Szybsze bezprzewodowe ładowanie iPhone’a 15 bez ograniczeń prawdopodobnie zasilane przez Qi2


Nowa plotka wynurzył się wczoraj twierdził, że iPhone 15 otworzy szybkie bezprzewodowe ładowanie dla wszystkich ładowarek Qi 15 W. Teraz nowy raport zawiera prawdopodobne wyjaśnienie, jak to będzie działać.

Według ŁadowarkaLABApple rozpocznie obsługę nowego standardu Qi2 do ładowania bezprzewodowego począwszy od linii iPhone 15.

Firma Apple obsługuje standard ładowania bezprzewodowego Qi od 2017 roku wraz z wprowadzeniem iPhone’a 8 i iPhone’a X. Począwszy od iPhone’a 12, firma Apple wprowadziła własną technologię MagSafe w celu wydajniejszego ładowania bezprzewodowego. Od tego czasu Qi i MagSafe współistnieją, ale szybkie ładowanie 15 W zostało ograniczone do ładowarek z certyfikatem MagSafe.

Qi2 to kolejna ewolucja standardu ładowania bezprzewodowego w branży, a technologia MagSafe firmy Apple jest podstawą nowej generacji Qi. MagSafe wykorzystuje magnesy do prawidłowego ustawienia magnetycznych cewek ładujących, aby zapewnić najbardziej wydajne ładowanie bezprzewodowe.

ChargerLAB dodaje, że Qi2 ma potencjał, aby przekroczyć obecne ograniczenie prędkości bezprzewodowego ładowania iPhone’a do 15 W, chociaż Apple jest dość konserwatywny w kwestii zarządzania wydajnością ładowania bezprzewodowego.

Reklama

Dla producentów ładowarek bezprzewodowych certyfikacja Qi2 będzie bardziej opłacalna niż MagSafe dzięki programowi Apple MFi (Made for iPhone). Wynika to z faktu, że wymagany sprzęt do certyfikacji MFi kosztuje około 16 USD za ładowarkę, stwierdza ChargerLAB. Tańszy sprzęt powinien przekładać się na tańsze ładowarki bezprzewodowe.

Podsumowując, zaangażowanie Apple w ładowanie bezprzewodowe i standard Qi okazuje się zwycięstwem dla całej branży ładowania bezprzewodowego. Nawet jeśli MagSafe jest droższą technologią, wkład Apple w Qi2 posuwa branżę do przodu w zakresie wszystkich smartfonów i akcesoriów do ładowania bezprzewodowego. Oczekuje się, że Apple wypuści linię iPhone’a 15 jeszcze w tym roku we wrześniu.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Windows 11 otrzymuje kilka przydatnych widżetów do monitorowania procesora, pamięci i GPU

Funkcja Windows Widgets wreszcie otrzymuje kilka przydatnych dodatków, które pozwalają monitorować użycie procesora, pamięci i GPU. Neowin zauważył że nowa wersja Microsoftu aplikacja...

Panasas dodaje obsługę S3 do przechowywania brzegowego i przenoszenia do chmury

Niedawne ogłoszenie firmy Panasas o dodaniu platformy brzegowej do rodziny platform skalowalny serwer NAS zbiegło się z planowanym znaczącym przejściem firmy w kierunku...

Security Think Tank: Krótka historia (bezpiecznego) kodowania

Ponieważ technologia rozwija się w coraz szybszym tempie, programiści stają przed większym niż kiedykolwiek wyzwaniem, aby nadążyć kod zabezpieczać i łagodzić stale rosnące...
Advertisment