Studio Borderlands Gearbox sprzedane firmie Take-Two przez Embracer za 460 mln dolarów


Konglomerat zajmujący się grami Embracer ogłosił w czwartek, że zgodził się sprzedać Gearbox Entertainment, studio stojące za Pogranicza gier wydawcy Grand Theft Auto Take-Two za 460 milionów dolarów.

Transakcja ma sens — Take-Two jest wydawcą Borderlands za pośrednictwem swojej wytwórni 2K Games od dawna Gearbox został przejęty przez Embracer w 2021 r. W swoim komunikacie prasowymFirma 2K poinformowała, że ​​w Gearbox trwają prace nad następną grą Borderlands.

W ramach umowy Take-Two nabywa franczyzę Borderlands i jej serię spinoff Krainy Czarów Małej Tinytak dobrze jak Świat ojczysty, Risk of Rain, Brothers in Arms i serie Duke Nukem. Studia przejęte przez Take-Two to statek-matka Gearbox Software we Frisco w Teksasie, a także Gearbox Montréal i Gearbox Studio Quebec.

Embracer przejmuje kilka części imperium Gearbox: Gearbox Publishing San Francisco (którego nazwa prawdopodobnie zostanie zmieniona), w tym prawa do publikacji gier Remnant i Hyper Light Breaker; Cryptic Studios, specjalista od gier typu MMO, z grami Neverwinter Online i Star Trek Online; oraz studia wspierające Lost Boys Interactive i Captured Dimensions.

„Jako znaczący długoterminowy akcjonariusz Embracer Group wierzę w przyszłą strategię Grupy Embracer i jestem całkowicie przekonany, że ta transakcja jest najlepszym możliwym scenariuszem i oczywistym korzystnym rozwiązaniem netto dla Embracer Group, Take-Two i, oczywiście dla Gearbox Entertainment” – powiedział założyciel Gearbox, Randy Pitchford. „Moim głównym zainteresowaniem jest zawsze Gearbox, w tym nasz talent i nasi klienci. Chcę osobiście zapewnić fanów naszych gier, że dzięki temu rozwiązaniu doświadczenia, które mamy w Gearboxie, będą najlepsze z możliwych.

Dla Embracer sprzedaż Gearbox – jednego z najcenniejszych aktywów – to kolejny krok w procesie głębokiego cięcia kosztów i restrukturyzacji firmy zaczęło się w zeszłym roku po nieudanej transakcji o wartości 2 miliardów dolarów. W ramach restrukturyzacji Embracer zwolnił co najmniej 900 osób. Przed trudnościami finansowymi szwedzka grupa, która zaczynała działalność jako Nordic Games, wpadła w szał przejęć, który obejmował zakup gigant gier planszowych AsmodeeWestern Square Enix studia i franczyzy, w tym Tomb Raideroraz prawa medialne do „Władcy Pierścieni”..

Reklama

Embracer ogłosił również, że sfinalizował sprzedaż kolejnej ze swoich największych grup studyjnych, Saber Interactive, którą nabył w 2020 roku. Założyciel Sabre, Matthew Karch, odkupił główne studio Saber Interactive i kilka spółek zależnych za 247 mln dolarów, natomiast Embracer zatrzymał dewelopera Metro 4A Gry, Aspyr i inne. Sabre ma prawo przejąć w określonym czasie Zen Studios specjalizujące się w 4A i pinballu, chociaż prawa do publikacji gier Metro pozostaną własnością Plaion, spółki zależnej Embracer. Saber jest podobno nadal współpracuje z Embracer nad niespokojny remake Gwiezdne Wojny: Rycerze Starej Republiki.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Telewizory Samsung Frame inspirowane sztuką są teraz tańsze nawet o 1000 dolarów

Każdy może lubić oglądanie filmów na dużym ekranie, ale potężny panel po wyłączeniu tylko razi w oczy. Dlatego Telewizor Samsung Frame stało...

Nowy elektryczny robot Atlas firmy Boston Dynamics wytwarza koszmarne paliwo

Firma Boston Dynamics chciała, aby nowa wersja pokazała, że ​​Atlas może zachować humanoidalną formę, nie ograniczając „sposób poruszania się dwunożnego robota”. Nowa...

Szczegóły edycji kolekcjonerskiej Homeworld 3

Po dwumiesięcznym opóźnieniu, Świat ojczysty 3 jest gotowa do premiery 13 maja, ale możesz zagrać w nią trzy dni wcześniej dzięki...
Advertisment