Sztuczna inteligencja Meta podsumowuje kilka dziwacznych sekcji komentarzy na Facebooku


Jeśli ostatnio korzystałeś z aplikacji Facebook, być może zauważyłeś, że sztuczna inteligencja Meta wstrzykuje się do sekcji komentarzy z podsumowaniami tego, co mówią ludzie. Biorąc pod uwagę, jak szalone są często sekcje komentarzy na Facebooku, nietrudno sobie wyobrazić, jak absurdalne okazują się niektóre z tych podsumowań. (Nawiasem mówiąc, nie jest to pierwszy raz, kiedy sztuczna inteligencja Meta pojawia się w sekcji komentarzy: 404 Mediów zauważył to udawać rodzica w grupie na Facebooku).

Po obejrzeniu zrzutów ekranu funkcji udostępnionej na Wątki I Reddit, postanowiłem sprawdzić sekcje komentarzy w mojej aplikacji na Facebooku. Znalazłem podsumowania sztucznej inteligencji pojawiające się w wielu sprawdzanych przeze mnie postach – niezrównoważone odpowiedzi i tak dalej. Jedno z podsumowań AI w poście dotyczącym zamknięcia sklepu brzmiało: „Niektórzy komentatorzy przypisują zamknięcie sklepu „przebudzeniu” lub słabemu wyborowi, podczas gdy inni wskazują na wzrost liczby zakupów online”.

Kolejny wpis na Facebooku od Wice na temat meksykańskich zapaśników ulicznych wywołało podsumowanie sekcji komentarzy, w którym stwierdzono, że niektórzy ludzie byli „mniej pod wrażeniem” występu i nazwali go „kretyńskim sposobem żebrania”. Sztuczna inteligencja wychwyciła także niektóre beztroskie żarty, jakie ludzie opowiadali na temat obserwacji rysia rudego w mieście na Florydzie. „Niektórzy byli zachwyceni tą obserwacją, a jeden z komentatorów miał nadzieję, że ryś rudy pamięta krem ​​​​przeciwsłoneczny”.

Nadal nie jest jasne, w jaki sposób Meta wybiera, przy których postach wyświetlać podsumowania komentarzy, a firma nie odpowiedziała od razu Krawędźprośba o komentarz.

Tak czy inaczej, podsumowania tak naprawdę nie zawierają niczego, co uznałbym za przydatne (chyba że lubisz niejasne wyobrażenia o tym, co mają do powiedzenia przypadkowe osoby) — ale może pomóc Ci zidentyfikować posty, w których sekcja komentarzy stała się zbyt toksyczna, aby zawracać sobie głowę przewijaniem.

Podsumowania sztucznej inteligencji wzbudziły również obawy dotyczące prywatności, ponieważ Meta wprowadza komentarze użytkowników do swojego systemu sztucznej inteligencji w celu ich wygenerowania. Mniej więcej w ciągu ostatniego tygodnia wielu użytkowników Facebooka i Instagrama w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii otrzymało powiadomienie informujące, że Meta będzie szkolić swoją sztuczną inteligencję w zakresie ich treści. (Przepisy dotyczące ochrony danych w obu regionach wymagają od Meta ujawnienia tych informacji.) Chociaż Meta pozwoli tym użytkownikom sprzeciwić się wykorzystywaniu ich danych do szkolenia sztucznej inteligencji, Meta proces nie jest taki prostyi firma tak ma odrzucił niektórych użytkowników upraszanie.

Reklama

Tutaj, w USA, Meta’s strona z polityką prywatności twierdzi, że firma wykorzystuje „informacje udostępniane w produktach i usługach Meta” do szkolenia sztucznej inteligencji, w tym posty, zdjęcia i podpisy. Meta umożliwia przesłanie pliku żądania poprawienia lub usunięcia danych osobowych wykorzystywane do uczenia modeli sztucznej inteligencji, ale dotyczy to wyłącznie informacji pochodzących od osób trzecich. Wszystko inne wydaje się być uczciwą grą.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment