Ta grafika Dziecka Rosemary jest chaotycznym złem


Jak Mieszkaniec Polygon ma obsesję na punkcie mediów fizycznych, Co roku przeglądam komunikaty prasowe dotyczące setek płyt DVD, Blu-ray i 4K. Większość materiałów marketingowych promuje horrory, podstawę domowego wideo i dlatego promotorom najtrudniej je oddzielić od reszty.

Nie trzeba dodawać, że nie jestem już zdziwiony, gdy otwieram pocztę i znajduję zdjęcie rozkładającej się czaszki pełnej robaków lub pospieszny Photoshop z gwiazdami filmowymi z lat 70. pokrytymi pikselami krwi. Dziś jednak jedno pudełko stoi ponad resztą. Jestem oszołomiony, zdezorientowany, przerażony i w pewnym sensie pod wrażeniem.

Nowa grafika pudełka dla Dziecko Rosemary przeciwstawia się prostym przymiotnikom, takim jak dobry, zły, brzydki czy piękny. Na pierwszy rzut oka jest to prosta sylwetka Rosemary (w tej roli Mia Farrow) w ciąży z dzieckiem, które (jeśli znacie film) może, ale nie musi, być antychrystem. Tylko co to jest na jej brzuchu?

Reklama

Obraz: Najważniejszy

Zęby!

Sztuka wykorzystuje niejednoznaczna technika obrazu, iluzja wizualna, w której jeden obraz można odczytać na wiele sposobów. Jak iluzja królika i kaczki. Albo nie tak uprzejmie nazwany „Moja żona i moja teściowa.”

Oglądając niezliczone Blu-ray, zaczynasz doceniać trudną sytuację artysty zajmującego się okładką pudełka. Mają za zadanie dokonać niemożliwego: uspokoić zagorzałych fanów, przyciągnąć nowych graczy i przekazać ikoniczne obrazy w sposób zaskakujący i pełen szacunku. Ich praca to kłębek sprzeczności i w przeciwieństwie do plakacistów odpowiedzialnych za najbardziej kultowy marketing Hollywood, artysta zajmujący się pudełkami pracuje za ułamek czasu i budżetu.

Dlatego nie mogę przejść obojętnie obok tego wspaniałego, potwornego cudu. Proszę, wyjaśnij, co tu się do cholery dzieje!

  • Dlaczego wygląda na to, że brzuch Mii Farrow na randkę jest zjadany przez postać z „Adventure Time”?
  • Jak sylwetka nagiej kobiety podjęła walkę z robotem Android?
  • Czy to w ogóle liczy się jako obraz dwuznaczny, jeśli artysta doda do niego gigantyczną pływającą gałkę oczną?

Ostatecznie podziwiam błędne arcydzieła. Wyobraź sobie, że musisz stworzyć coś porównywalnego do oryginalny plakat do Dziecko Rosemaryjeden z najbardziej kultowych obrazów filmowych cały czas. W mojej wyobraźni artysta siedzi przy biurku, łamie kostki i decyduje się na mieszanie Czechosłowacka sztuka filmowa z Magicznym Okiem.

To dzieło należy do muzeum. Lub w numer Highlights. Właściwie, co powiesz na jedno i drugie.

Grafika wygląda jak rękaw chroniący plastikowe etui z oryginalnym plakatem. Ale zdjęcie rękawa oznacza wybór Przeszłości i jest tchórzostwem. Obejmij chaotyczną, przerażającą Teraźniejszość, gdyż jest ona głodna uczty na brzuchu życia i — przepraszam, gdzie jestem? Na chwilę straciłem przytomność.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...

Mauga z Overwatch 2 zmieniła sposób, w jaki Blizzard dodaje nowych bohaterów

Overwatch 2nowy bohater, samoański czołg uzbrojony w dwa miniguny Mauga, oficjalnie zaprezentowany na początku tego tygodnia wraz z ósmym sezonem gry....
Advertisment