Strażniczka Peacemakera nie przypomina komiksu z założenia


W uniwersum DC Vigilante było wieloma ludźmi: bohaterem Dzikiego Zachodu z czerwoną bandaną zamiast maski; były prokurator okręgowy doprowadzony do przemocy po zamordowaniu jego rodziny; tajny policjant z supermocami dzięki uprzejmości wypadku z akceleratorem.

Rzadko bywał tak głupkowaty, jak jest w Nowy HBO Max Rozjemca pokazać. Grany przez Freddiego Stromę Vigilante zostaje przedstawiony publiczności za pośrednictwem serii listów głosowych, w których rozpaczliwie chce się spotkać, zostawił Peacemakera, gdy ten był w więzieniu. Jest to dalekie od torturowanych samotników, którzy nosili przydomek Vigilante w komiksach DC i jest ku temu dobry powód.

Podobnie jak Peacemaker, Vigilante jest superbohaterem, który przez lata przeszedł wiele zmian. Miał nie mniej niż dziewięć tożsamości, czasami z supermocami, a czasami bez. W niektórych seriach używa wyłącznie nieśmiercionośnej siły, ale w innych staje się coraz bardziej brutalny wobec przestępców (a czasami cywilów), których zatrzymuje. Ale odkąd po raz pierwszy zadebiutował w 1941 roku Komiksy akcji #42, postać zawsze była ekspertem w walce zbrojnej i bez broni.

Więc dlaczego? RozjemcaVigilante wydaje się tak różne od jego (różnych) odpowiedników komiksowych? Według James Gunn, to dlatego, że widział tę postać w prawdziwym świecie.

„Pomyślałem, że jeśli ten facet naprawdę istnieje, to naprawdę istnieje Vigilante, facet, który przebiera się w kostium, chodzi i zabija ludzi, o których mówi, że robią coś złego — jaki on naprawdę byłby?? Gunn mówi Polygonowi.

„I tam właśnie przyszedł Vigilante [from], jest bardzo nieprzytomny i jest socjopatą, ale ma w sobie coś w rodzaju słodkiego aspektu.

Reklama

Większość z tego aspektu przejawia się w jego lojalności wobec Rozjemcy, którego podziwia jako starszy brat. W przeciwieństwie do ich gorzkiego konfliktu w komiksach, Rozjemca maluje relację między dwoma superbohaterami jako pokrewieństwo, nawet jeśli Peacemaker wolałby nie widzieć tego w ten sposób. Obaj są niesamowicie wykwalifikowanymi wojownikami i mają pewnego rodzaju błędne poczucie sprawiedliwości. Jeśli Peacemaker jest typem człowieka, który „nie obchodzi, ilu mężczyzn, kobiet i dzieci” musi zabić, aby osiągnąć pokój, to Vigilante jest typem osoby, która zabija, gdy dowiaduje się, że ktoś „zamordował niewinną osobę” lub zrobiłem graffiti.”

Przez cały program Vigilante idzie po cienkiej linii bycia niestosownym, ale wciąż, dziwacznie, ujmujący w głupkowaty, prawie błazeński sposób, w jaki się zachowuje, nawet w brutalnej walce. W przeciwieństwie do oryginalnego Adriana Chase’a, RozjemcaVigilante nie jest na co dzień zręcznym prawnikiem; jest kelnerem w lokalnej restauracji.

Podczas gdy Stroma przyznaje, że Gunn dał mu „1000 kolorów” do zabawy, aby stworzyć „po prostu tego dziwnego socjopatę”, Gunn wierzy, że to występ Stromy naprawdę wydobywa zwycięską stronę, która pomaga utrzymać postać na ziemi.

„Jestem bardzo zadowolony ze Strażników Galaktyki, ponieważ nie są superbohaterami […] Nie przebierają się w maski i nie mówią, że wiedzą, kto ma rację, a kto się myli i nie dają im niczego. Istnieją pewne wewnętrzne problemy z tym sposobem myślenia, jeśli miałbyś powiedzieć, że to prawda” – mówi Gunn. „Pomyślałem, że to inny sposób na zrealizowanie tej postaci, który również ma dla mnie trochę więcej sensu, jeśli chodzi o to, jaki facet mógłby to zrobić”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...

iPad Pro dodając dwa nowe złącza na akcesoria?

Nowy iPad Pro to podobno ruszy jeszcze w tym roku, z nowym chipem M2 wśród innych ulepszeń. Nowy raport o łańcuchu dostaw...

Producent Lightyeara uważa, że ​​tekstura Soxa jest przezabawna

Jak wyjaśniła cała prasa prowadząca, film Pixara Rok świetlny podąża za "prawdziwy" Buzz Astral — co znaczy filmowa wersja postaci...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!