TCL QM8 2023 po szumie


Kluczowe dania na wynos

  • TCL QM8 to niezrównany flagowy telewizor oferujący funkcje premium w atrakcyjnej cenie, co czyni go najlepszym obecnie dostępnym telewizorem za każdą złotówkę.
  • QM8 jest wyposażony w wspaniały panel QLED 4K z technologią Quantum Dot, umożliwiającą wyświetlanie ponad 1 miliarda kolorów i doskonałą obsługę HDR. Ma także wysoką częstotliwość odświeżania i wiele portów HDMI do gier.
  • Telewizor obsługuje technologię Google TV, która zapewnia szybki i kompletny interfejs użytkownika. Jedynym minusem jest to, że interfejs użytkownika mógłby zostać ulepszony w zakresie przypadkowej nawigacji poza treścią. Ogólnie rzecz biorąc, TCL QM8 to jeden z najlepszych inteligentnych telewizorów na rynku.Myślę, że ostatni raz recenzowałem telewizor w 2021 r. i było to głównie dlatego, że większość świetnych telewizorów to flagowe modele LG i Samsungi na świecie od 2 do 5000 USD, a kategoria premium do 1500 USD była dobra, ale nie świetna. Jasne, technologie takie jak QLED teraz do nich dotarły, ale zawsze czegoś brakowało. Albo ich interfejs użytkownika był powolny, albo nie obsługiwały najnowszego złącza HDMI dla nowego PS5, albo jakość ekranu była po prostu dobra… ale za te pieniądze. A co jeśli powiem Ci, że najlepszy telewizor za rozsądną cenę, jaki możesz teraz kupić, można znaleźć za mniej niż 1000 dolarów? Raczej.


Cóż, to jest TCL QM8 2023, który firma nazywa niezrównanym okrętem flagowym i z czym muszę się zgodzić, skoro spędziłem z nim trochę czasu. Wiem, że widzieliśmy już warianty na rok 2024 na targach CES, które obszernie omawialiśmy, ale ponieważ mają one ukazać się na wiosnę, może to być po prostu najlepsza oferta za każdą złotówkę, jaką możesz teraz znaleźć. Tak naprawdę chciałem tego QM8, odkąd TCL pokazało mi go w zeszłym roku, ale po prostu za dużo podróżowałem, aby móc go kupić.Reklama

Dlaczego więc powinno Cię to obchodzić? Cóż, technicznie rzecz biorąc, jest to telewizor flagowy pod każdym względem, niezależnie od tego, jaki rozmiar wybierzesz, ale gdzie wielkość obudowy decyduje o tym, ile płacisz. Dla kontekstu, 98-calowy wariant został wprowadzony na rynek za szalone 12 000 dolarów i każdy ekspert stwierdził, że było warto. Cena oczywiście spada w miarę wybierania wariantów 85- i 75-calowych, ale powodem, dla którego zdecydowałem się na ten wariant 65-calowy, jest to, że jest on najbardziej atrakcyjny cenowo. Został wprowadzony na rynek za 1299 dolarów, ale teraz, dzięki ofertom Super Bowl, można go kupić za 800 dolarów. Tak, jakość telewizora 12 Grand za mniej niż tysiąc i rozmiar, który jest na tyle duży, że robi wrażenie, a mimo to zmieści się wszędzie.


Dzięki temu otrzymujesz bardzo elegancki projekt z szczotkowanym metalowym wykończeniem, które uwielbiam, matowy tył i ostre narożniki, które wyglądają świetnie pod każdym kątem. A co najlepsze, dzięki środkowej podstawie z regulowaną wysokością nie ma potrzeby kupowania nowych mebli, chyba że wybierzesz 98-calowy model z nóżkami z oczywistych powodów: jest masywny. Rzecz w tym, że 65 cali to nie jest mało, więc myślę, że to najlepsze miejsce dla każdego obszaru, zwłaszcza jeśli chcesz go gdzieś ustawić.


Funkcje QM8: Więcej za Twoje pieniądze

Wszystkie cztery warianty mają ten sam wspaniały panel QLED 4K. Ta technologia Quantum Dot umożliwia wyświetlanie ponad 1 miliarda kolorów, co oznacza pełną obsługę certyfikatów HDR Ultra, Dolby Vision IQ, HDR 10+, HLG, a nawet IMAX Enhanced. Jest to również możliwe dzięki podświetleniu miniLED, które pozwala na utworzenie aż do szalonych 2300 lokalnych stref przyciemniania w zależności od rozmiaru, co oznacza świetną jakość obrazu i niesamowity kontrast dzięki głębszej czerni przy niemal zerowym rozkwicie do obszaru bliskiego OLED, a jednocześnie do szalona jasność szczytowa wynosząca 2000 nitów, która pomaga w podświetleniach HDR. To, w połączeniu z dwoma 10-watowymi głośnikami i 20-watowym subwooferem z tyłu, oznacza wspaniałe wrażenia z odtwarzania treści nawet bez listwy dźwiękowej.


Ale czekaj, jest tego więcej. Gdy zauważysz panel wejściowy, zobaczysz cztery porty HDMI obsługujące różne prędkości, ponieważ tak, ten panel ma domyślnie częstotliwość odświeżania 120 Hz, ale w niektórych grach może wzrosnąć do 144 Hz, a nawet obsługuje Motion Rate 480, aby uzyskać jeszcze bardziej płynne wrażenia. Upewnij się tylko, że używasz odpowiedniego portu dla właściwej konsoli do gier i jesteś złoty. Moje doświadczenia z używaniem dowolnej konsoli, od PS5 po Nintendo Switch, były jak masło i były bardzo wciągające zarówno pod względem wyglądu gier, jak i ich pełnego brzmienia. Inne opcje łączności obejmują Ethernet, USB 2.0, kompozytowe wejście wideo i audio, gniazdo słuchawkowe do łatwego wyjścia audio, Bluetooth na wypadek, gdybyś woli używać słuchawek, Wi-Fi 6 i oczywiście obsługuje Apple AirPlay oprócz przesyłania .

Oprogramowanie: Google TV jest szybszy niż kiedykolwiek

Do tego dochodzi fakt, że serial napędza Google TV. Moje doświadczenia z telewizorami TCL dotyczyły głównie Roku, co jest dobre, ale uważam, że Google TV jest po prostu pełniejszy, jeśli chodzi o interfejs użytkownika i oferty. Ale problem zawsze polegał na tym, że każdy inny telewizor, z którym korzystałem, miał powolny AF, a dotyczy to nawet Chrome Cast. To się tutaj kończy. Nie jestem pewien, jakiej mocy obliczeniowej używa tutaj TCL, ale ten telewizor jest szybki. Działa tak szybko, że mam wrażenie, że droższe telewizory wyglądają naprawdę źle. Telewizory Google TV od pierwszego dnia obsługują polecenia głosowe, ale używam ich po raz pierwszy, bo to naprawdę działa. Ponadto ten kontroler jest dość elegancki i praktyczny, co moim zdaniem sprawia, że ​​nawigacja jest jeszcze lepsza. Jedyne, czego bym sobie życzył, to to, żeby te skróty prowadziły do ​​rzeczy, na których mi zależy, nawet jeśli wiem, ile firmy płacą za to. To powiedziawszy, menu wprowadzania prowadzi do szybkiego panelu, którego można używać do skrótów. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem TCL jest to, że jeśli zdecydowałeś się odciąć kabel i nie chcesz płacić za YouTube TV, naciśnij TV Plus, aby uzyskać inne bezpłatne rozwiązanie oparte na reklamach.


Jeśli chodzi o skalowanie, powiem Ci, że większość czasu spędzam na YouTube TV, nie płacąc za abonament 4K, i uważam, że telewizor radzi sobie naprawdę dobrze z tym, że wygląda dobrze nawet ze źródła 1080p, i nawet gdybym pracował podczas ćwiczeń korzystam ze starszych materiałów z Beach Body On-Demand. Oczywiście po włączeniu telewizora do dowolnego filmu w rozdzielczości 4K jakość szczegółów jest tylko lepsza, więc cieszę się, że wszechstronność jest wszechstronna.

Wady: Interfejs użytkownika może wymagać pewnych zmian


Oczywiście nie ma produktu idealnego, ale myślę, że po raz pierwszy w recenzji mam tylko jedną skargę i to nawet nie jest winą TCL.


Myślę, że największym problemem Google TV, Roku, Fire TV i innych w porównaniu z interfejsem użytkownika Samsunga i LG jest to, że te interfejsy użytkownika nie wyrywają Cię z treści z jakiegokolwiek powodu. Te przyciski skrótów na dole kontrolera to najgorszy koszmar każdego, kto przypadkowo dotknie któregoś z nich w jakikolwiek sposób podczas oglądania telewizji. W każdym razie pochwalę TCL, ponieważ ten telewizor ma tak dużą moc, że jest to pierwszy, którego używam, a gdy tylko znajdę drogę z powrotem do aplikacji, w której byłem, rozpoczyna od miejsca, w którym został przerwany. Mimo to uważam, że Google i inni powinni zapytać Cię, czy na pewno chcesz opuścić swoją treść. Wolałbym szybkie menu pod treścią, takie jak Samsung i LG, ale w tym momencie lepsza jest podpowiedź niż nic.

TCL QM8 Ostatnie przemyślenia: Jeden z najlepszych inteligentnych telewizorów, jakich kiedykolwiek używałem

Podsumowując, czy mogę po prostu powiedzieć, że jest to coś w rodzaju Magnum Opus TCL. Widzieliśmy, jak firma wyrobiła sobie markę pod względem wartości do tego stopnia, że ​​uważam, że jej statki flagowe nie cieszyły się taką popularnością, na jaką zasługiwały. Może to być spowodowane tym, że poprzednia seria 8 była po prostu zbyt podobna do tańszych modeli, ale na tym się kończy.


Ten TCL QM8 to prawdopodobnie jeden z najlepszych telewizorów Smart TV, jakich kiedykolwiek używałem, i dotyczy to nawet droższych telewizorów, z których korzystałem w przeszłości. Byłaby to moja pierwsza rekomendacja jako najlepszy telewizor dla większości ludzi, nawet dla tych wybrednych. I oczywiście, na wszystko, co omówiliśmy na targach CES, możesz po prostu poczekać do wiosny. Jasne, wszystkie te ulepszenia były świetne, ale po prostu nie dostaniesz ceny 900 dolarów w momencie premiery. Na pewno zostawię Ci kilka linków w opisie, abyś mógł podjąć decyzję.


Podsumowując, tak, kup to. Cena w tej chwili jest po prostu zbyt dobra, aby przegapić szansę wypróbowania tego.

Inteligentny mini telewizor LED QM8 QLED 4K PBI

Telewizor TCL QM8 QLED

Inteligentny telewizor TCL QM8 oferuje najlepsze w swojej klasie funkcje, takie jak wyświetlacz Mini LED z certyfikatem IMAX Enhanced, dźwięk premium DTS Virtual:X, częstotliwość odświeżania 120 Hz i system operacyjny Google TV.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Podcast Apple @ Work: Webex pojawia się w Apple TV i Vision Pro

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

ASRock przedstawia karty graficzne z serii Radeon RX 7900 GRE

ASRock, wiodący światowy producent płyt głównych, kart graficznych i mini komputerów PC, wprowadził dziś na rynek nowe karty graficzne z serii Steel Legend...

Cozy Bear i inne APT zmieniają taktykę wraz ze wzrostem wykorzystania chmury

Podmioty zagrażające powiązane z państwem rosyjskim zmieniają swoją taktykę w miarę migracji coraz większej liczby organizacji do infrastruktury opartej na chmurze, ale dobra...
Advertisment