Szczyt sektora publicznego AWS: Domy opieki wyposażone w sztuczną inteligencję i wykorzystanie dużych zbiorów danych w celu złagodzenia kryzysu różnorodności biologicznej


Hospicjum w South Devon współpracuje z Amazon Web Services (AWS) nad stworzeniem… dom opieki ze sztuczną inteligencją (AI). dla osób z demencją.

Przemawiając na Szczycie Sektora Publicznego AWS w Londynie we wtorek 19 marca, Gill Horne, dyrektor programowy usług opiekuńczych w Rowcroft Hospice, powiedział, że Wielka Brytania znajduje się w środku kryzysu na rynku pracy w służbie zdrowia i opiece społecznej.

„W tej chwili w Wielkiej Brytanii brakuje 50 000 pielęgniarek, a jest ich znacznie więcej [of a shortage globally]i ma się potroić do 2040 r.” – powiedziała.

Jednocześnie społeczeństwo Wielkiej Brytanii starzeje się, ponieważ ludzie żyją dłużej, co z kolei powoduje zwiększoną presję i zapotrzebowanie na liczbę domów opieki i placówek stacjonarnych, których mogą potrzebować.

Aby rozwiązać te problemy, Hospicjum Rowcroft, które specjalizuje się w zapewnianiu wsparcia w domach opieki dla osób z chorobami ograniczającymi życie w Devon, planuje wykorzystać Sztuczna inteligencja zautomatyzuje i zajmie się zadaniami, dzięki którym personel pielęgniarski będzie mógł zapewnić pensjonariuszom bardziej praktyczną opiekę. „Naszą pasją jest zapewnianie pacjentom i mieszkańcom znacznie większej wolności, wyboru i kontroli poprzez automatyzację w największym możliwym stopniu, abyśmy mogli wydawać [more time engaging] w interakcjach międzyludzkich [with residents]– powiedział Horne.

Organizacja ma plany budowy sześciu domów wyposażonych w technologię cyfrową, w których będzie mogło zamieszkać 60 mieszkańców z zaawansowaną demencją i innymi złożonymi potrzebami opiekuńczymi, a projekty architektoniczne projektu zdobyły już krajowe nagrody.

Reklama

Horne powiedziała delegatom, że prace nad projektem trwały dwa i pół roku, a jej zespół odwiedzał liczne ośrodki opieki w całym kraju i Holandii, aby poinformować o swoich planach. „Pracowaliśmy w domach opieki, aby przyjrzeć się niektórym wyzwaniom, przeprowadziliśmy przegląd literatury pod kątem najlepszego modelu opieki oraz tego, w jaki sposób moglibyśmy wykorzystać technologie cyfrowe i sztuczną inteligencję” – powiedziała.

Czas, wsparcie i szkolenia

W 2023 r. Horne za pracę w tym obszarze została nagrodzona przez NHS stypendium Topol Digital Fellowship, które zapewnia pracownikom służby zdrowia i opieki społecznej czas, wsparcie i szkolenia potrzebne do przewodzenia przemianom cyfrowym w ich organizacjach.

„To było świetne, ponieważ pozwoliło mi zadać pytanie: co i jak wykorzystujemy technologię cyfrową i sztuczną inteligencję w domu opieki?”

Jeszcze w tym samym roku Hospicjum Rowcroft złożyło wniosek o dofinansowanie AWS Wyobraź sobie granti stała się jedną z pierwszych grup brytyjskich organizacji charytatywnych i non-profit, które skorzystały z programu, który zapewnia tym organizacjom dotacje w wysokości do 50 000 dolarów na uruchomienie projektów technologii opartych na chmurze.

Beneficjenci grantów otrzymają także kredyty promocyjne o wartości do 16 000 dolarów oraz pomoc techniczną ze strony specjalistów ds. technologii AWS, którzy pomogą udoskonalić ich projekty.

W szczególności AWS stwierdziło, że granty Imagine Grants są przyznawane projektom, które „tworzą skalowalne, powtarzalne rozwiązania [that] może mieć wpływ na całą branżę lub dziedzinę” i obejmować zastosowanie „zaawansowanych usług w chmurze”, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i obliczenia o wysokiej wydajności (HPC).

Horne powiedziała, że ​​organizacja wykorzystuje grant na rozwój systemów sztucznej inteligencji, które poprawią jakość życia mieszkańców, i ma nadzieję, że mieszkańcy będą również aktywnie zaangażowani w szkolenie tych systemów.

„Zamierzamy stworzyć w naszym hospicjum centrum innowacji, w którym umieścimy sztuczną inteligencję i zaprosimy mieszkańców i pacjentów, aby przyszli i przetestowali ją dla nas, aby sztuczna inteligencja mogła uczyć się ludzi z różnych środowisk” – dodał. powiedziała.

Sprostanie kluczowym wyzwaniom

Zdobyta wiedza zostanie wykorzystana, aby pomóc stawić czoła dwóm odrębnym wyzwaniom stojącym przed domami opieki, powiedział Horne, a które są bezpośrednio związane z niedoborami kadrowymi w placówkach.

Pierwsze wyzwanie wiąże się z faktem, że niedobory kadrowe w domach opieki, w których przebywają pacjenci z demencją, oznaczają, że często obowiązuje ogólna zasada mówiąca, że ​​wszystkie drzwi w placówce muszą być zamknięte, co jest jednym z obszarów, w których bada się wykorzystanie sztucznej inteligencji do skuteczniejszego zarządzania. „Wynika to z prawdziwej troski o bezpieczeństwo naszych mieszkańców” – stwierdził Horne. „Wiąże się to również z nieodpowiednim personelem i łatwiejszym zamykaniem drzwi na klucz.

„Ci, którzy powinni mieć swobodę wędrowania, muszą stawić czoła zamkniętym drzwiom, a ci, którzy potrzebują nadzoru, aby wyjść, są bardzo zaniepokojeni tymi zamkniętymi drzwiami” – powiedziała. „To nasza pierwsza koncepcja”.

Drugie wyzwanie, któremu Hospicjum Rowcroft stara się sprostać, dotyczy zarządzania poziomem nawodnienia mieszkańców domu opieki, co jest ważnym i czasochłonnym zadaniem jego personelu.

„Badania sugerują, że co piąty pensjonariusz domu opieki jest odwodniony, a co czwarty pensjonariusz trafia do szpitala z powodu odwodnienia, które może powodować upadki, [as well as] infekcje klatki piersiowej i dróg moczowych” – powiedział Horne delegatom.

„Monitorowanie płynów i późniejsze zapisywanie ich w cyfrowej dokumentacji medycznej zajmuje dużo czasu. [But using AI to do this] ma potencjał, aby zapewnić opiekunowi 14 godzin dziennie, które można ponownie zainwestować w interakcje międzyludzkie”.

Na Szczycie Sektora Publicznego firma AWS potwierdziła, że ​​przyjmuje obecnie wnioski od brytyjskich organizacji non-profit do drugiej edycji programu Imagine Grant, do którego tym razem będą otwarte także wnioski od organizacji trzeciego sektora z Irlandii.

Wąskie gardła w zakresie dużych zbiorów danych w różnorodności biologicznej

Kolejnym beneficjentem programu Imagine Grant na rok 2023 była organizacja National Biodiversity Network Trust (NBN Trust), której dyrektor naczelna Lisa Chilton opowiedziała uczestnikom Szczytu Sektora Publicznego o wpływie, jaki program ten wywiera na pracy, jaką wykonuje, aby zaradzić kryzysowi różnorodności biologicznej w Wielkiej Brytanii.

Chilton stwierdziła, że ​​Trust jest organizacją charytatywną zajmującą się zarówno ochroną przyrody, jak i technologią, która współpracuje z 200 organizacjami w Wielkiej Brytanii w celu gromadzenia „danych o występowaniu gatunków”, które określiła jako „podstawową walutę podejmowania decyzji w świecie ochrony środowiska”.

„Jeśli nie wiesz, jakie rośliny, zwierzęta i grzyby widziano, gdzie i kiedy, nie wiesz, jak to się zmienia i nie możesz zmierzyć stanu świata przyrody” – stwierdziła. „I nie możesz być pewien, że poprawisz go poprzez prace konserwatorskie”.

Oprócz gromadzenia tych danych Trust jest również odpowiedzialny za zarządzanie największym w Wielkiej Brytanii repozytorium danych o różnorodności biologicznej, znanym jako Atlas NBN.

Jej bazę danych można przeszukiwać przy użyciu danych kodów pocztowych, dzięki czemu każdy może śledzić różne typy flory i fauny występujące w ich okolicy.

Dane te dostarczane są przez 170 organizacji, w tym rządowe agencje i departamenty zajmujące się ochroną przyrody, fundusze powiernicze na rzecz dzikiej przyrody, ogrody botaniczne, organizacje z kampusów uniwersyteckich i lokalne organizacje charytatywne, powiedział Chilton. „To naprawdę skarbnica, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o możliwości danych przechowywanych w atlasie NBN. Jest to absolutnie niezbędne do podejmowania decyzji w Wielkiej Brytanii” – powiedziała.

Organizacja złożyła wniosek o grant AWS Imagine Grant podczas kończenia dwuletniej aktualizacji „root and Branch” NBN Atlas, przy czym gigant chmurowy udzielił wsparcia w końcowej fazie, aby pomóc Trustowi w migracji do nowego potoku przetwarzania danych. „Dzięki wsparciu i współpracy AWS umożliwi to szybszą publikację danych… co oznacza [the data] będziemy mogli wywrzeć wpływ znacznie szybciej” – powiedział Chilton.

Obecnie przetwarzanie danych w NBN Atlas zajmuje „cały tydzień”, a Trust robi to tylko co miesiąc, ponieważ jest to bardzo czasochłonny proces dla programisty i zespołu zajmującego się danymi w organizacji, ale przewiduje się, że ramy czasowe te znacznie się przyspieszą, gdy ta część projekt jest ukończony.

„Jednym z powodów, dla których jest to ważne, jest to, że czujemy się odpowiedzialni wobec osób, które faktycznie zbierają te dane… ponieważ to fantastyczne bogactwo danych, które posiadamy, jest w dużej mierze gromadzone przez wolontariuszy [and] przyrodnicy-amatorzy i [there are] dziesiątki tysięcy z nich w całej Wielkiej Brytanii spędzają czas na nagrywaniu dzikiej przyrody” – powiedziała. „Jesteśmy winni tym osobom jak najszybsze udostępnienie ich danych, aby mogły one mieć jak największy wpływ na przyrodę”.

W rozmowie z Computer Weekly podczas szczytu John Davies, dyrektor brytyjskiego sektora publicznego w AWS, powiedział, że Hospicjum Rowcroft i NBN Trust to świetne przykłady typów organizacji, które Imagine Trust miał wspierać.

„Naszą ambicją jest zdecydowanie zapewnienie ludziom dostępu, który tradycyjnie nie miałby dostępu, ani profilu finansowego, który to umożliwił [type of digital transformation] dla nich łatwe” – stwierdził. „W przypadku Hospicjum Rowcroft i Krajowej Sieci Bioróżnorodności można zauważyć, że są to stosunkowo małe firmy, które są obecnie w stanie korzystać z technologii na takim poziomie.

„Chcieliśmy szczególnie znaleźć przypadki użycia, które mogłyby mieć wpływ i wesprzeć firmy, które nie miałyby dostępu do technologów na dużą skalę lub nie miałyby na to środków” – powiedział Davies. „Chcemy mieć pewność, że nie wybierzemy tylko tego, co najbardziej przyciąga uwagę na pierwszych stronach gazet. Chcemy wybrać to, co będzie miało największy wpływ.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment