Szef Xbox, Phil Spencer, naprawdę chciał kupić Nintendo w 2020 roku


Microsoft bardzo wyraźnie poszedł dalej szał wydatków w ciągu ostatniej dekady przejęło kilkanaście studiów deweloperskich przejęcia ZeniMax Media, Obsydianowa rozrywka, Podwójna dobra, inXile Rozrywka, i inni. Microsoft ma nadzieję wkrótce zamknąć swoje Wykup Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów.

Jednak szef Xbox, Phil Spencer, powiedział w 2020 r. — na miesiąc przed ogłoszeniem przez Microsoft planu przejęcia ZeniMax i spółki zależnej Bethesda Softworks — że jego numerem 1 w przypadku przejęcia lub fuzji jest Nintendo. W e-mailach, które wyciekły przez Federalną Komisję Handlu w ramach jej sprawy do zablokować w sądzie umowę Microsoft-Activision BlizzardSpencer nazwał Nintendo „najważniejszym naszym atutem w branży gier”.

Spencer omówiła możliwość przejęcia lub fuzji z Nintendo w e-mailu z dyrektorem wykonawczym Microsoft, Takeshim Numoto. Spencer powiedział, że „odbył wiele rozmów z [leadership team] Nintendo o ściślejszej współpracy i czuję, że gdyby jakakolwiek amerykańska firma miałaby szansę z Nintendo, prawdopodobnie jesteśmy w najlepszej sytuacji.

Według Spencera na drodze Microsoftu stały dwie rzeczy: „Niefortunna (lub szczęśliwa dla Nintendo) sytuacja jest taka, że ​​Nintendo siedzi na dużej stercie gotówki, ma [board of directors] które do niedawna nie forsowało dalszego wzrostu rynku ani aprecjacji akcji.” W poprzednich latach Nintendo ogłosiło plany rozszerzenia swojej działalności i wykorzystania swojej własności intelektualnej animowane funkcje, parki tematyczneI darmowe gry mobilne. W momencie tej dyskusji Nintendo posiadało 5,75 miliarda dolarów w gotówce i generowało zysk operacyjny w wysokości ponad 3,2 miliarda dolarów.

Spencer powiedział, że nie widzi krótkoterminowej, wzajemnie akceptowalnej fuzji Nintendo i Microsoftu, dodając: „Nie sądzę, aby wrogie działanie było dobrym posunięciem, więc gramy długoterminowo”.

Z tego e-maila wynika, że ​​Microsoft był następnie aktywnie zaangażowany w rozmowy w sprawie fuzji i przejęć z Warner Bros. Interactive i ZeniMax, które doszły do ​​skutku.

Reklama

Spencer wyjaśnił swoje powody dotyczące Nintendo z Numoto w trakcie rozmów Potencjalne przejęcie TikTok przez Microsoft. Latem 2020 roku Microsoft kontynuował zakup TikToka w USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Według tego planu, który był forsowanych przez administrację byłego prezydenta Trumpa w obliczu ataków na platformę mediów społecznościowych Microsoft stałby się właścicielem, operatorem i nadzorował działalność TikTok na tych rynkach.

„Rozumiem, że to cały Tic Tok [sic] dyskusje toczą się poza regularnymi dyskusjami o kluczowych sprawach biznesowych” – powiedział Numoto w e-mailu do Spencera i dyrektora ds. marketingu Chrisa Caposseli, „ale naprawdę zastanawiam się, dlaczego nie uznalibyśmy celów takich jak Nintendo za bardziej atrakcyjne, jeśli chcemy znaleźć sposób aby zwiększyć naszą ekspozycję i znaczenie dla konsumentów.”

Wyjaśnił Nomuto: „Wydaje się, że Nintendo ma tak bogaty zestaw franczyz, które mogą pomóc nam wzmocnić nasze franczyzy związane z zawartością […] Podejrzewam, że rozmawialiście o tym wiele razy i rozumiem, że istnieje wiele wyzwań związanych z tym celem, ale pomyślałem, że przynajmniej podzielę się swoimi przemyśleniami (ponieważ wydaje się to bardziej logiczne niż Tik Toc). [sic]”

„Podoba mi się ta dyskusja i doceniam, że dostrzegasz tutaj możliwości” – odpowiedziała Spencer. „W pewnym momencie przejęcie Nintendo byłoby momentem w karierze i szczerze wierzę, że jest to dobry ruch dla obu firm. Po prostu Nintendo potrzebuje dużo czasu, aby przekonać się, że ich przyszłość opiera się na własnym sprzęcie. Długo.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment