Supermicro rozszerza portfolio rozwiązań pamięci masowej dla intensywnych obciążeń we/wy o oparte na standardach branżowych serwery All-Flash wykorzystujące EDSFF E3.S i E1


Supermicro, Inc., dostawca kompleksowych rozwiązań IT dla chmury, AI/ML, pamięci masowej i 5G/Edge, ogłasza najnowszy dodatek do swojej rewolucyjnej rodziny serwerów NVMe all-flash o ultrawysokiej wydajności i dużej gęstości petaskali. Systemy Supermicro z tej rodziny wysokowydajnych pamięci masowych będą obsługiwać następną generację formatów EDSFF, w tym urządzenia E3.S i E1.S, w obudowach mieszczących 16 i 32 wysokowydajne wnęki na dyski PCIe Gen 5 NVMe.

Początkowa oferta zaktualizowanej linii produktów będzie obsługiwała do połowy petabajta przestrzeni dyskowej w systemie rackowym 1U z 16 zatokami, a następnie pełny petabajt przestrzeni dyskowej w systemie rackowym 2U z 32 zatokami dla Intel i AMD PCIe Platformy 5. generacji. Wszystkie systemy Supermicro, które obsługują formaty E1.S lub E3.s, umożliwiają klientom czerpanie korzyści z różnych serwerów zoptymalizowanych pod kątem aplikacji.

EDSFF (Enterprise and Datacenter Standard Form Factor) to standard branżowy opracowany i utrzymywany przez SNIA. Ta grupa nadal rozwija standardy przechowywania i specyfikacji centrów danych. Urządzenia pamięci masowej określone przez EDSFF są dostępne w różnych pojemnościach i wydajnościach oraz charakteryzują się zwiększoną skalowalnością i użytecznością w porównaniu z poprzednimi generacjami urządzeń pamięci masowej. Pamięć masowa EDSFF wykorzystuje protokół NVMe z tym samym interfejsem PCIe i złączami brzegowymi.

„Supermicro nadal spełnia wymagania naszych użytkowników dzięki innowacyjnym rozwiązaniom dla dzisiejszych i przyszłych obciążeń roboczych” — powiedział Charles Liang, prezes i dyrektor generalny Supermicro. „Dzięki nawet petabajtowi pamięci masowej w standardowym systemie rackowym użytkownicy mogą szybko uzyskiwać dostęp do ogromnych ilości danych na wyciągnięcie ręki. Nowy system pamięci masowej jest kompaktowy i energooszczędny oraz zapewni naszym użytkownikom najniższe opóźnienia i najwyższą przepustowość w branży. Wydajność i pojemność tych nowych systemów umożliwiają klientom uzyskanie wglądu przy użyciu zaawansowanych technologii sztucznej inteligencji. Wykorzystując naszą architekturę blokową, możemy szybciej wprowadzać na rynek najnowsze technologie, udostępniając użytkownikom zaawansowane systemy w ramach naszej oferty Total IT Solutions na skalę szafową”.

Ponieważ ewolucja technologii procesorów, procesorów graficznych i pamięci stale zwiększa szybkość i ilość danych przetwarzanych przez nowoczesne klastry obliczeniowe, konieczna jest również zwiększona wydajność pamięci masowej, aby przesyłać dane do aplikacji bez stania się wąskim gardłem spowalniającym cały system. Serwery Petascale All-Flash firmy Supermicro oferują wiodącą w branży wydajność i pojemność pamięci masowej, umożliwiając klientom zmniejszenie liczby systemów montowanych w szafach potrzebnych do spełnienia wymagań dotyczących pamięci masowej w warstwie gorącej i ciepłej, zmniejszając całkowity koszt posiadania.

Nowe systemy oparte na procesorach firmy Intel są napędzane dwoma procesorami Intel Xeon Scalable czwartej generacji o TDP do 270 W i zawierają do 32 modułów DIMM pamięci DDR5-4800 MHz, co daje łącznie 8 TB pamięci. Ponadto procesory AMD EPYC czwartej generacji zasilają systemy oparte na AMD do 350 W TDP i 24 moduły DIMM pamięci DDR5-4800 MHz. Systemy te są przeznaczone do aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej z ogromnymi wymaganiami we/wy i dużymi wymaganiami dotyczącymi pamięci.

Dwa gniazda PCIe Gen 5 x16 o pełnej wysokości i połowie długości obsługują zaawansowane procesory xPU i inteligentne karty sieciowe, umożliwiając użytkownikom usprawnienie operacji przy użyciu powstającej technologii NVMe-Over-Fabric lub pamięci masowej z akceleracją GPU, która obecnie rewolucjonizuje tradycyjną infrastrukturę IT. Dwa dodatkowe gniazda Supermicro PCIe Gen 5 x16 AIOM (Advanced I/O Module) zapewniają lepszą obsługę w terenie i kompatybilność wtyczek z szerokim spektrum gotowych kart sieciowych OCP 3.0. Całkowicie nowa symetryczna architektura NUMA zmniejsza opóźnienia, zapewniając najkrótsze ścieżki sygnału do dysków, równowagę przepustowości do pamięci masowej i elastyczne opcje sieciowe. Symetryczna konstrukcja ułatwia również płynny przepływ powietrza w całym systemie, umożliwiając korzystanie z mocniejszych procesorów.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!