Sunak przestrzegł przed zmianą zasad wizowych dla studentów zagranicznych


Kilku liderów biznesu umieściło swoje nazwiska jako sygnatariuszy w dokumencie list otwarty do premieraktóry ostrzega rząd przed ingerencją w ścieżkę wizową dla absolwentów ograniczyć migrację netto.

W liście uznano torysów strategię przemysłowąktóra opiera się na tym, że Wielka Brytania staje się bardziej konkurencyjne miejsce dla badań i innowacja. Rząd ogłosił jednak także plany, które mogą znacznie utrudnić studentom zagranicznym studiowanie w Wielkiej Brytanii.

W piśmie stwierdza się, że sektor uniwersytecki jest jedną z największych mocnych stron Wielkiej Brytanii, ale sygnatariusze – do których należą dyrektor generalny Siemens w Wielkiej Brytanii i Irlandii, prezes Anglo American, dyrektor ds. strategii korporacyjnej w EDF Energy oraz globalny szef ds. innowacji Ray Tinto , nauka i technologia – twierdzą, że zmiany w systemie wiz dla absolwentów mogą zagrozić tej sytuacji.

W liście czytamy: „Decydujemy się inwestować w Wielkiej Brytanii ze względu na talent, umiejętności i innowacyjne pomysły, które można tu znaleźć. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni doniesieniami o rosnących lukach w finansowaniu badań i nauczania, a także ostrym spadku liczby podań przez studentów zagranicznych w wyniku polityki rządu. Grozi to nie tylko podważeniem pozytywnego wpływu, jaki studenci zagraniczni mają na naszą bazę umiejętności, przyszłą siłę roboczą i wpływy międzynarodowe, ale także zmniejsza fundusze, którymi uniwersytety dysponują na swoją szerszą działalność, w tym badania i współpracę z przemysłem”.

Sygnatariusze wezwali Rishiego Sunaka, aby umożliwił Wielkiej Brytanii realizację pozytywnej i ambitnej strategii w zakresie szkolnictwa wyższego, wspieranej przez fundusze rządowe i ramy polityczne zachęcające do rozwoju gospodarki opartej na wiedzy. Namawiali premiera, aby nie wprowadzał zmian w trasie wiz absolwentów bez szczegółowego i kompleksowego przeglądu konsekwencji.

„Z biegiem czasu presja finansowa może osłabić jedną z największych strategicznych mocnych stron Wielkiej Brytanii, co będzie miało daleko idące konsekwencje dla przedsiębiorstw, a także szerzej rozumianej gospodarki i społeczeństwa” – ostrzegli sygnatariusze.

Reklama

Na początku maja Komitet Doradczy ds. Migracji opublikował Szybki przegląd trasy absolwenta raport, w którym ostrzegł, że obawy rządu dotyczące niewłaściwego wykorzystania szlaku i jego cel, jakim jest zmniejszenie salda migracji, mogą niekorzystnie wpłynąć na liczbę studentów międzynarodowych.

W raporcie napisano: „Ograniczenia dotyczące osób pozostających na utrzymaniu na trasie studenckiej weszły w życie dopiero w styczniu 2024 r. Ta zmiana zasad dotyczących ścieżki studenckiej stanowi w efekcie ograniczenie trasy dla absolwentów, ponieważ osoby pozostające na utrzymaniu kwalifikują się wyłącznie do wizy dla absolwentów trasy, jeśli były zależne od trasy studenckiej. Wczesne oznaki wskazują, że zmiana ta zmniejszy liczbę studentów zagranicznych przyjeżdżających na studia do Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku”.

Przewidywali także, że odsetek osób przemieszczających się z trasa wizowa dla absolwentów do długoterminowych wiz pracowniczych w Wielkiej Brytanii spadnie ze względu na znaczną podwyżkę progów wynagrodzeń w Wielkiej Brytanii trasa dla wykwalifikowanych pracowników.

Rosalind Gill, dyrektor ds. polityki i zaangażowania w Narodowym Centrum Uniwersytetów i Biznesu, ostrzegła, że ​​niepewność spowodowana wnioskiem rządu o dokonanie przeglądu ścieżki wizowej dla absolwentów poważnie zakłóciła rekrutację studentów zagranicznych.

„Aby uniknąć dalszych skutków, rząd musi szybko zareagować i potwierdzić, że na trasie nie zostaną wprowadzone żadne zmiany” – powiedziała. „Ma to znaczenie dla uniwersytetów, ale także dla przedsiębiorstw, ponieważ studenci zagraniczni wzbogacają doświadczenie edukacyjne studentów krajowych i wspierają brytyjską siłę roboczą. Ponadto wnoszone przez nich opłaty pomagają finansować badania i inne działania uniwersytetu, takie jak współpraca z przedsiębiorstwami”.

Gill powiedziała, że ​​studenci zagraniczni poprawiają doświadczenie edukacyjne studentów krajowych i oferują możliwość nawiązywania kontaktów i możliwości współpracy, przygotowując ich do odniesienia sukcesu w coraz bardziej zglobalizowanym świecie.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

VANKYO przedstawia nowości projektorów na rok 2024 z inteligentnymi funkcjami

VANKYO, wiodąca na świecie marka innowacyjnych projektorów, wypuszcza na rynek trzy projektory domowe w sam raz na Dzień Pamięci: Leisure L470 Neo, Leisure...

Cała dzisiejsza generatywna sztuczna inteligencja jest w wersji beta – nie tylko iOS 18

Sugeruje to najnowszy biuletyn Marka Gurmana Jabłko może zdecydować się na oznaczenie sztuczna inteligencja cechy w iOS 18 Jak wersja beta lub podglądpodobnie...

SonicFi wprowadza produkty sieciowe dla małych i średnich firm

SonicFi Inc., zupełnie nowa firma, której celem jest dostarczanie rozwiązań dla małych i średnich firm, debiutuje dziś swoją serią produktów sieciowych w chmurze...
Advertisment