Supermicro rozszerza portfolio rozwiązań pamięci masowej dla intensywnych obciążeń we/wy o oparte na standardach branżowych serwery All-Flash wykorzystujące EDSFF E3.S i E1


Supermicro, Inc., dostawca kompleksowych rozwiązań IT dla chmury, AI/ML, pamięci masowej i 5G/Edge, ogłasza najnowszy dodatek do swojej rewolucyjnej rodziny serwerów NVMe all-flash o ultrawysokiej wydajności i dużej gęstości petaskali. Systemy Supermicro z tej rodziny wysokowydajnych pamięci masowych będą obsługiwać następną generację formatów EDSFF, w tym urządzenia E3.S i E1.S, w obudowach mieszczących 16 i 32 wysokowydajne wnęki na dyski PCIe Gen 5 NVMe.

Początkowa oferta zaktualizowanej linii produktów będzie obsługiwała do połowy petabajta przestrzeni dyskowej w systemie rackowym 1U z 16 zatokami, a następnie pełny petabajt przestrzeni dyskowej w systemie rackowym 2U z 32 zatokami dla Intel i AMD PCIe Platformy 5. generacji. Wszystkie systemy Supermicro, które obsługują formaty E1.S lub E3.s, umożliwiają klientom czerpanie korzyści z różnych serwerów zoptymalizowanych pod kątem aplikacji.

EDSFF (Enterprise and Datacenter Standard Form Factor) to standard branżowy opracowany i utrzymywany przez SNIA. Ta grupa nadal rozwija standardy przechowywania i specyfikacji centrów danych. Urządzenia pamięci masowej określone przez EDSFF są dostępne w różnych pojemnościach i wydajnościach oraz charakteryzują się zwiększoną skalowalnością i użytecznością w porównaniu z poprzednimi generacjami urządzeń pamięci masowej. Pamięć masowa EDSFF wykorzystuje protokół NVMe z tym samym interfejsem PCIe i złączami brzegowymi.

„Supermicro nadal spełnia wymagania naszych użytkowników dzięki innowacyjnym rozwiązaniom dla dzisiejszych i przyszłych obciążeń roboczych” — powiedział Charles Liang, prezes i dyrektor generalny Supermicro. „Dzięki nawet petabajtowi pamięci masowej w standardowym systemie rackowym użytkownicy mogą szybko uzyskiwać dostęp do ogromnych ilości danych na wyciągnięcie ręki. Nowy system pamięci masowej jest kompaktowy i energooszczędny oraz zapewni naszym użytkownikom najniższe opóźnienia i najwyższą przepustowość w branży. Wydajność i pojemność tych nowych systemów umożliwiają klientom uzyskanie wglądu przy użyciu zaawansowanych technologii sztucznej inteligencji. Wykorzystując naszą architekturę blokową, możemy szybciej wprowadzać na rynek najnowsze technologie, udostępniając użytkownikom zaawansowane systemy w ramach naszej oferty Total IT Solutions na skalę szafową”.

Ponieważ ewolucja technologii procesorów, procesorów graficznych i pamięci stale zwiększa szybkość i ilość danych przetwarzanych przez nowoczesne klastry obliczeniowe, konieczna jest również zwiększona wydajność pamięci masowej, aby przesyłać dane do aplikacji bez stania się wąskim gardłem spowalniającym cały system. Serwery Petascale All-Flash firmy Supermicro oferują wiodącą w branży wydajność i pojemność pamięci masowej, umożliwiając klientom zmniejszenie liczby systemów montowanych w szafach potrzebnych do spełnienia wymagań dotyczących pamięci masowej w warstwie gorącej i ciepłej, zmniejszając całkowity koszt posiadania.

Nowe systemy oparte na procesorach firmy Intel są napędzane dwoma procesorami Intel Xeon Scalable czwartej generacji o TDP do 270 W i zawierają do 32 modułów DIMM pamięci DDR5-4800 MHz, co daje łącznie 8 TB pamięci. Ponadto procesory AMD EPYC czwartej generacji zasilają systemy oparte na AMD do 350 W TDP i 24 moduły DIMM pamięci DDR5-4800 MHz. Systemy te są przeznaczone do aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej z ogromnymi wymaganiami we/wy i dużymi wymaganiami dotyczącymi pamięci.

Dwa gniazda PCIe Gen 5 x16 o pełnej wysokości i połowie długości obsługują zaawansowane procesory xPU i inteligentne karty sieciowe, umożliwiając użytkownikom usprawnienie operacji przy użyciu powstającej technologii NVMe-Over-Fabric lub pamięci masowej z akceleracją GPU, która obecnie rewolucjonizuje tradycyjną infrastrukturę IT. Dwa dodatkowe gniazda Supermicro PCIe Gen 5 x16 AIOM (Advanced I/O Module) zapewniają lepszą obsługę w terenie i kompatybilność wtyczek z szerokim spektrum gotowych kart sieciowych OCP 3.0. Całkowicie nowa symetryczna architektura NUMA zmniejsza opóźnienia, zapewniając najkrótsze ścieżki sygnału do dysków, równowagę przepustowości do pamięci masowej i elastyczne opcje sieciowe. Symetryczna konstrukcja ułatwia również płynny przepływ powietrza w całym systemie, umożliwiając korzystanie z mocniejszych procesorów.

Reklama



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy system bezpieczeństwa Microsoftu może wychwytywać halucynacje w aplikacjach AI swoich klientów

Opowiada Sarah Bird, dyrektor ds. produktu ds. odpowiedzialnej sztucznej inteligencji w Microsoft Krawędź w wywiadzie, że jej zespół zaprojektował kilka nowych funkcji bezpieczeństwa,...

PGL bada awarię sterownika karty graficznej GeForce RTX 4080 po zakłóceniu wydarzeń e-sportowych

Profesjonalna Liga Graczy (PGL) zaprezentowała swoje nowo ulepszona specyfikacja sprzętu turniejowego przed rozpoczęciem (wciąż trwającego) CS2 Major Kopenhaga 2024 wydarzenie e-sportowe. Jak...

W dokumentach wysyłkowych pojawiają się rzekome próbki inżynieryjne AMD Ryzen „Granite Ridge”.

Listy przewozowe wydają się być doskonałym źródłem informacji przedpremierowych – zaledwie kilka godzin temu istniał prototyp Procesory mobilne AMD „Strix Point” i „Fire...
Advertisment