T-Mobile zobaczył, jak Verizon mówi ludziom, aby wyłączyć 5G i pomyślał “ po co się na tym zatrzymać ”


T-Mobile był zajęty reklamowaniem swojej sieci 5G, niedawno wydać wiele dodatkowych miliardów na jej rozbudowę, co sprawia, że trochę niezręczne, że przyłapano również na mówieniu użytkownikom, aby wyłączyć 5G, aby oszczędzać baterię (przez Sascha Segan). Czy Verizon nie zrobił tego samego gafa zaledwie kilka dni temu? Z pewnością tak. Ale zamiast wyciągać wnioski z przykładu, wydaje się, że T-Mobile wyciągnął piwo typu hold-my-beer: gdzie Verizon powiedział użytkownikom, aby przeszli na LTE, wiele dokumentów pomocniczych T-Mobile mówi użytkownikom, aby się udali aż do 2G.

Jeśli nie jesteś tego świadomy, przełącz się na 2G (który T-Mobile zręcznie mówi, jak to zrobić) sprawi, że Twój telefon stanie się prawie bezużyteczny jako urządzenie do transmisji danych: maksymalna teoretyczna prędkość, jaką można uzyskać z połączenia 2G, wynosiłaby około 1 Mb / s (choć wiele z nich osiąga prędkość bliższą 256 Kb / s). Nawet 1 Mb / s jest 25 razy wolniejsze niż to, co FTC uważa za akceptowalne prędkości szerokopasmowei 300 razy wolniej niż średnie prędkości 5G w średnim paśmie, którymi chwalił się T-Mobile.

(Nieważne, że T-Mobile jest również w trakcie wycofywanie sygnałów 2G na dobre, chociaż podobno nastąpiło wyłączenie 2G przełożono na 2022 r.)

Reklama

Z strona pomocy technicznej dla Samsung Galaxy S21 5G.
Zrzut ekranu: The Verge

T-Mobile prawdopodobnie zdał sobie sprawę, że tego rodzaju porady nie były świetnym wyglądem, ale tuszowanie firmy również było zabawnie powolne. Wcześniej, dzisiaj, usunęła wskazówkę „Przełącz z 5G / LTE na 2G” z pierwszy przykład Magazyn PC znaleziony (the Samsung Galaxy S20 Ultra 5G), a drugi (plik Samsung Galaxy S21 5G) zaktualizował swoją stronę pomocy na krótko przed napisaniem tych słów. Nie zajęło też dużo czasu znalezienie porady dotyczącej wyłączania 5G i / lub 4G na stronach dla LG Wing, OnePlus Nord N10 5G, Galaxy S20 + 5Gi Pixel 4a 5G (co dziwnie wspomina tylko o wyłączeniu 4G, a nie 5G). To prawdopodobnie niekompletna lista, ale masz obraz: zachęta do wybrania powolnej sieci 2G T-Mobile pojawiła się kilka.

(Oto wersja Google Cache pierwszej strony pomocy technicznej T-Mobile od 1 marca).

Powiem, że T-Mobile ma rację pod jednym względem: wyłączenie mojego telefonu do 2G prawdopodobnie spowolniłoby go tak, że po prostu zrezygnowałbym z próby jego użycia, a mój telefon prawdopodobnie wytrzymałby znacznie dłużej. Jeśli masz problemy z żywotnością baterii w telefonie, są wiele rzeczy, których możesz spróbować nie wymaga to aż tak mocnego trzaskania hamulcami.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment