Sukces kasowy Eras Tour to zasługa piosenek o rozstaniu Taylor Swift


Taylor Swift Wycieczka po Erze zmierza w kierunku weekend otwarcia brutto o wartości ponad 100 milionów dolarów, co natychmiast uczyniłoby go najbardziej dochodowym filmem koncertowym wszechczasów. Nie jest to zaskoczeniem, jeśli spojrzeć na sukces trasy, na której się opiera sprzedał najwięcej biletów w historii dla artysty w jeden dzień i jest ma zarobić 2 miliardy dolarów do tego miesiąca. Setlista programu obejmuje wiele „er” kariery 33-letniego Swifta i jest w niej miejsce na takie hity jak „You Belong With Me”, „Bad Blood” i „Anti-Hero”.

Choć pisanie piosenek i zakręty gatunkowe Swift zdefiniowały wiele epok w jej wciąż wczesnej karierze, podobnie jest z publiczną fascynacją jej pozaartystycznym życiem. W szczególności romantyczna historia Swift urosła do rozmiarów mitologicznych, a jej doniesienia o związku z graczem NFL Travisem Kelce’em trafiały na pierwsze strony gazet tak często, jak Wycieczka po Erze rekordy kasowe. Zdjęcia i filmy przedstawiające Swift uczestniczącą w meczach Kansas City Chiefs stały się popularne, podobnie jak wiele zdjęć robionych przez paparazzi muzyków i ich obecnych kochanków w przeszłości.

Żart jest taki, że po rozstaniu Swift nieuchronnie napisze piosenkę o Kelce, co będzie częścią powracającej puenty, która podąża za Swiftem od ponad dziesięciu lat. Po prostu szukam „Piosenka o rozstaniu Taylor Swift” na Twitterze, w oczekiwaniu na to, wywołuje lawinę kpin. Pobieżne wyszukiwanie w Internecie pokazuje ludzi już korzystasz z ChatGPT aby „dowiedzieć się”, jak ktoś miałby brzmieć.

Ale to, co dla jednych może być kpiną, dla innych jest powodem do uwielbienia. Ta otwartość na temat związków i ich (niezwykle) prawdopodobnych problemów? Dla Swifties to losowanie.

Reklama

Zdjęcie: Jeff Kravitz/TAS23/Getty Images

Obiektywnie rzecz biorąc, Swift napisała mnóstwo o rozstaniach. W „Tim McGraw”, pierwszej piosence z jej debiutanckiego albumu, jej bohaterka ma nadzieję, że chłopak ze szkoły średniej będzie ją pamiętał za każdym razem, gdy usłyszy piosenkę tego artysty country. Utwór był najwyraźniej inspirowane wydarzeniami z życia codziennego. Surowe, autobiograficzne pisanie piosenek nie jest niczym nowym ani dla Swifta, ani dla żadnego innego artysty. Istnieje kilka bardziej znanych źródeł emocje sztuki współczesnej niż zostać porzuconym. Jednak popularność Swift uczyniła ją patronką odrzucenia do tego stopnia, że ​​każda przebojowa piosenka inspiruje jej fanów do detektywistycznej pracy, aby dowiedzieć się, o kim jest tekst.

“Ostatni pocałunek”? Podobno inspirowana nią Miłość późnych dzieci do Joe Jonasa. “Z powrotem do grudnia”? Gwiazda serialu „Zmierzch”. Taylor Lautner. „Nigdy, przenigdy nie wrócimy do siebie”? Jej pełno paparazzi czas z Jake’em Gyllenhaalem. “Wiedziałem, że sprawisz kłopoty”? Znowu jej Gyllenhaal, a może John Mayer. Nawet Kanye West, który nie spotykał się ze Swift i przez jakiś czas po prostu publicznie z nią rywalizował, najwyraźniej dostał leczenie w artykule „Dlatego nie możemy mieć ładnych rzeczy”. I tak dalej.

W związku z tym kariera Swifta stała się Tylna szyba dla osób, które lubią plotki o gwiazdach, mimo że zazwyczaj nie wypowiada się publicznie na temat tego, kogo rzekomo wrzuca pod autobus w swoich piosenkach. Z pewnością tak to traktują ci, którzy śmieją się z jej szeregu romansów. Nowa ważna osoba? W końcu usłyszą werset lub dwa o tym, jak schrzanili. A gdy Swift dobiega trzydziestki, czyli czasu, w którym społeczeństwo namawia większość ludzi do „ustalenia się”, jeśli jeszcze tego nie zrobili, żart staje się nieco bardziej podły. To kobieta, która ma cykl nieudanych randek, o której Swift mówił wiele razy, począwszy od takich utworów jak „Shake It Off”: „Nie mam nic w głowie… Chodzę na zbyt wiele randek/Ale nie mogę spraw, żeby zostali/tak mówią ludzie.”

Taylor przypina pasek do mikrofonu podczas trasy koncertowej Eras

Zdjęcie: kina Taylor Swift/AMC

Jej krytycy mogą się zastanawiać, dlaczego Swift nie wyszła za mąż ani nie znalazła jeszcze „tego jedynego”, ale spójrzcie na liczby: 19% kobiet od 30 do 49 osób to osoby samotne (32% to osoby samotne w wieku od 18 do 29 lat). Według badania z 2011 roku, osoby stanu wolnego w wieku od 18 do 35 lat miał 36,5% szans zerwania w ciągu 20 miesięcy. Jej piosenki o nieustających romantycznych poszukiwaniach i trudnych prawdach o poszukiwaniu miłości są bliższe rzeczywistości niż większość tradycyjnych mediów.

Nawet jeśli nie powiesz, że to koniec, w większości związków po drodze pojawią się przynajmniej pewne problemy, które nasilają się, gdy jesteś stale w centrum uwagi opinii publicznej, tak jak Swift. Umiejętność Swift do nucenia o nich przez pryzmat szkoły średniej na jej pierwszym albumie Taylora Swiftaaż do jej najnowszej płyty Północ — w którym marzy o dawnym związku w „Maroon”, zastanawia się nad własnymi romantycznymi wyborami w „Midnight Rain” i wspomina o nieodwzajemnionej miłości w „You’re On Your Own, Kid” – to jeden z powodów, dla których Swift pozostaje widzami taki ogromny. Tak jak tworzy się sztukę o nieudanym romansie, tak jest coś niezwykle wyzwalającego w mieszance Swifta gitarowych ballad w stylu country i zuchwałych popowych epopei o tym, jak do bani jest pozostawanie w osamotnieniu lub niepewność co do swojego związku.

Dla fanów Swifta atrakcyjność nie leży w rozstaniach (chociaż jest kilka lepszych wrażeń niż wykrzykiwanie piosenki na całe gardło, kiedy dopada Cię chandra, ponieważ odzwierciedla ona dokładnie to, co czujesz) ). To raczej oda do ogólnego bałaganu w związkach, coś, co Swift zamieniła w być może swoje najlepsze dzieło sztuki. Dla tych, którzy trzymają się jej od samego początku, kiedy promowała się na MySpace i przez cały czas utrzymywała, że ​​jest przyszłością muzyki country, jak dodaje sesja zdjęciowa z Beyoncé podczas premiery jej filmu na czerwonym dywanie jej konsekwentność w przyznawaniu, że związki mogą być trudne, jest o wiele ważniejsza niż złośliwe zarzuty, że za dużo flirtuje.

Recenzje dot Taylor Swift: Trasa koncertowa Eras błyszczą, skupiając się na tym, jak wspaniałe filmy z koncertów celebrują artystów i są kolejną najlepszą rzeczą po prawdziwych trasach koncertowych. A dlaczego miałyby nie być? Swift udowodniła, że ​​jest Zaklinaczką Zerwań dla wielu pokoleń swoich fanów, a jej muzyka odzwierciedla coś, z czym większość ludzi na pewno się zetknie. W „Anti-Hero” Swift śpiewa: „Mam to uczucie, że jestem starszy, ale nigdy nie mądrzejszy”. To wzruszające; chaos powiązań oznacza, że ​​wszyscy prawdopodobnie natkniemy się na rzeczy, które w równym stopniu nas zadziwią i ogarną. Jeśli Swift może pozostać głosem, który może sobie z tym poradzić, Swifties nie chciałaby mieć swojej muzyki w żaden inny sposób.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment