Stwórzmy kreatywny zespół Apple, który wymyśli to, co oczywiste


Oczywiście wszyscy z niecierpliwością czekamy na iOS18 główna funkcja, która trafi do wersji beta: Inteligencja Apple. Ale czasami naprawdę liczą się drobiazgi.

Steve Jobs słynne powiedzenie głosi, że design to nie tylko to, jak rzeczy wyglądają, ale także to, jak działają. Jony Ive dodał, że jedną z cech charakterystycznych świetnego projektu jest to, że po jego wykonaniu wygląda on oszałamiająco oczywisto – i Jabłko właśnie dał nam dwa małe, ale piękne przykłady…

Dwie małe rzeczy

Obie funkcje są obecne w wersjach beta tvOS 18, a jedna z nich trafiła również na inne platformy Apple. Obie dotyczą napisów.

Pierwszy, kiedy cofasz się w filmieApple TV teraz automatycznie włącza napisy na czas odtwarzania 10-sekundowego materiału, a następnie je wyłącza.

Odzwierciedla to fakt, że zdecydowanie najczęstszym powodem powtarzania 10-sekundowego jest to, że przegapiliśmy linię dialogową. Potrzeba tego wzrosła na przestrzeni lat, ponieważ filmy i programy telewizyjne postanowiły nadać priorytet „realistycznym” środowiskom audio zamiast możliwości faktycznego usłyszenia tego, co mówią postacie.

Reklama

Wcześniej słuchaliśmy ponownie, mieliśmy nadzieję, że za drugim razem nam się udało, okazywało się, że nie, więc znów przeskakiwaliśmy, włączaliśmy napisy, w końcu nam się udało, a potem je wyłączaliśmy.

Teraz klikamy przycisk 10-sekundowego podsumowania i wszystko dzieje się automatycznie.

Firma Apple wprowadziła tę funkcję nie tylko w systemie tvOS, ale także w aplikacjach Apple TV na iPhone’a, iPada i komputery Mac.

Drugi, jeśli wyciszysz Apple TVteraz automatycznie włącza napisy. Ponownie, odzwierciedlając fakt, że jeśli wyciszyliśmy program, ale go nie wstrzymaliśmy, to prawdopodobnie kontynuujemy oglądanie i będziemy potrzebować napisów, aby to zrobić.

Mój kolega Ryan Christoffel był tak zachwycony obiema funkcjami, że świętował każdą z nich. Nie mam nawet Apple TV (z prostego powodu, że nie mam telewizora), a nawet ja je podziwiam! Dla mnie każda spełnia kryteria Ive’a, czyli jest całkowicie i absolutnie oczywista Po ktoś je zaprojektował.

Wyślijmy do tego kreatywny zespół, Tim!

Jestem tak zachwycony tego typu rzeczami, że chciałbym zobaczyć więcej. To po prostu wydaje się takie Apple.

Oczywiście, problem z tymi spostrzeżeniami polega na tym, że z samej swojej natury są one sporadyczne. Ale zastanawiam się, czy koniecznie muszą takie być?

Nie mam pojęcia, czy to zadziała, ale bardzo chciałbym, aby Apple stworzyło wieloplatformowy zespół kreatywnych osób i powierzyło im jedno zadanie: wymyślanie tego, co oczywiste.

Wymyśl rzeczy, które rozwiążą drobne codzienne problemy. Pokonaj najmniejsze punkty tarcia. Rozwiąż trywialne rzeczy, które drażnią ludzi na poziomie tak podświadomym, że nawet o tym nie wiedzą, a następnie napraw je. Wymyśl pomysły, które są śmiesznie oczywiste, po fakcie.

Ale może zrób to dobrze Po robiąc to … (I tak, pięć lat później ten błąd „aplikacji otwierających się na niewłaściwym pulpicie” wciąż żyje i ma się dobrze.)

zdjęcie zrobione przez Benjamin Dziecko NA Odsłoń

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment