WaveCore to most Ethernet warstwy 2 PTP (punkt-punkt), który działa na PoE (zasilanie przez Ethernet) lub na wejściu 12 V DC. Testy przeprowadzone z wybranymi klientami na początku tego roku wykazały takie wyniki, jak połączenie 3 Gb/s przez 8-calową warstwę betonu pośrodku łącza o długości 54 stóp i połączenie 4 Gb/s przez 12-calową ścianę betonową w garażu, która znajdowała się pośrodku łącza o długości 6 stóp.
Ściany betonowe mają średnio 20 cm / 8 cali lub więcej w budynkach komercyjnych (CRE) na całym świecie. Tego typu ściany mogą tworzyć obwód budynku, służyć jako wewnętrzne ściany nośne i jako ochrona przestrzeni, takich jak pomieszczenia kontroli przeciwpożarowej lub serwerowni sieciowych. Łączenie pomieszczeń lub obszarów produkcyjnych oddzielonych takimi ścianami może być jeszcze bardziej problematyczne niż łączenie wielu punktów dostępowych Wi-Fi i innego sprzętu na szerokiej i przestronnej hali fabrycznej, ponieważ często wiąże się to z wierceniem otworu o średniej średnicy 6 cali przez ścianę, co jest znane jako wiercenie „rdzeniowe”.
Ponadto prawie wszystkie podłogi w konstrukcjach CRE są wykonane z betonu i prętów zbrojeniowych o grubości co najmniej 4 do 5 cali. Aby połączyć podłogi, obecna praktyka polega na prowadzeniu kabli do najbliższego szybu windy lub istniejącego pionu lub wierceniu przez podłogę.
Ponadto WaveCore okaże się przydatny w spełnianiu wymagań łączności dla pomieszczeń kontroli przeciwpożarowej. Takie pomieszczenia często znajdują się w piwnicy i są otoczone grubymi betonowymi ścianami. Pomieszczenia te muszą mieć łączność ze światem zewnętrznym (ze strażą pożarną i być może innymi jednostkami pierwszego reagowania) i obecnie zazwyczaj korzystają z połączeń 3G. Niestety dla właścicieli budynków, 3G jest obecnie wycofywane, a 5G nie ma propagacji sygnału, aby przenikać przez betonowe ściany i/lub sufity. Zamiast wiercenia rdzenia w celu połączenia świata zewnętrznego z systemem kontroli przeciwpożarowej za pomocą kabla, łącze WaveCore może zapewnić tę łączność taniej i szybciej.
„Od ponad roku udowadniamy klientom, że WaveTunnel zapewnia opłacalną łączność gigabitową w budynkach wielorodzinnych, fabrykach, magazynach, centrach konferencyjnych i innych podobnie dużych obiektach” — powiedział Vivek Ragavan, dyrektor generalny Airvine. „Nie udało nam się jednak zrealizować wizji założycielskiej firmy, polegającej na zapewnieniu powszechnej łączności bezprzewodowej wewnątrz budynków, ponieważ dosłownie ciągle napotykaliśmy betonowe bariery. System WaveCore pokonuje te przeszkody i umożliwia nam bezprzewodowe łączenie dowolnego budynku z dowolnym planem piętra w dowolnym miejscu”.
Połączone rozwiązanie WaveTunnel i WaveCore jest zarządzane przez platformę oprogramowania VineSuite, która ułatwia konfigurację i obsługę sieci.
„Wypróbowaliśmy most WaveCore w jednym z naszych obiektów i byliśmy zdumieni zdolnością mostu WaveCore do przebijania się przez kilka cali betonu sygnałem wielogigabitowym” — powiedział JP Plouffe, wiceprezes regionalny CSI. „Widzimy, że WaveCore zaoszczędzi nam sporo czasu i pieniędzy, gdy będziemy musieli połączyć sąsiadujące pomieszczenia lub obszary oddzielone taką barierą”.