Świeży aparat Leica D-Lux 8 trafia na modną imprezę typu „wyceluj i strzelaj”.


Leica ma nowy kompaktowy aparat cyfrowy o nazwie D-Lux 8 za 1595 dolarów — będący kontynuacją wycofanego modelu D-Lux 7 wprowadzonego na rynek w 2018 roku za 1195 dolarów. Pomimo wzrostu ceny istnieje między nimi wiele podobieństw: oba mają nieodłączany obiektyw zmiennoogniskowy Leica 24–75 mm, zawierają 21-megapikselową matrycę CMOS cztery trzecie i mają podobną konstrukcję. Ale teraz pod maską pojawiło się nowe oprogramowanie i zmiany w sterowaniu — więcej o tym później.

Wiele flagowych produktów Leiki jest dostępnych w podwyższonych cenach (dowód A: SL3 za 7000 dolarów). Jednak dzięki D-Lux 8 firma kontynuuje linię „przyjaznych dla budżetu” aparatów typu „strzelaj i strzelaj”. Nowy model pojawia się w czasach, gdy eleganckie, łatwe w obsłudze aparaty oferujące jakość obrazu w stylu filmowym, takie jak Fujifilm X100VI i Ricoh GR IIIcieszą się coraz większą popularnością.

Obecnie produkty takie jak nowy Panasonic Lumix S9 celują prosto w aparat Fujifilm X100VI za 1599 dolarów, a nowy D-Lux 8 zdaje się przyłączać do bijatyki teraz, gdy jest równie drogi. Dzięki stałoogniskowemu obiektywowi i pożądanym symulacjom filmów, X100V stał się sensacja TikToka który przyciągnął wiele uwagi zarówno początkujących, jak i hobbystycznych użytkowników aparatów, którzy również mogą tego chcieć fajny wygląd vintage strzelcy.

Na pierwszy rzut oka D-Lux 8 wygląda tak samo jak model 7, ale ma całkowicie czarne wykończenie i skórzaną obudowę drogiej, pełnoklatkowej linii Q aparatów Leiki. Leica sprzedaje także nowe akcesoria do aparatu D-Lux 8 w wielu kolorach, w tym uchwyt ręczny, paski do noszenia, paski na nadgarstki i skórzane ochraniacze. Podobnie jak jego poprzednik, w pudełku znajduje się końcówka lampy błyskowej. Wydaje się również, że ma ten sam trzycalowy ekran i czujnik obrazu firmy Panasonic i prawdopodobnie obsługuje to samo nagrywanie wideo 4K / 30p.

Leica twierdzi, że D-Lux 8 ma teraz interfejs oprogramowania „inspirowany” droższą linią Q. Ponadto dostępna jest teraz obsługa formatu DNG (pliku RAW) — po raz pierwszy w linii D-Lux. Ale wraz ze zmianą oprogramowania pojawia się mniej przycisków, wiele z nich jest teraz nieopisanych, i zwykłe pokrętło w porównaniu do 7. Zniknął także mechaniczny włącznik/wyłącznik.

Producenci aparatów dostrzegają wartość w budowaniu tańszych aparatów, które są łatwiejsze w obsłudze i wygląda na to, że D-Lux 8 to krok Leiki w stronę tego trendu budżetowego (o ile budżet przekracza 1000 dolarów). Od 2 lipca D-Lux 8 można kupić w sklepach Leica, na stronie internetowej Leiki i u autoryzowanych dealerów. zarejestruj się, aby otrzymać powiadomienie dostępności.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment