Tajwański horror Devotion wraca do sprzedaży po kontrowersjach Steam i GOG


Red Candle Games, tajwańskie studio, którego pierwszoosobowy horror Poświęcenie nie można było kupić po kontrowersjach związanych z odniesieniem do chińskiego premiera Xi Jinpinga, wystawił swoje gry na sprzedaż we własnym sklepie internetowym. Poświęcenie i pierwsza gra studia Aresztowaniedostępne do kupienia teraz bez DRM.

Poświęcenie był ściągnięte ze Steam wkrótce po premierze w lutym 2019 roku. Gra była chwalona za atmosferę i oryginalność, ale wzbudziła kontrowersje i negatywne recenzje użytkowników po tym, jak użytkownicy zauważyli w grze plakat, który brzmiał mniej więcej „Xi Jinping Kubuś Puchatek kretyn”. Xi jest często porównywany do Kubusia Puchatka w internetowych memach, które często spotykają się z gniewem chińskich cenzorów internetowych.

W tym czasie Red Candle Games poinformowało, że usuwa Poświęcenie ze względów technicznych i związanych z kontrolą jakości, a także „ponownie przejrzy materiały z naszej gry, upewniając się, że żadne inne niezamierzone materiały nie zostały wstawione” Gra nigdy nie wróciła na Steam, a Red Candle Games później przeprosiło za swój „poważny błąd w materiale artystycznym”.

Poświęcenie wzbudził nowe kontrowersje w grudniu 2020 roku, kiedy GOG CD Projekt Red wycofał się z umowy sprzedaży gry godzin po jego ogłoszeniu. „Po otrzymaniu wielu wiadomości od graczy zdecydowaliśmy się nie umieszczać gry na liście w naszym sklepie” – czytamy w oświadczeniu ze sklepu. „Jest to trudna sytuacja do pokonania, ale nie przestaniemy się starać” – powiedziała w odpowiedzi Red Candle Games.

Deweloper teraz sprzedaje Poświęcenie na komputery PC i Mac na własnych warunkach, na razie należy zapewnić dostępność gry. „Mamy nadzieję, że zapewnimy bezpośredni i prosty kanał zakupów dla graczy, którzy są zainteresowani naszymi grami” – mówi studio ćwierkać. Nie jest od razu jasne, czy odniesienie Xi zostało usunięte.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...

Podcast Apple @ Work: MSP skłaniają się ku Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...
Advertisment