Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV


Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS przełączy się na te kojące filmy z anteny i będzie czekał na Twój powrót.

YouTube uważa jednak, że wolisz zamiast tego oglądać losowe pokazy slajdów zawierające obrazy i miniatury filmów…

„Złodziej ekranu YouTube”

Joe Rosensteel ma dobre wyjaśnienie sytuacji w poście na blogu, pisząc:

Wczoraj w biurze miałem otwartą aplikację YouTube na Apple TV. Poszedłem zająć się czymś innym i kiedy spojrzałem wstecz, nie był to wygaszacz ekranu z anteny Apple TV, ale „wygaszacz ekranu” aplikacji YouTube z pokazem slajdów złożonym z mocno skompresowanych nieruchomych obrazów.

Apple TV w moim salonie miał starszą wersję aplikacji YouTube (prawdopodobnie z 2 kwietnia, jeśli wierzyć datom w nazwach wersji). Ta wersja nie próbowała zastąpić mojego wygaszacza ekranu, takiego jak ten w moim biurze.

Tak, aplikacja YouTube przejmuje wygaszacz ekranu Apple TV, używając własnej interpretacji „wygaszacza ekranu”. Jak wyjaśnia Joe, możesz zobaczyć dwie różne rzeczy. Jeśli ty nie jeśli wideo zostanie wstrzymane, wygaszacz ekranu będzie „pokazem slajdów składającym się z ogólnych obrazów nieruchomych pobranych z filmów”.

Jeśli aktywnie oglądasz film, zatrzymaj go na wystarczająco długo, aby włączył się wygaszacz ekranu aplikacji YouTube. Zobaczysz „pokaz slajdów z YouTube Miniaturka sztuka nieustannie się powiększa, blaknie do czerni i zaczyna od nowa.

Reklama

Nieidealny. Daleko im do pięknych wygaszaczy ekranu Aerial firmy Apple.

Pytanie oczywiście brzmi, co będzie dalej. Obecnie YouTube nie wyświetla reklam ani innych treści promocyjnych na tych wygaszaczach ekranu. Domyślam się, że to się zmieni, prawdopodobnie raczej wcześniej niż później, a wygaszacz ekranu aplikacji YouTube będzie wyświetlał przynajmniej jakiś komunikat promocyjny.

Rozwiązanie

Istnieje jednak proste obejście, które może uniemożliwić aplikacji YouTube skuteczne przejęcie wygaszacza ekranu Apple TV. Wygląda na to, że aplikacja YouTube uruchamia wygaszacz ekranu po około 4–5 minutach.

  1. Przejdź do aplikacji Ustawienia na Apple TV
  2. Wybierz „Ogólne”
  3. Wybierz „Wygaszacz ekranu”
  4. Wybierz „Zacznij po”
  5. Wybierz opcję „2 minuty”.

Dzięki temu domyślne, piękne wygaszacze ekranu w wysokiej rozdzielczości w Apple TV zostaną uruchomione, zanim YouTube będzie miał szansę przejąć kontrolę nad Twoim telewizorem. Przynajmniej na razie.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...

Nowe Beats Pill podobno zyska funkcję Find My i 24-godzinny czas pracy na baterii

Zgłoszone aktualizacje obejmują żywotność baterii do 24 godzin, wodoodporność IP67, szybsze i bardziej niezawodne parowanie/przełączanie urządzeń za pomocą Bluetooth 5.3 oraz zintegrowane śledzenie...
Advertisment