Ta funkcja Sonoma w iOS 17 i macOS sprawia, że ​​automatyczne wypełnianie jest jeszcze wygodniejsze


Z biegiem lat Apple radykalnie udoskonaliło swoje możliwości Funkcja AutoFill do automatycznego wypełniania hasła, adresy, dane kart kredytowych i inne. Wraz z tegorocznymi wydaniami systemów iOS 17, iPadOS 17 i macOS Sonoma firma Apple wprowadziła kolejne znaczące ulepszenie: możliwość korzystania z funkcji Autouzupełnianie gdziekolwiek w systemach operacyjnych.

Wypełniaj automatycznie w dowolnym miejscu w iOS 17 i macOS Sonoma

W idealnym świecie ta nowa funkcja Autouzupełniania nie byłaby konieczna. Po wyświetleniu monitu o wprowadzenie hasła automatycznie pojawi się okno automatycznego uzupełniania hasła. Po wyświetleniu monitu o podanie adresu informacje zostaną automatycznie wyświetlone. I w większości przypadków właśnie tak się dzieje. Ale nie zawsze.

W sytuacjach, gdy funkcja Autouzupełnianie nie pojawia się automatycznie, możesz pomóc systemom macOS Sonoma, iOS 17 i iPadOS 17.

W systemie macOS Sonoma możesz teraz kliknąć pole tekstowe prawym przyciskiem myszy, wybrać opcję Autouzupełnianie i wybrać opcję automatycznego uzupełniania hasła lub danych kontaktowych. Możesz dotknąć pola tekstowego na iPhonie i iPadzie, wybrać „Autouzupełnianie” i osiągnąć to samo.

Gdy wybierzesz z tego menu opcję „Hasła”, zostaniesz poproszony o uwierzytelnienie za pomocą Face ID lub Touch ID. Następnie zobaczysz listę danych logowania zapisanych w pęku kluczy iCloud. Obejmuje to nazwy użytkowników, hasła i kody uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Reklama

Chociaż korzystam z tej nowej funkcji Autouzupełniania w dowolnym miejscu od wczesnych wersji beta, dowiedziałem się o niej więcej z Dana Morena przy Sześć kolorów. Podkreślił, że „gdziekolwiek” tak naprawdę oznacza „gdziekolwiek”. Dotyczy to przeglądarek innych firm, takich jak Chrome. W przeglądarce Chrome na Macu możesz kliknąć pole tekstowe prawym przyciskiem myszy, wybrać „Autouzupełnianie” i wpisać hasło lub dane kontaktowe.

Jest to doskonały przykład funkcji, która pojawiła się bez rozgłosu, ale ratuje życie, gdy jej potrzebujesz. Jest to także funkcja, o której istnieniu możesz nie wiedzieć, ale gdy ją odkryjesz, będzie dostępna zawsze, gdy będziesz jej potrzebować.

Nowa funkcja Autouzupełniania w dowolnym miejscu w systemach macOS Sonoma i iOS 17 stanowi znaczący postęp w zakresie wygody i funkcjonalności i tak już niezwykle wygodnej funkcji.

Firma Apple wielokrotnie podkreślała, jak ważne jest używanie unikalnych i bezpiecznych haseł oraz uwierzytelniania dwuskładnikowego, gdy tylko jest to możliwe. Funkcja automatycznego wypełniania w dowolnym miejscu usuwa niektóre ostatnie cięcia papieru, które mogły uniemożliwić użytkownikom faktyczne przyjęcie tej strategii.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...

Mauga z Overwatch 2 zmieniła sposób, w jaki Blizzard dodaje nowych bohaterów

Overwatch 2nowy bohater, samoański czołg uzbrojony w dwa miniguny Mauga, oficjalnie zaprezentowany na początku tego tygodnia wraz z ósmym sezonem gry....
Advertisment