Te inteligentne okulary Frame obiecują „supermoce AI” za 349 dolarów


W mieście pojawiła się nowa para inteligentnych okularów — i tym razem są to Okulary z oprawkami za 349 USD powiedział, że daje multimodalne „supermoce AI”. Okulary typu open source pochodzą od start-upu Brilliant Labs, który reklamuje Frame jako sposób na uzyskanie tłumaczeń AI, wyszukiwania w Internecie i analiz wizualnych tuż przed oczami.

Jak pokazano na filmie opublikowanym przez Brilliant Labs, możesz użyć głosu, aby poprosić okulary o wykonanie takich czynności, jak rozpoznanie punktu orientacyjnego, na który patrzysz, przeszukanie Internetu w poszukiwaniu konkretnej pary tenisówek, które widzisz, a nawet wyszukanie informacje o wartościach odżywczych żywności, którą zamierzasz zjeść. Informacje pojawiają się w postaci nakładki widocznej bezpośrednio na obiektywie.

Ramka występuje w trzech kolorach możesz już teraz zamówić w przedsprzedaży: czarny, szary i przezroczysty. Istnieje również możliwość dodania soczewki na receptę, ale powoduje to wzrost ceny do 448 USD. Wysyłka ramek rozpocznie się 15 kwietnia.

Inteligentne okulary nie są nowym pomysłem, ale żadne z nich nie zyskało popularności. Widzieliśmy już kilka prób inteligentnych okularów, np Okulary North FocalsBosego obecnie wycofana rzeczywistość rozszerzona audio (AR) okulary przeciwsłoneczne, a ostatnio Inteligentne okulary Ray-Ban Metaktóre przyjdą z funkcjami AI, które są wciąż w fazie beta. Te konkretne okulary od Brilliant Labs wydają się jeszcze bardziej ekscytujące, ponieważ powinny być całkowicie otwarte i umożliwiać hakowanie, dając użytkownikom jeszcze więcej wolności w porównaniu z tym, co widzieliśmy do tej pory.

Ramka współpracuje z aplikacją Brilliant Labs o nazwie Noa. Aplikacja zawiera asystenta AI, który wykorzystuje OpenAI do analizy wizualnej, Whisper do tłumaczenia i Perplexity do wyszukiwania w Internecie. W wywiad z Rytm ryzykaBrilliant Labs twierdzi, że sztuczna inteligencja Noa „uczy się i dostosowuje zarówno do użytkownika, jak i do otrzymywanych zadań”.

Chociaż możesz korzystać z Noa za darmo, „podlega ona dziennemu limitowi”. Dlatego startup planuje zaoferować płatny poziom za pośrednictwem Noa, ale nadal nie ma informacji, ile to może kosztować. Nie będziesz jednak musiał płacić za samo korzystanie ze sprzętu, jak zauważa Brilliant Labs Kanał na Discordzie że „nie ma żadnego paywalla ani subskrypcji” i że możesz swobodnie używać okularów z innymi aplikacjami.

Reklama

Firma Brilliant Labs potwierdziła, że ​​specyfikacja ramy opublikowana na jej kanale Discord jest prawidłowa.
Zrzut ekranu: Jess Weatherbed / The Verge

Brilliant Labs przedstawia specyfikację Frame na swoim kanale Discord. Okulary wyposażone są w kolorowy mikro OLED o rozdzielczości 640 x 400 pikseli, który rzuca światło przez pryzmat przed oczami użytkownika. Oferuje pole widzenia po przekątnej około 20 stopni, co jest za małe w przypadku okularów do rzeczywistości mieszanej lub rozszerzonej, szczególnie w porównaniu z około 52 stopniami, które można uzyskać Nowy Air 2 Ultra firmy Xreal projekt. Oznacza to, że w małym pudełku zobaczysz tylko tekst lub obrazy.

Rama jest również wyposażona w kamerę 1280 x 720, mikrofon i baterię 222 mAh. Działa pod kontrolą niestandardowego systemu operacyjnego opartego na Lua, który jest „w pełni otwartym kodem źródłowym z bardzo małą liczbą zależności” i jest zasilany przez procesor nRF52840 Cortex-M4F. Niektóre z tych specyfikacji, takie jak wyświetlacz, są takie same, jak te oferowane przez Brilliant Labs wykorzystuje w swoim innym urządzeniu do noszenia, zwanym Monoclektóre opisuje jako „kieszonkowe urządzenie AR dla pomysłowego hakera”.

Tak wygląda Frame z podłączonym Mister Power.
Zdjęcie: Genialne laboratoria

Do okularów dołączona jest także głupia ładowarka Mister Power (która dodaje okularom „nosa” po podłączeniu), która zapewnia szybkie ładowanie i „całodzienną żywotność baterii”. Jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, jak oprawki Frame mogą wypadać na tle innych inteligentnych okularów, np Okulary Ray-Ban Meta za 299 dolarów lub zmartwiony Próba Google Glass. Ale przy wadze mniejszej niż 40 gramów z pewnością będą lżejsze na Twojej twarzy niż Ponad 600-gramowy Vision Pro firmy Apple.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Alan Cumming w momencie drugiego sezonu Zdrajców, który zaskoczył go najbardziej

Jeśli myślisz, że Alan Cumming, gospodarz amerykańskiej wersji Zdrajcy, wywołuje wrażenie „faceta, który kogoś zabił”, będzie się śmiał – wychwytujesz to,...

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...
Advertisment