Szef Xbox: umowa Microsoftu z Bethesdą dotyczyła ekskluzywnych gier w ramach subskrypcji Game Pass


Microsoft zakończył przejęcie firmy Bethesda za 7,5 miliarda dolarów na początku tego tygodnia i początkowo zasugerował, że „kilka nowych tytułów w przyszłości” byłby dostępny wyłącznie dla graczy Xbox i PC. Że trochę język pozostawił pewne pole manewru, jeśli chodzi o możliwość pojawienia się przyszłych tytułów Bethesdy na PlayStation 5 firmy Sony, Switch Nintendo lub gdziekolwiek indziej. Teraz szef Microsoftu Xbox, Phil Spencer, bardzo jasno wyjaśnia, dlaczego firma zapłaciła 7,5 miliarda dolarów za Bethesda: Xbox Game Pass.

Przemawiając podczas Okrągły stół Bethesdy i Xbox Podczas dzisiejszego wydarzenia Spencer ujawnił, że Xbox Game Pass jest sercem tej umowy z Bethesda. „Jeśli jesteś klientem Xbox, chciałbym, żebyś wiedział, że chodzi o dostarczanie wspaniałych ekskluzywnych gier na platformy, na których istnieje Game Pass” – powiedział Spencer. „To jest nasz cel, dlatego to robimy, to podstawa partnerstwa, które budujemy”.

Jego nie jest to zaskakujące przyznanie się, ponieważ było oczywiste, że Microsoft przygotowuje się do innego rodzaju przyszłości Xbox dzięki wypychaniu subskrypcji Xbox Game Pass. Ale słyszenie tego bezpośrednio od szefa Xboksa sprawia, że ​​jest to jeszcze wyraźniejsze Xbox Game Pass to prawdziwa konsola Xbox nowej generacji firmy Microsoft.

Nie oznacza to, że gry Bethesdy nagle znikną z innych platform. W rzeczywistości jest odwrotnie. „Mamy zobowiązania umowne, które zamierzamy spełnić, jak zawsze robimy w każdym z tych przypadków” – mówi Spencer. „Mamy gry, które istnieją na innych platformach i zamierzamy wspierać te gry na platformach, na których są. Istnieją społeczności graczy i kochamy te społeczności i nadal będziemy w nie inwestować ”.

Microsoft i Bethesda dopiero niedawno zawarły umowę, więc jest za wcześnie na jakiekolwiek ogłoszenia dotyczące gier, ale pytania pozostają w stosunku do Bethesdy nowe i nadchodzące Starfield tytuł a nawet niedawno ogłoszona gra Indiana Jones. Czy oba będą dostępne wyłącznie na Xbox i PC? Po prostu jeszcze nie wiemy. Spencer wspomniał, że „nawet w przyszłości mogą istnieć rzeczy związane z umowami lub dziedzictwem na różnych platformach, które będziemy robić”, więc mógłby potencjalnie nowe gry Bethesdy pojawiające się na platformach innych niż Microsoft.

Jasne jest, że długoterminowym celem Bethesdy jest tworzenie ekskluzywnych gier, które będą dostępne tylko na platformach, na których obsługiwany jest Xbox Game Pass. W tej chwili są to konsole Xbox, komputery z systemem Windows, telefony z Androidem, a wkrótce Urządzenia iOS przez Internet.

Reklama

Oto pełne oświadczenie Spencera dotyczące wyłączności Bethesdy:

Więc oczywiście nie mogę tu siedzieć i mówić, że każda gra Bethesdy jest ekskluzywna, ponieważ wiemy, że to nieprawda. Są zobowiązania umowne, które zamierzamy spełnić, jak zawsze robimy w każdym z tych przypadków. Mamy gry, które istnieją na innych platformach i zamierzamy wspierać te gry na platformach, na których są. Istnieją społeczności graczy i kochamy te społeczności i nadal będziemy w nie inwestować. I nawet w przyszłości mogą istnieć rzeczy, które mają rzeczy umowne lub dziedzictwo na różnych platformach, które będziemy robić. Ale jeśli jesteś klientem Xbox, chcę, żebyś wiedział, że chodzi o dostarczanie wspaniałych ekskluzywnych gier, które są dostarczane na platformy, na których istnieje Game Pass. To jest nasz cel, dlatego to robimy, to jest korzeń tego partnerstwa, które budujemy.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W ramach nowej umowy LG Electronics będzie dostarczać ładowarki do pojazdów elektrycznych firmie ChargePoint

Firmy ogłosiły dzisiaj, że południowokoreańska firma LG Electronics współpracuje z ChargePoint w celu zainstalowania większej liczby stacji ładowania pojazdów elektrycznych w USA. W...

Gwarancja blokady cen T-Mobile nie jest prawdziwa, twierdzi BBB; reklamy wycofane

Oddział Better Business Bureau (BBB) ​​stwierdził, że T Mobile gwarancja blokady ceny nie jest czymś takim i wezwał firmę do zaprzestania jej reklamowania. Ten...

Nintendo Direct czerwiec 2024: godzina rozpoczęcia i sposób oglądania na żywo

Atak letnich wiadomości o grach może w końcu dobiec końca – ale nie wcześniej niż Nintendo wyrazi swoją opinię. Śledzenie wydarzeń z...
Advertisment