Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube


Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja oszczędzania czasu Edge Copilot jest nadal dość ograniczona i działa tylko w przypadku wstępnie przetworzonych filmów lub filmów z napisami, jak wyjaśnił Michaił Parakhin, dyrektor generalny ds. Reklamy i usług internetowych w firmie Microsoft.

Jak cętkowany przez Użytkownik MSPower, Parachin pisze, „Aby to zadziałało, musimy wstępnie przetworzyć wideo. Jeśli film ma napisy – zawsze możemy się do nich zastosować, jeśli ich nie ma i nie przetworzyliśmy ich jeszcze wstępnie – to nie zadziała” – odpowiedział na pytanie.

Innymi słowy, Edge Copilot sam w sobie nie jest zbyt wielkim podsumowaniem filmy ponieważ podsumowuje transkrypcje tekstowe filmów. Copilot może również pełnić podobną funkcję w całej platformie Microsoft 365, w tym podsumowywać wideo w aplikacji Teams spotkania I dzwoni dla agentów obsługi klienta — w obu przypadkach dźwięk musi taki być przepisane pierwszy przez Microsoft. Copilot w Microsoft Stream może również podsumować dowolny film, ale znowu wymaga tego od użytkowników Generować pisemny zapis.

Rozmowa rozpoczęła się od projektanta Pietro Schirano wysłane nagranie ekranu Edge Copilot podsumowujące film na YouTube na temat the GTA VI przyczepa. W tym przypadku Copilot wydawał się doskonale wykonywać swoją pracę. Użytkownik w nagraniu naciska przycisk „Generuj podsumowanie wideo” na pasku bocznym Copilot, a zaledwie kilka sekund później Copilot wysyła jedno z najciekawszych momentów i sygnatur czasowych.

Oczywiście wiele platform, w tym YouTube i Vimeo, może automatycznie generować transkrypcje i napisy – jeśli użytkownicy włączą tę funkcję. Po Krawędź zapytał Parakhina w X, czy możemy założyć, że większość publicznie dostępnych filmów (np. YouTube) nie została wstępnie przetworzona, odpowiedział odpowiedział: „Powinno działać w przypadku większości filmów.”

Copilot to najnowszy przykład wyścigu generatywnej sztucznej inteligencji, w którym Microsoft konkuruje z Google (i innymi firmami). W zeszłym miesiącu Google zaktualizowało Rozszerzenie YouTube dla chatbota Bard, który umożliwi mu podsumowanie zawartości filmu i wydobycie z niego konkretnych informacji. Właśnie w tym tygodniu Google ogłosił dużą aktualizację Gemini, która ma swoje własne problemy – być może edycja firmy błędnie przedstawione niektóre możliwości sztucznej inteligencji w wersji demonstracyjnej, choć nie zawsze tak się dzieje mieć swoje fakty proste.

Reklama

Parakhin był szczery o różnych etapach ewolucji Copilota w mediach społecznościowych. We wtorek rano w samolocie ekspert ds. uczenia maszynowego opublikował w X: „Dodanie funkcji Edge Copilot umożliwiającej korzystanie z informacji zawartych w filmach – podczas lotu”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple @ Work: wdrożenie Meraki w T-Mobile uwypukla niewykorzystaną szansę dla Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Czego można się spodziewać po MWC 2024

Nie szukając żadnych przecieków ani plotek, założę się, że prawdopodobnie mógłbyś naszkicować większość telefonów, o których mówi się, że mają premierę o godz....

MWC 2024: wszystkie telefony, urządzenia do noszenia i gadżety zaprezentowane w Barcelonie

Oferta telefonów Xiaomi ma nowego lidera. The Xiaomi 14 Ultra właśnie pojawił się w Chinach i oferuje szereg imponujących parametrów fotograficznych, w...
Advertisment