Szef Amazon w Wielkiej Brytanii pomoże w wyborze nowego rządowego CDO


Nowy dyrektor rządu ds. Cyfrowych (CDO) zostanie wybrany przez komisję selekcyjną, w skład której wejdzie ustępujący szef Amazon UK, Doug Gurr, po rządzie uruchomił wyszukiwanie na początku tego tygodnia (24 sierpnia), oferując do 200 000 funtów rocznie plus premię związaną z wynikami za tę rolę.

Polowanie prowadzi komisarz Służby Cywilnej Isabel Doverty, a komisja selekcyjna składa się z szefowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ds. Cyfrowych, danych i technologii Joanny Davinson, dyrektora operacyjnego rządu (COO) Alexa Chisholma i Menedżer Amazon w Wielkiej Brytanii Doug Gurr, który na początku tego roku ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska w firmie Amazon, aby objąć stanowisko dyrektora Muzeum Historii Naturalnej.

Panel przeprowadzi rozmowy kwalifikacyjne z potencjalnymi kandydatami przed dokonaniem ostatecznej selekcji, którzy zostaną następnie postawieni premier Boris Johnson do zatwierdzenia.

Amazon, poprzez swoje ramię przetwarzania w chmurze, Amazon Web Services, jest głównym dostawcą technologii dla rządu. Gurr jest już doradcą Whitehall jako członek Rady Gospodarki Cyfrowej, której organizatorem jest Departament Kultury, Mediów i Sportu. Inni członkowie rady to dyrektorzy konkurencyjnych dostawców usług w chmurze, takich jak IBM i Microsoft, a także eksperci cyfrowi z organizacji, które rzadziej ubiegają się o kontrakty, które mogą wchodzić w zakres kompetencji nowego CDO.

Według pakiet kandydata do pracy, rząd szuka „głęboko doświadczonego lidera”, dla którego „nie ma bardziej ekscytującego, trudniejszego i bardziej satysfakcjonującego środowiska pracy niż rząd i być może nie ma ważniejszego czasu dla służby publicznej”. Mamy szansę polepszyć życie milionów ludzi.

„Rządowy CDO będzie odpowiedzialny za wykorzystanie tych bezprecedensowych możliwości, wzmocnienie działania rządu Wielkiej Brytanii w nadchodzących latach i zainspirowanie tysięcy specjalistów ds. Danych i technologii cyfrowych (DDaT) w służbie cywilnej, aby zapewnić, że cała praca funkcji DDaT będzie dostarczone na najwyższym poziomie ”- powiedział pakiet kandydatów do pracy.

Reklama

„Działania DDaT mają kluczowe znaczenie dla wszystkich działań transformacyjnych na dużą skalę i są głównym celem innowacji; rola ta będzie zatem również przewodniczącym i koordynatorem działań związanych z transformacją i innowacjami w całym rządzie HM ”.

Dodał, że pandemia koronawirusa dostarczyła „nowego impetu i możliwości”, a wysiłki podjęte przez Zawód DDaT w rządzie „są integralną częścią narodowej odpowiedzi, chroniąc naszą gospodarkę i ratując życie”.

„Wprowadzenie tej zmiany będzie wymagało dużego wysiłku transformacyjnego: zaktualizowania lub zastąpienia wielu starszych technologii, przyspieszenia przejścia na skalowalne technologie oparte na chmurze, zdefiniowania zasad i interfejsów potrzebnych do uwolnienia potencjału ogromnych rządowych zbiorów danych oraz wykorzystania najnowszych technologie jako pionier coraz wygodniejszych sposobów dostarczania usług obywatelom i przedsiębiorstwom z coraz większą wydajnością ”- powiedział.

Rząd pierwotnie uruchomił proces rekrutacji na dyrektora ds. cyfryzacji i informacji we wrześniu 2020 r., który był wznowieniem poprzedniego procesu rekrutacyjnego, ale z dodaniem wagi i autorytetu do tego stanowiska ze względu na objęcie go stałym sekretariatem.

Jednak rządowi nie powiodło się rekrutowanie CDIO, a Chisholm powiedział na początku tego tygodnia, że ​​od czasu objęcia roli dyrektora operacyjnego przeanalizował rolę i specyfikację pracy, „aby odzwierciedlić wysokie ambicje rządu w zakresie przekształcania usług cyfrowych i korzystania z danych i kluczową rolę, jaką ta rola odegra w realizacji tej ambicji ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!