Tańszy Asus ROG Ally za 600 dolarów jest już dostępny i prawdopodobnie nie powinieneś go kupować


Jeśli zastanawiasz się nad konsolą do gier Asus ROG Ally, ale nie możesz do końca uzasadnić ceny wynoszącej 700 dolarów… prawdopodobnie będziesz chciał dalej czekać. Dziś firma rozpoczęła sprzedaż tańszy model za 600 dolarów z słabszym układem AMD Z1, ale z wczesnych recenzji wynika, że ​​przenośny komputer do gier z systemem Windows jest zbyt kompromitujący, aby uzasadniać zakup.

Konkluzja: wydajność Z1 jest podobno gorsza niż w przypadku modeli za 400 dolarów i więcej Pokład parowybez znaczącej poprawy żywotności baterii, która rekompensowałaby utratę mocy.

Krótkie przypomnienie: trzy miesiące temu Asus rozpoczął wysyłkę Sojusznik ROG, przenośny komputer do gier z systemem Windows, zaprojektowany tak, aby konkurować ceną i wydajnością z platformą Steam Deck firmy Valve. Miał wiele do zaoferowania, w tym głównie lepszą wydajność niż Deck, doskonały ekran ze zmienną częstotliwością odświeżania 120 Hz, dzięki któremu wszystko wydaje się płynniejsze, cudownie cichy wentylator i tryb Turbo 30 W podłączony do ściany, który sprawia, że ​​jego Chip Z1 Extreme jeszcze potężniejszy.

Ale palmtop był powstrzymywany przez bezsilne oprogramowanie, które nie sprawia, że ​​Windows był łatwy w obsłudze, kiepska żywotność baterii, dziwna różnica w wydajności pomiędzy urządzeniami wysyłkowymi a oryginalnymi jednostkami recenzującymi oraz czytnikiem kart SD, który opiekował się (ma tendencję?) wypalił się i nadal jest badany.

W lipcu Asus powiedział mi, że wyśle ​​mi nowy model Z1 za 600 dolarów w celu przetestowania go z oryginalnym Z1 Extreme, ale tak się nie stało. Teraz rozumiem dlaczego: Trendy cyfrowe, Korpus Gier RetroI PC Mag pokaż, że to po prostu nie jest poprawa pomimo dodatkowych pieniędzy w kieszeni.

Gdyby Asus przysłał mi taki, szukałbym pozytywów w zakresie żywotności baterii – może słabszy chip AMD zyskałby więcej? Ale Korpus Gier Retrow szczególności pokazuje że żywotność baterii jest tylko nieznacznie lepsza w słabszych grach i może być porównywalna lub gorsza w przypadku tytułów z potrójną A. Po pełnym obciążeniu Z1 Extreme może być faktycznie bardziej wydajny.

Reklama

Nic z tego nie wystarczy, aby uczynić Z1 złym produktem; jak zobaczysz na powyższym filmie, na tym systemie jest mnóstwo rzeczy, na których można grać całkiem nieźle! A dzięki mojej jednostce testowej Z1 Extreme o wartości 700 dolarów anegdotycznie stwierdzam, że jest ona znacznie lepsza Pole Gwiazd urządzenia niż Steam Deck, zwłaszcza jeśli podłączysz go do ściany.

Ale jeśli masz tylko 600 dolarów do wydania, wydaje się całkiem prawdopodobne, że Z1 to nie to. A jeśli masz 700 dolarów, zdecydowanie nie zawracałbym sobie tym głowy.

(Uwaga: model Steam Deck o pojemności 512 GB jest technicznie dostępny w cenie detalicznej większej niż 512 GB ROG Ally w cenie 650 USD w porównaniu do 600 USD, ale Steam Deck również zaczyna się od 400 USD i łatwo jest samodzielnie wymienić nowy dysk — wystarczy jedna dodatkowa śruba w porównaniu do mój film dotyczący wymiany wentylatora. Również, jest teraz w sprzedaży.)Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Flagowy procesor AMD Ryzen 9 7950X3D kosztuje poniżej 500 dolarów

Ceny flagowego procesora AMD do komputerów stacjonarnych, Ryzen 9 7950X3D, po raz pierwszy spadły poniżej 500 dolarów, a Amazon wycenił go na 492...

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...
Advertisment