Ta karta o wartości 1000 dolarów może przechowywać wiadomość w DNA


Przechowywanie danych DNA może wydawać się odległym rozwiązaniem. Ale startup o nazwie Biomemory przybliża to nieco do rzeczywistości dzięki wydanie nowych kart DNA które każdy może kupić – jeśli masz 1000 dolarów do wydania.

DNA stało się teoretyczną alternatywą dla dysków twardych, dysków SSD i innych form cyfrowego przechowywania danych, głównie ze względu na imponującą żywotność. Nauka szacunki technologia ta może potencjalnie przetrwać setki tysięcy lat, jeśli będzie przechowywana w chłodnym i suchym środowisku. To znacznie dłużej niż żywotność przeciętnego dysku twardego, który zwykle kończy się po około pięciu latach.

Karty DNA firmy Biomemory obiecują „minimalną” żywotność wynoszącą 150 lat. Cena 1000 dolarów obejmuje dwie identyczne karty, z których każda ma jeden kilobajt pamięci. Według.odpowiada to mniej więcej długości krótkiego e-maila Przewodowyprofil firmy, więc nie można jeszcze spodziewać się przechowywania na karcie dużej ilości zdjęć, filmów i dokumentów. Mimo to jest to rozwiązanie najbardziej zbliżone do udostępnienia konsumentom możliwości przechowywania DNA.

Ten system przechowywania działa poprzez konwersję informacji cyfrowych do elementów tworzących DNA: adeniny (A), cytozyny (C), guaniny (G) i tyminy (T). Możesz zobaczyć, jak to może działać, w funkcji „Tłumacz DNA” na dole Strona poświęcona biopamięciktóry pokazuje, jak wiersz tekstu można przekonwertować na ciąg znaków A, C, G i T.

Po zakończeniu procesu kodowania Biomemory tworzy unikalną nić DNA poprzez „chemiczną syntezę zasady po zasadzie w celu dopasowania żądanej sekwencji”. Według danych jednego kilobajta danych jest to proces, który zajmuje około ośmiu godzin. Przewodowy. Stamtąd Biomemory suszy dane i umieszcza je na okrągłym chipie na swojej karcie DNA, który Przewodowy mówi, że jest uszczelniony, aby chronić przed dostępem tlenu.

Wciąż jesteśmy daleko od wykorzystania wszystkich możliwości, jakie oferuje przechowywanie DNA

Reklama

Kiedy będziesz gotowy do pobrania danych, musisz wysłać jedną z dwóch kart DNA do partnerów Biomemory w firmie Eurofins Genomics. Następnie otrzymasz e-mailem ciąg liter A, C, G i T, który możesz odszyfrować za pomocą funkcji translacji DNA Biomemory. Po odszyfrowaniu danych karty nie odzyskasz, dlatego otrzymujesz kopię. Karta jest w zasadzie bezużyteczna, jeśli nie wyślesz jej do laboratorium (lub nie będziesz mieć pod ręką sekwencera DNA).

„Po latach rozmów na temat potencjału obliczeń molekularnych jesteśmy niesamowicie dumni, że możemy wprowadzić na rynek pierwszy produkt do przechowywania danych DNA, który nie tylko przesuwa granice innowacji, ale także jest zgodny z naszym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój i wydajność środowiskową” – dyrektor generalny Biomemory – stwierdziła Erfane Arwani w oświadczeniu. Już teraz możesz zapisać się na listę oczekujących Biomemory, a wysyłka zamówień spodziewana jest w styczniu.

Wciąż jesteśmy daleko od wykorzystania wszystkich możliwości, jakie oferuje przechowywanie DNA. Jak oszacowano w ten raport z Naukajeden gram DNA może pomieścić aż 215 petabajtów – czyli około 215 milionów gigabajtów – w pojemniku, który ma mniej więcej taki sam rozmiar i wagę jak dwa pickupy. Ale dopóki nie minie wiele godzin pracy laboratoryjnej po obu stronach, przechowywanie DNA prawdopodobnie pozostanie przechowywaniem w ramach eksperymentu filmy muzyczne, krótkie klipy, zdjęcialub małe linie tekstu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zyxel Networks przedstawia szybką i niedrogą opcję Wi-Fi 7 dla małych i średnich firm

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych w chmurze opartych na sztucznej inteligencji, wypuścił punkt dostępowy (AP) NWA130BE - BE11000 Wi-Fi 7...

Forrester: Wskazówki dotyczące oceny zarządzania chmurą hybrydową

Ponieważ coraz więcej firm wdraża chmurę publiczną, większość wybiera strategia chmury hybrydowej. Dzieje się tak dlatego, że starsze obciążenia i aplikacje nie...

Przetestowano bezpompową chłodnicę procesora AIO Wielend

Chłodnica procesora Wielend AIO to prototypowa chłodnica cieczy z zamkniętym obiegiem, pozbawiona pompy ani jakiejkolwiek formy aktywnego przepływu chłodziwa pomiędzy źródłem ciepła (blokiem...
Advertisment