Tajny domowy robot Amazona, Vesta, podobno znajduje się na „późnym etapie prototypu”


Wydaje się, że Amazon osiągnął „późną fazę prototypu” w tworzeniu swojego tajnego domowego robota o nazwie kodowej Vesta, twierdzi nowy raport z Wtajemniczony. Urządzenie jest rozwijane od około czterech lat i obecnie pracuje nad nim ponad 800 pracowników, czytamy w publikacji. Jeśli robot zostanie uruchomiony, będzie to jeden z największych i najbardziej ambitnych nowych produktów Amazona, w postaci Echo, Kindle i Fire Phone.

Rzeczywiście, jest to porównanie do drugiego urządzenia, Amazona nieudany projekt smartfona, wydaje się, że dotyczy to niektórych osób zaangażowanych w rozwój Westy. „Ludzie są bardzo sceptyczni – obawiamy się, że może się on zmienić w kolejny telefon przeciwpożarowy”, jedno z sześciu anonimowych źródeł cytowanych przez Wtajemniczony jako „bezpośrednio zaangażowani w projekt”, powiedział w publikacji.

Reklama

Według doniesień Vesta ma wbudowany ekran, taki jak niektóre z ostatnich urządzeń Amazon Alexa.
Zdjęcie: Dan Seifert / The Verge

Jak w przypadku każdego niezapowiedzianego urządzenia tej skali, istnieje mnóstwo pytań bez odpowiedzi i niepewnych szczegółów. Podstawowym założeniem jest jednak to, że Vesta będzie Amazon Echo na kółkach: asystentem aktywowanym głosem, który może poruszać się po Twoim domu, reagować na polecenia i łączyć się z innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi.

WtajemniczonyRaport zawiera szereg intrygujących i spekulatywnych szczegółów, w tym sugestię, że urządzenie ma rozmiar „dwóch małych kotów” – około 10 do 13 cali szerokości (konwersja może się różnić w zależności od kotów). Robot podobno będzie wyposażony w ekran, mikrofon i kilka kamer. Dodatkowe funkcje mogą obejmować czujniki do monitorowania temperatury, wilgotności i jakości powietrza; „mały przedział” do przenoszenia przedmiotów; oraz „sięgający do pasa wysuwany drążek z kamerą”, który można połączyć z technologią widzenia maszynowego, aby pomóc użytkownikom znaleźć przedmioty w ich domu, takie jak klucze i portfele.

Firma Ring należąca do Amazona ogłosiła w zeszłym roku drona monitorującego dom.
Obraz: Pierścień

Vesta, której nazwa pochodzi od rzymskiej bogini paleniska, pokazuje ciągłe dążenie Amazona do umieszczania swoich produktów w sercu domów klientów. Na przestrzeni lat firma wprowadziła na rynek szereg urządzeń próbując rozszerzyć swój zasięg o kuchnie i sypialnie, począwszy od Dash Wand, który umożliwiał użytkownikom zamawianie produktów spożywczych poprzez skanowanie kodów kreskowych do formatu Kamera zawsze w domu, minidron ogłoszony w zeszłym roku przez należący do Amazona Ring, który zapewnia mobilny nadzór wokół domu.

Wtajemniczony mówi, że Amazon rozwija Vestę jako „najwyższy priorytet”, ale wczesne prognozy sprzedaży są skromne. „Amazon mógł początkowo wprowadzić go jako ograniczony produkt dostępny tylko na zaproszenie, podobny do tego, co zrobił ze swoim zespołem fitness Halo, według tych osób” – czytamy w publikacji. Może to uniemożliwić firmie marnowanie zasobów na niesprzedane zapasy. Nawet roboty mobilne nie wstają i nie sprzedają się.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Poważny problem BSOD systemu Windows powoduje, że banki, linie lotnicze i nadawcy są offline

Tysiące komputerów z systemem Windows doświadczają dziś problemu z niebieskim ekranem śmierci (BSOD) podczas rozruchu, co wpływa na banki, linie lotnicze, nadawców telewizyjnych,...

OpenAI prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowywania niestandardowych układów AI do zasilania modeli nowej generacji

Według InformacjaOpenAI podobno prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowania niestandardowego akceleratora AI, który zaspokoi rosnące zapotrzebowanie OpenAI na rozwiązania o wysokiej wydajności....

Dokumenty regulacyjne firmy Acer ujawniają karty graficzne Radeon RX 7900, RX 7800 i RX 7700 bez układów XT

Dokumenty regulacyjne głównego producenta komputerów PC, Acer, wraz z Eurazjatycką Komisją Gospodarczą (EEC), porzucają niektóre z pierwszych odniesień do trzech nadchodzących modeli kart...
Advertisment