Tak Microsoft zareagował na zapowiedź Sony PS5 i podwyżkę cen


Jak można było się spodziewać, Microsoft bardzo uważnie śledził zapowiedź Sony na temat PS5. Sony ogłosiło pełną specyfikację techniczną PS5 w marcu 2020 r., co skłoniło dyrektora Xbox do przekazania szefowi Xbox Philowi ​​Spencerowi i dyrektorowi generalnemu Microsoft Satyi Nadelli podsumowania konsoli Sony, wewnętrznych e-maili od FTC przeciwko Microsoftowi sprawa ujawnić. Następnie, ponad dwa lata później, na podwyżkę ceny PS5 Sony zareagował także Microsoft.

W e-mailach Liz Hamren, była szefowa działu inżynierii platform i sprzętu w Xbox, wskazuje mocne i słabe strony specyfikacji PS5 firmy Sony w porównaniu z konsolą Xbox Series X firmy Microsoft. Lider sprzętu PlayStation, Mark Cerny, szczegółowo opisał tę sytuację. Specyfikacja PS5 zaledwie dwa dni przed Microsoftem ogłoszone publicznie własną specyfikację Xbox Series X.

Hamren wymienia zmienne częstotliwości taktowania procesora graficznego i procesora w PS5, „w porównaniu z tym, które pracujemy na wyższym poziomie trwały stawki.” Hamren przyznaje, że Sony ma wyraźną przewagę pod względem wydajności dysków SSD w PS5:

Cerny szczegółowo opowiedział o przejściu na dyski SSD i korzyściach dla twórców gier i konsumentów. Zoptymalizowano je pod kątem wyższej przepustowości (2x nasza z nieco lepszą kompresją sprzętową i powiązaną z nią poprawą wydajności), w przeciwieństwie do bardziej zintegrowanej architektury przesyłania strumieniowego, którą umożliwia funkcja przesyłania strumieniowego sprzężenia zwrotnego z próbnikiem.

W innym miejscu pokrótce omówiono także 12 teraflopów wydajności w porównaniu z 10 teraflopami firmy Sony. „[Cerny] podkreślił, że teraflopy GPU i CU nie są dobrym miernikiem wydajności. To samo stwierdziliśmy w przypadku Digital Foundry, ale mamy wyraźną przewagę w zakresie wydajności (12 w stosunku do 10)” – napisał Hamren.

Mocno zredagowany e-mail z reakcją na PS5.
Zdjęcie: Sądy amerykańskie

Były dyrektor Xbox powiedział również, że Cerny „poświęcił, wydawałoby się, nieproporcjonalną ilość czasu na innowacje audio”, ale dalsza część tej dyskusji została usunięta z łańcucha e-maili. Hamren twierdzi również, że rozwiązanie Sony z możliwością rozbudowy pamięci masowej dla PS5 jest „podobne do nas w rzeczywistości ze względu na minimalne wymagania dotyczące rozmiaru i szybkości”. Jednak w rzeczywistości podejście Sony oznacza, że ​​konsumenci mogą korzystać ze zwykłych dysków SSD NVMe zamiast zastrzeżonych i często droższych dysków Xbox, które są dostępne wyłącznie w firmach Seagate i Western Digital.

Reklama

Na wewnętrzne e-maile Microsoft również szybko reagował Podwyżka cen PS5 Sony w zeszłym roku – pomimo nie podnosząc cen Xbox natychmiast. Wczesnym rankiem po ogłoszeniu decyzji Sony w 2022 r. dyrektor finansowy Xbox Tim Stuart wysłał e-mail do szefowej Xbox Spencer i dyrektor finansowej Microsoft Amy Hood, w którym zauważył, że zespół Xbox „spodziewał się tego i teraz, gdy otrzymaliśmy potwierdzenie, szybko zmierzamy do realizacji planu”.

W łańcuszku e-mailowym toczy się dyskusja, która została mocno zredagowana, ale wygląda na to, że Spencer chce, aby w przypadku wszelkich podwyżek cen firma nadal skupiała się na graczach. Ami Silverman, która wówczas była szefową działu sprzedaży konsumenckiej i marketingu firmy Microsoft, odpowiada: „Wszystkie dobre strony, bądźmy obsesją graczy, ponieważ nie wyszliśmy z lasu… wiemy, że to może być nasz czas na zdobycie fanów vs stracić bycie naśladowcą.”

Silverman wyraźnie nawiązuje do tego, że sprzedaż Xboksa pozostaje w tyle za sprzedażą PlayStation i nie chce tracić dynamiki, zaraz po podwyżce cen Sony i podwyżce cen Xboxa przez Microsoft. Microsoft wielokrotnie wspominał przegrywając wojny konsolowe i będąc na odległym trzecim miejscu w rankingu FTC przeciwko Microsoftowi przesłuchanie.

Szef Microsoftu Xbox kupił PS5 w zeszłym roku.
Zdjęcie: Sądy amerykańskie

Następnie Spencer wyjaśnia, że ​​kupił PS5 w sierpniu 2022 r. „Sony wymuszało sprzedaż pakietową [Horizon Zero Dawn] za 50 dolarów [additional] już od jakiegoś czasu” – powiedział Spencer. „Kupiłem PS5 2 tygodnie temu i jedyną opcją był pakiet HZD za 549 USD”.

To i z powrotem może wyjaśniać, dlaczego Microsoft wstrzymywał się z podwyżką ceny Xbox Series X przez prawie rok. Microsoft podniósł ceny Xbox Series X w większości krajów w sierpniu, z wyjątkiem USA, Japonii, Chile, Brazylii i Kolumbii. Zaktualizowane ceny konsoli Xbox Series X w dużej mierze odpowiadają cenom podwyżka cen Sony zapowiedziana na PS5 w 2022 r.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Poważny problem BSOD systemu Windows powoduje, że banki, linie lotnicze i nadawcy są offline

Tysiące komputerów z systemem Windows doświadczają dziś problemu z niebieskim ekranem śmierci (BSOD) podczas rozruchu, co wpływa na banki, linie lotnicze, nadawców telewizyjnych,...

OpenAI prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowywania niestandardowych układów AI do zasilania modeli nowej generacji

Według InformacjaOpenAI podobno prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowania niestandardowego akceleratora AI, który zaspokoi rosnące zapotrzebowanie OpenAI na rozwiązania o wysokiej wydajności....

Dokumenty regulacyjne firmy Acer ujawniają karty graficzne Radeon RX 7900, RX 7800 i RX 7700 bez układów XT

Dokumenty regulacyjne głównego producenta komputerów PC, Acer, wraz z Eurazjatycką Komisją Gospodarczą (EEC), porzucają niektóre z pierwszych odniesień do trzech nadchodzących modeli kart...
Advertisment