Szefowie IT obawiają się przeciążenia dzienników danych Kubernetes


Ponad połowa liderów IT ankietowanych przez Colemana Parkera w globalnej ankiecie dla Dynatrace uważa, że ​​ich stosy technologiczne będą coraz bardziej złożone.

W ankiecie przeprowadzonej wśród 1300 dyrektorów ds. informatyki, dyrektorów ds. technologii (CTO) i innych starszych liderów technologii zaangażowanych w operacje IT i zarządzanie DevOps w dużych przedsiębiorstwach 88% stwierdziło, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się złożoność stosu technologii. Pełna ankieta opublikowana w Dynatrace Stan obserwowalności 2024 z raportu wynika, że ​​51% ankietowanych twierdzi, że złożoność ich stosów technologii będzie nadal rosła.

Z badania wynika, że ​​duże przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej tysiąc pracowników wdrożą około 10 narzędzi umożliwiających obserwację lub monitorowanie. Służą do zarządzania aplikacjami, infrastrukturą i doświadczeniem użytkownika.

A Architektura Kubernetesa ułatwia szybkie skalowanie usług dla nowych użytkowników i zwiększanie wydajności poprzez dynamiczne udostępnianie zasobów. Jednak z badania wynika, że ​​76% liderów technologii uważa, że ​​taka architektura IT utrudnia zespołom IT i bezpieczeństwu utrzymanie widoczności całego środowiska IT. Dzieje się tak dlatego, że jest to stale zmieniające się, dynamiczne środowisko chmurowe z wieloma zależnościami.

Według Dynatrace’ate zespoły nie mają możliwości ręcznego skonfigurowania szeregu tradycyjnych narzędzi do monitorowania, aby zapewnić widoczność w środowiskach Kubernetes.

Dynatrace ostrzegł w raporcie, że zespoły ds. bezpieczeństwa IT i operacyjne często nie mają dostępu do informacji w czasie rzeczywistym, których potrzebują, aby poprawić doświadczenia użytkowników, zoptymalizować koszty i wzmocnić bezpieczeństwo. „To wyzwanie związane z widocznością budzi coraz większe obawy i opóźnia wiele organizacji w migracji większej liczby usług o znaczeniu krytycznym, takich jak podstawowe aplikacje bankowe i systemy ERP. [enterprise resource planning] systemów, po Kubernetes” – powiedział Dynatrace.

Reklama

Sytuacja może się znacznie pogorszyć. Wśród ankietowanych szefów IT 13% aplikacji o znaczeniu krytycznym działa obecnie na platformie Kubernetes. W ciągu najbliższych 12 miesięcy liczba ta niemal się podwoi i będzie dotyczyć 21% aplikacji korporacyjnych. Z ankiety wynika, że ​​za pięć lat 35% aplikacji o znaczeniu krytycznym będzie działać na platformie Kubernetes.

Według Dynatrace te nowoczesne środowiska generują dane z szybkością niemożliwą do ekonomicznego przechwycenia i przeanalizowania przez zespoły za pomocą tradycyjne praktyki i fragmentaryczne narzędzia monitorowania. Z ankiety wynika, że ​​86% liderów technologii twierdzi, że stosy technologii natywnych w chmurze powodują eksplozję danych, którymi ludzie nie są w stanie zarządzać. Badanie wykazało również, że 85% liderów technologii obawia się, że rosnące koszty przechowywania i analizowania tych danych przewyższają korzyści.

„Zespoły po prostu nie są w stanie ręcznie przeszukiwać wszystkich danych ze wszystkich źródeł i w odpowiednim kontekście, aby w odpowiednim czasie uzyskać dostęp do precyzyjnych spostrzeżeń” – ostrzegł Dynatrace.

„Architektury natywne w chmurze stały się obowiązkowe dla nowoczesnych organizacji, zapewniając szybkość, skalę i elastyczność potrzebne do dostarczania innowacji” – powiedział Bernd Greifeneder, dyrektor ds. technicznych w Dynatrace.

„Architektury te odzwierciedlają rosnącą gamę platform i usług chmurowych obsługujących nawet najprostszą transakcję cyfrową. Ogromna ilość wytwarzanych przez nie danych sprawia, że ​​monitorowanie i zabezpieczanie aplikacji staje się coraz trudniejsze. W rezultacie krytyczne wyniki biznesowe, takie jak doświadczenie klienta, ucierpią, a ochrona przed zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi staje się coraz trudniejsza”.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...

KingSpec przedstawia 2,5-calowe dyski SSD Yansen dla przedsiębiorstw

Na targach Embedded World 2024 w Norymberdze w Niemczech firma KingSpec (znana również jako YANSEN) zaprezentowała swój 2,5-calowy dysk SSD specjalizujący się w...
Advertisment