Studio Ghibli zostaje kupione przez japońskie studio telewizyjne Nippon


Studio Ghibli przechodzi pewne zmiany. Studio współzałożone przez legendarnego reżyser animacji Hayao Miyazaki jest kupowany przez japońską stację nadawczą Nippon Television, ogłosiły w czwartek spółki. Choć może to brzmieć jak zła wiadomość, w Ghibli przeżywamy bardzo skomplikowany okres i wydaje się, że studio uważa, że ​​Nippon może sprawić, że wszystko będzie trochę płynniejsze.

Studio prowadzone jest obecnie przez samego Miyazakiego, który ma 82 lata, oraz współzałożyciela i producenta Suzuki Toshio, który ma 75 lat. Choć obie legendy animacji dorastają w latach, prawdziwym problemem jest to, że nie ma wyraźnego następcy, który mogliby przystąpić do prowadzenia studia, gdy aktualna para zdecyduje się przejść na emeryturę – faktycznie przejść na emeryturę, to znaczy nie fałszywe odejście na emeryturę, co Miyazaki zrobił kilka razy.

Jednym z pozornie oczywistych wyborów byłoby Goro Miyazakiego, syn Hayao, jednak młodszy reżyser dał jasno do zrozumienia w przeszłości, że nie jest zainteresowany kierowaniem Ghibli, zwłaszcza samodzielnie. To pozostawia legendarne studio bez jasnej ścieżki naprzód i wtedy w grę wchodzi Nippon.

W umowie, która rozpoczęła się od spotkania Toshio z dyrektorem wykonawczym i prezesem Nippon Sugiyamą Mikunim przy gorącym źródle, obie firmy zgodziły się na umowę, która zapewni Nipponowi pakiet kontrolny w studiu animacji. Dzięki nowej inwestycji japońskie studio telewizyjne stało się największym udziałowcem Studio Ghibli 42,3% głosów. Według obu firm pozwoli to kierownictwu Nippon wkroczyć i zarządzać Ghibli oraz kierować jego przyszłością, nie zakłócając procesu twórczego studia i wartości marki. Zmiana na stanowisku kierowniczym ma nastąpić w październiku.

Nippon i Ghibli współpracowały w przeszłości przy kilku projektach, w tym przy transmisji programów Miyazakiego NaussicaA z Doliny Wiatru i zainwestowałem w jedno i drugie Usługa dostawy Kiki i muzeum Ghibli.

Jeśli chodzi o reżysera Miyazakiego, jego najnowszy film Chłopiec i czapla premiera w Stanach Zjednoczonych zaplanowana jest na 8 grudnia. Film miał być ostatnim Miyazakim, ale najwyraźniej reżyser zaczął ostatnio przychodzić do biura z jeszcze większą liczbą nowych pomysłów na filmy, co może oznaczać, że może po raz kolejny wrócić z emerytury i zająć się nowym filmem. Na razie jednak Chłopiec i czapla to jedyny film w kalendarzu Studia Ghibli w najbliższej przyszłości.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Noblechairs ogłasza krzesło gamingowe LEGEND Shure Edition

Przedstawiamy krzesło gamingowe Noblechairs LEGEND SHURE Edition. We współpracy z Shure, wiodącym światowym producentem sprzętu audio, w tym legendarnych mikrofonów SM7B i...

AGON by AOC przedstawia ultrawide monitory do gier CU34G2XE i CU34G2XP

AGON firmy AOC — jednej z wiodących na świecie marek monitorów do gier i akcesoriów IT — z dumą przedstawia dwa nowe 34-calowe...

GameSir wprowadza na rynek mobilny kontroler gier G8 Galileo

GameSir, wiodący dostawca innowacyjnych, wysokiej jakości urządzeń peryferyjnych do gier, z radością prezentuje swoje najnowsze arcydzieło, mobilny kontroler gier GameSir G8 Galileo, przełomową...
Advertisment