej więcej mediana ceny domu w Austin obecnie). Żeby było jasne, ICON wydrukował w 3D pierwsze piętro każdego z dwu- do czteropokojowych domów w nowej inwestycji East 17th Street Residences; wyższe kondygnacje zostały zbudowane przy użyciu konwencjonalnej konstrukcji. Będą gotowe do wprowadzenia się tego lata.

Obserwowanie, jak gigantyczna drukarka wypluwa to, co zamienia się w dom, jest dość hipnotyzujące.

Domy zostały zaprojektowane przez firmę Logan Architecture z Austin, a deweloperem projektu jest firma 3Strands z Kansas City. „Chcemy zmienić sposób, w jaki budujemy, posiadamy i żyjemy razem w społeczności” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny 3Strands Gary O’Dell. „Ten projekt stanowi duży krok naprzód, przesuwając granice nowych technologii”.

Druk każdego z domów trwał od pięciu do siedmiu dni, a ich powierzchnia wynosi od 1000 do 2000 stóp kwadratowych. Według ICON materiał użyty w procesie druku 3D to „zastrzeżony cementowy materiał o nazwie Lavacrete”, który według ICON jest trwalszy niż tradycyjne materiały budowlane.

Reklama

Do tej pory ICON wydrukowała dwa tuziny domów i konstrukcji w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, z których większość jest zamieszkana, w tym siedem domów, które firma wydrukowała w zeszłym roku w technologii 3D, aby pomieścić bezdomnych w Community First Village w Austin.

Chociaż reklamuje domy na East 17th Street jako pierwsze domy wydrukowane w 3D na sprzedaż, Gazeta Architekta Zwraca uwagę, że ICON może nie być pierwszą firmą, która produkuje domy drukowane w 3D na rynek nieruchomości komercyjnych. SQ4D z siedzibą na Long Island zgłoszone w zeszłym miesiącu że ma pierwszy „dozwolony” dom drukowany w 3D w Stanach Zjednoczonych, jednorodzinną rezydencję w Riverhead w stanie Nowy Jork, wycenioną na 300 000 dolarów.

Oprócz budowania struktur drukowanych w 3D na planecie Ziemia, ICON współpracuje z NASA w sprawie badań i rozwoju kosmicznego systemu konstrukcyjnego, którego ostatecznym celem jest umieszczenie budynków na Księżycu i Marsie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dyrektor operacyjny OpenAI uważa, że ​​sztuczna inteligencja dla biznesu jest przereklamowana

OpenAI może gonić użytkowników korporacyjnych, ale niektórzy z jego dyrektorów ostrzegają ludzi, aby nie oczekiwali, że technologia szybko zmieni ich firmy. Dyrektor operacyjny...

Czym jest złoty okrąg na mapie w Fortnite?

W Fortnite Rozdział 5 Sezon 1, możesz zauważyć: złoto-pomarańczowo-żółty okrąg poruszający się po mapie. Ten krąg faktycznie śledzi gracza, w...

NVIDIA świętuje 500 gier i aplikacji dzięki technologiom DLSS i RTX

Firma NVIDIA ogłosiła dziś ważny kamień milowy w postaci udostępnienia 500 gier i aplikacji wykorzystujących technologię NVIDIA RTX, rewolucyjny zestaw technologii graficznych do...
Advertisment